Žužu Sue Puchorová
26.06.12,08:20
Dobrý deň,

požičala som známemu peniaze na zmluvu, no on mi ich nechce vrátiť. Poslala som potrebnú dokumentáciu na Rozhodcovský súd a čakám na ich rozhodnutie. Chcem vedieť, keď dlžník dostane súdne nariadené, že má dlh do istého termínu zaplatiť a on to neurobí, naďalej sa bude zaplateniu vyhýbať a skončí to jeho príp. vzatím do väzby, bude mi tie peniaze musieť zaplatiť aj keď bude vo väzení ?? Alebo si to odsedí a tým to bude vybavené ? Ako sa môžem potom domáhať svojich peňazí ? Ďakujem.
Pikoška
26.06.12,06:31
Dobrý deň,

požičala som známemu peniaze na zmluvu, no on mi ich nechce vrátiť. Poslala som potrebnú dokumentáciu na Rozhodcovský súd a čakám na ich rozhodnutie. Chcem vedieť, keď dlžník dostane súdne nariadené, že má dlh do istého termínu zaplatiť a on to neurobí, naďalej sa bude zaplateniu vyhýbať a skončí to jeho príp. vzatím do väzby, bude mi tie peniaze musieť zaplatiť aj keď bude vo väzení ?? Alebo si to odsedí a tým to bude vybavené ? Ako sa môžem potom domáhať svojich peňazí ? Ďakujem.Ak by vo väzbe skončil každý dlžník, tak musia začať stavať ďalšie niekoľkoposchodové väznice. A v nich nemajú prácu rovnako, ako nemajú prácu ľudia pred väznicami. A ak tam tú pracú náhodou aj poniektorí majú, platia si ten interhotel, v ktorom sú dočasne ubytovaní, prípadne nejaký ten cent na dieťa, takže určite najskôr Tvoj dlh ak má nejaký majetok bude uspokojený exekúciou, v prípade, že budeš v dokazovaní úspešná. Ak nemá nič, tak smola.
Žužu Sue Puchorová
26.06.12,06:46
Ak by vo väzbe skončil každý dlžník, tak musia začať stavať ďalšie niekoľkoposchodové väznice. A v nich nemajú prácu rovnako, ako nemajú prácu ľudia pred väznicami. A ak tam tú pracú náhodou aj poniektorí majú, platia si ten interhotel, v ktorom sú dočasne ubytovaní, prípadne nejaký ten cent na dieťa, takže určite najskôr Tvoj dlh ak má nejaký majetok bude uspokojený exekúciou, v prípade, že budeš v dokazovaní úspešná. Ak nemá nič, tak smola.

to sa akože môže stať, že i keď mi uznajú vrátenie dlhu, tak ja nemusím nič dostať ??? :eek: to nemyslíte vážne !! :confused:
srska
26.06.12,06:47
to sa akože môže stať, že i keď mi uznajú vrátenie dlhu, tak ja nemusím nič dostať ??? :eek: to nemyslíte vážne !! :confused:si slovenka?
Dáša_
26.06.12,06:54
prečo rozhodcovský súd? bol priamo v zmluve?
Žužu Sue Puchorová
26.06.12,06:55
áno, som slovenka a ten súd bol priamo v zmluve.
Pikoška
26.06.12,07:08
to sa akože môže stať, že i keď mi uznajú vrátenie dlhu, tak ja nemusím nič dostať ??? :eek: to nemyslíte vážne !! :confused:To ja myslím smrteľne vážne. Dnes sú najviac vyťažení exekútori, ktorých výnosy sú vyššie z ich odmien, ako z výšky vymožených pohľadávok. A to v tom lepšom prípade. Časy sa menia.
Žužu Sue Puchorová
26.06.12,07:22
To ja myslím smrteľne vážne. Dnes sú najviac vyťažení exekútori, ktorých výnosy sú vyššie z ich odmien, ako z výšky vymožených pohľadávok. A to v tom lepšom prípade. Časy sa menia.

A môžem sa v prípade takéhoto výsledku ešte nejako brániť či domáhať svojich peňazí ?
Dáša_
26.06.12,07:31
A môžem sa v prípade takéhoto výsledku ešte nejako brániť či domáhať svojich peňazí ?

no keď budeš mať v ruke exekučný titul, tak to dáš exekútorovi a budeš čakať.
willma
26.06.12,07:48
si robíš srandu???