Kathy17
25.06.12,18:40
Chcela by som sa informovať, akým spôsobom môžem zmeniť zamestnancovi trvalý pracovný pomer na dohodu. Treba zmluvu písomne vypovedať dohodou a uzatvoriť Dohodu o vykonaní práce? A je to vôbec možné spraviť? Dôvod je to, že objem vykonanej práce sa zmenšil a nepotrebujem ho na celých 8 hod. denne...
Vopred ďakujem za radu.
Tweety
25.06.12,17:06
Chcela by som sa informovať, akým spôsobom môžem zmeniť zamestnancovi trvalý pracovný pomer na dohodu. Treba zmluvu písomne vypovedať dohodou a uzatvoriť Dohodu o vykonaní práce? A je to vôbec možné spraviť? Dôvod je to, že objem vykonanej práce sa zmenšil a nepotrebujem ho na celých 8 hod. denne...
Vopred ďakujem za radu.
PP nemôžeš zmeniť na dohodu len tak. Buď ho ukončite, ale zákonným spôsobom a urobíte len dohodu.
Kathy17
25.06.12,17:16
A treba na základe výpovede z HPP a uzavretím dohody odhlásiť zamestnanca zo zdravotnej poisťovne a v sociálnej poisťovni a súčasne ho v SP prihlásiť ako dohodára? Aké povinnosti mi v tomto smere ako zamestnávateľovi vznikajú?
Tweety
25.06.12,17:20
A treba na základe výpovede z HPP a uzavretím dohody odhlásiť zamestnanca zo zdravotnej poisťovne a v sociálnej poisťovni a súčasne ho v SP prihlásiť ako dohodára? Aké povinnosti mi v tomto smere ako zamestnávateľovi vznikajú?
Áno, pri skončení PP zamestnanca odhlásiš. Pred začiatkom dohody ho treba prihlásiť ako dohodára. A zamestnanec súhlasí s dohodou?
Kathy17
25.06.12,17:25
Áno, súhlasí s týmito podmienkami. Preto bude aj výpoveď z HPP dohodou... nemáme inú možnosť... a ďakujem za radu
Tweety
25.06.12,17:52
Áno, súhlasí s týmito podmienkami. Preto bude aj výpoveď z HPP dohodou... nemáme inú možnosť... a ďakujem za radu
Skončenie PP výpoveďou a zároveň dohodou ZP nepozná. Zrejme ho ukončíte dohodou.
myara
25.06.12,17:53
Áno, súhlasí s týmito podmienkami. Preto bude aj výpoveď z HPP dohodou... nemáme inú možnosť... a ďakujem za radu

vypoved dohodou? nic take neexistuje, bud mu dat vypoved alebo sa dohodnete na ukonceni PP
Kathy17
25.06.12,17:56
Prepáčte, jasné, že som myslala ukončenie pp dohodou....
veronikasad
25.06.12,17:56
Áno, súhlasí s týmito podmienkami. Preto bude aj výpoveď z HPP dohodou... nemáme inú možnosť... a ďakujem za radu
Ešte pár dní počkajte, kým parlament schváli novelu ZP. Aj niektorí dohodári budú platiť zdravotné a dôchodkové poistenie. A obmedzenie počtu hodín je oveľa väčšie ako pri prac.zmluvách. Nepomôže dohoda o zmene pracovnej zmluvy - skrátenie týždenného prac.času ?
Kathy17
25.06.12,18:17
A ak by som ho nechala v HPP, môžem si určiť počet mesačne odpracovaných hodín sama, alebo je dané nejaké minimum? A mohla by som mu dohodou o zmene prac. zmluvy zmeniť aj mzdové podmienky? Teraz má mesačnú tarifnú HM a môžem mu ju zmeniť na hodinovú mzdu?
Tweety
25.06.12,18:19
A ak by som ho nechala v HPP, môžem si určiť počet mesačne odpracovaných hodín sama, alebo je dané nejaké minimum? A mohla by som mu dohodou o zmene prac. zmluvy zmeniť aj mzdové podmienky? Teraz má mesačnú tarifnú HM a môžem mu ju zmeniť na hodinovú mzdu?
Môže byť PP aj na KPČ, aj nerovnomerne rozvrhnutý. Aj zmena odmeňovania je možná. Len s tým musíte obe strany súhlasiť. Stačí dodatok PZ.
§ 54
Dohoda o zmene pracovných podmienok

Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.
veronikasad
25.06.12,18:19
A ak by som ho nechala v HPP, môžem si určiť počet mesačne odpracovaných hodín sama, alebo je dané nejaké minimum? A mohla by som mu dohodou o zmene prac. zmluvy zmeniť aj mzdové podmienky? Teraz má mesačnú tarifnú HM a môžem mu ju zmeniť na hodinovú mzdu?
Týždenný fond prac.času je podstatná náležitosť pracovnej zmluvy a meniť ju môžeš len Dodatkom k PZ alebo Dohodou o zmene pracovnej zmluvy, podpísanej zamestnancom a zamestnávatelom. Nie je stanovený minimálny týždenný prac.čas (pozor na jeho evidenciu a príp. kontroly z Inšpekcie práce).
gabi2
11.07.12,12:17
Dobrý deň, môže mať študent VŠ denného štúdia v zahraničí súčastne uzatvorený trvalý pracovný pomer a dohodu ? TPP + dohoda na Slovensku, jedná sa len o prázdniny. Srdečná vďaka. Gabi
KEJKA
11.07.12,15:28
môže