romato
26.06.12,14:50
Zdravím. Poradíte mi?
Som PN v skúšobnej dobe. Dopočul som sa že mi personálna poslala výpoveď poštou. Bude výpoveď
platiť keď poštu neprevezmem?
Tweety
26.06.12,12:52
Zdravím. Poradíte mi?
Som PN v skúšobnej dobe. Dopočul som sa že mi personálna poslala výpoveď poštou. Bude výpoveď
platiť keď poštu neprevezmem?
Neide o výpoveď ale o skončenie PP v SD. To je možné aj počas PN. Tým, že si ju neprevezmeš, nič nezískaš. PP skončí aj tak, dátumom, ktorým sa vráti ako nedoručená späť.
romato
09.10.12,04:38
PO ukončení PN kam mám odoslať kladeňák, bývalému zamestnávateľovi alebo rovno na SP?
Llívia
09.10.12,04:47
Neide o výpoveď ale o skončenie PP v SD. To je možné aj počas PN. Tým, že si ju neprevezmeš, nič nezískaš. PP skončí aj tak, dátumom, ktorým sa vráti ako nedoručená späť.
Podľa mňa skončí PP dňom, ktorý bude uvedený v oznámení o skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe.

Zákonník práce
§ 72 Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
(1) V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ a zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu, ak ďalej nie je ustanovené inak. Zamestnávateľ môže skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe s tehotnou ženou, matkou do konca deviateho mesiaca po pôrode a dojčiacou ženou len písomne, vo výnimočných prípadoch, ktoré nesúvisia s jej tehotenstvom alebo materstvom, a musí ho náležite písomne odôvodniť, inak je neplatné.
(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

Nedodržanie tejto lehoty nemá za následok neplatnosť skončenia prac. pomeru. Nedodržanie písomného oznámenia taktiež nemá za následok neplatnosť skončenia prac. pomeru.
Llívia
09.10.12,04:47
Zdravím. Poradíte mi?
Som PN v skúšobnej dobe. Dopočul som sa že mi personálna poslala výpoveď poštou. Bude výpoveď
platiť keď poštu neprevezmem?
Bude. Akým spôsobom si sa to dozvedel?
romato
09.10.12,04:58
Od zmenovej majsterky . Ale teraz mi ide o ukončenie PN. Komu mám odovzdať ukončenie PN, keď už mám ukončený PP.?
Tweety
09.10.12,04:59
Od zmenovej majsterky . Ale teraz mi ide o ukončenie PN. Komu mám odovzdať ukončenie PN, keď už mám ukončený PP.?
Odovzdáš ho SP.
veronikasad
09.10.12,05:20
Lívia, nie som právnik. Myslím si však, že pracovný pomer v skúšobnej dobe nemôže byť skončený skôr, ako písomné oznámenie o jeho skončení bolo druhej strane doručené.