mirohladky
26.06.12,00:25
Dobrý večer, chcem sa spýtať či máte niekto s týmto nejaké skúsenosti.
Založil som si jednoosobovú sro a pracujem tam ako tesar,pokývač a tiež samozrejme konateľ.
Môj začiatok začal byť dosť ťažký a to tým, že rekonštruoval som strechu a čo čert nechcel
prišla strašná búrka a dom zatiekol čiže vznikla škoda,a majiteľ chce aby som mu to uhradil.
Strecha bola zabezpečená ale nevydržalo to a vietok všetko vytrhal. Ja som poistený ak niečo spôsobím napr. ak mu pri oprave rozbijem okno a pod. ale nie na živelné pohromy. Podľa mňa mal mať poistenie na rekonštukciu, veď logicky mne nedajú na jeho nehnuteľnosť poistku. Mám pravdu?
Má stým niekto skúsenosti? Akú zmluvu by som mal použiť pre budúcnosť? Prosím poraďte mi som stoho strašne nešťastný.Ďakujem vopred za každú radu.:mee: :mee: :mee: :mee: :mee:
Economic
26.06.12,04:59
Mal on poistenú nehnuteľnosť na živel ? Ak nie, je to jeho veľká chyba.

Môžeš použiť zmluvu akúkoľvek, škoda následkom poveternostných podmienok tým nemáš ako ovplyvniť. Resp. dať do zmluvy formulku, že neručíš za škody spôsobené živlom. Veď to nemáš ako ovplyvniť.
Skús sa tým poškodeným nejako normálne dohodnúť, nie je košér takéto škody vymáhať od teba.