kocand
15.02.06,16:57
Dobry den,
nevie mi niekto poradit ako sa uctuje zalozne pravo na nehnutelnost? Zobrali sme si uver a banka ma zalozne pravo na nehnutelny majetok, uctuje sa to niekde alebo co sa s tym robi?
Dakujem
Andrea
chanell
26.02.07,19:40
Prosím, prosím, neviete niekto odpovedať?

Ja mám takýto istý problém, len ručím s pozemkom.

Treba to záložné právo nejako zaevidovať v účtovníctve?
Ďakujem.
Danila
26.02.07,19:57
Založený majetok je právny stav. V účtovníctve je na majetkových účtoch ako ostatný majetok.
Ivenka
26.02.07,20:01
Neviem to teraz narýchlo najsť určite mam ten prípad v práci tak ak to počká tak zajtra.
chanell
27.02.07,15:10
Ja viem, že na majetkových účtoch to bude v pohode. Len si nie som istá, či to záložné právo ešte nejako inak účtovne poriešiť.
Viem, že v poznámkach k účtovnej závierke budem musieť takýto majetok "vypichnúť" ako majetok, na ktorom je záložné právo, len účtovne to nechám tak?

Bolo by super keby som už nemusela nič doúčtovávať. ;)
Danila
27.02.07,16:03
Ja viem, že na majetkových účtoch to bude v pohode. Len si nie som istá, či to záložné právo ešte nejako inak účtovne poriešiť.
Viem, že v poznámkach k účtovnej závierke budem musieť takýto majetok "vypichnúť" ako majetok, na ktorom je záložné právo, len účtovne to nechám tak?

Bolo by super keby som už nemusela nič doúčtovávať. ;)Bude super, nič nemusíš doúčtovávať.
chanell
28.02.07,19:10
Vďaka za odpoveď, to je skvelé, aspoň o robotu menej.
Ďakujem, aj na budúci si prosím také rady:D
rommy
25.04.07,05:54
Ja mám ten istý prípad, poradíš mi prosím ako si to zaúčtovala? A čo odpisy tohto majetku?