jozko1975
25.06.12,19:58
Chystam sa ukoncit zivnost, ale cakam este na nejaky prijem na podnikatelsky ucet.
Moze vzniknut nejaky problem z toho ze peniaze pridu na ucet po ukonceni zivnosti ?
Samozrejme buduci rok to bude normalne zdanene v danovom priznani.
veronikasad
25.06.12,19:59
O aký príjem ide ? Zostávajú ti po skončení podnikania neuhradené pohľadávky a nespotrebované zásoby ?
jozko1975
25.06.12,20:04
Je to prijem za reklamu za mesiac maj, posiela sa na ucet az o mesiac a pol neskor. Zasoby nemam kedze prijem je len zo sluzieb.
veronikasad
25.06.12,20:06
Je to prijem za reklamu za mesiac maj, posiela sa na ucet az o mesiac a pol neskor. Zasoby nemam kedze prijem je len zo sluzieb.
V každom prípade tento príjem zdaníš, len neviem celkom isto, či ho zahrnúť do príjmu zo živnosti (§6), alebo medzi ostatný príjem (§ 8)
tinaM
25.06.12,21:53
Predpokladám, že vedieš JÚ.
Pri ukončení živnosti sa postupuje tak, že do príjmov zahrnieš aj neuhradené pohľadávky, zásoby na sklade. Výdavkom sú neuhradené záväzky, ktoré sú výdavkom na podnikanie.
Čiže peniaze, ktoré Ti prídu na účet po ukončení živnosti sú už v príjmoch podľa § 6.

Zdaňuješ len rozdiel, ak by Ti nedajbože zaplatili viac. Takýto príjem sa zdaňuje podľa § 8.
jozko1975
25.06.12,22:05
Predpokladám, že vedieš JÚ.
Vyuzivam pausalne vydavky takze neuctujem.
marjankaj
25.06.12,22:12
Vyuzivam pausalne vydavky takze neuctujem.
Máš neuhradené pohľadávky?
veronikasad
25.06.12,22:13
marjankaj
25.06.12,22:14
Vystavuješ faktúry?
Na základe čoho ti posielajú peniaze?
marjankaj
25.06.12,22:19
http://www.porada.sk/t196664-prijem-na-podnikatelsky-ucet-po-ukonceni-zivnosti.html#post2091999

je to 6-ka alebo 8-ka ?
Ak nevystavuje faktúry ani nemá zmluvu na nejakú sumu, tak by som to dal do 8.
tinaM
25.06.12,22:20
Vyuzivam pausalne vydavky takze neuctujem.
Aj pri paušálnych výdavkoch je povinnosť evidovať pohľadávky /faktúry, ktoré si vystavil / .
veronikasad
25.06.12,22:20
Ak nevystavuje faktúry ani nemá zmluvu na nejakú sumu, tak by som to dal do 8.
tiež som toho názoru (stratilo sa mi tlačítko súhlasím). Skúšam písať cez explorer - naozaj to robí blbosti.
marjankaj
25.06.12,22:32
Je to prijem za reklamu za mesiac maj, posiela sa na ucet az o mesiac a pol neskor. Zasoby nemam kedze prijem je len zo sluzieb.
A už si živnosť zrušil?
Odvody do SP a ZP platíš?
Za jún už ti nezaplatia nič?
Máš okrem toho aj iné príjmy?
jozko1975
25.06.12,22:35
A už si živnosť zrušil?
Odvody do SP a ZP platíš?
Za jún už ti nezaplatia nič?
Máš okrem toho aj iné príjmy?


Este som nezrusil
Odvody platim zatial (kym nezrusim)
Za jun uz pojde platba na S.R.O
Ine prijmy nemam
marjankaj
25.06.12,22:53
Este som nezrusil
Odvody platim zatial (kym nezrusim)
Za jun uz pojde platba na S.R.O
Ine prijmy nemam
Tak teda ešte raz.
Platíš aj odvody do sociálnej poisťovne?

K tvojej pôvodnej otázke.
Problém nevznikne žiadny. Môžeš živnosť ukončiť okamžite, alebo až ti prídu peniaze na účet. Nejaký rozdiel v dani tam bude.
Záleží od toho, koľko očakávaš za ten máj a koľko platíš odvody.

Si aj platiteľom DPH?
jozko1975
26.06.12,06:43
Platim aj do SP aj do ZP (stropy). Platitelom DPH nie som nakolko vsetky prijmy su zo zahranicia.