RODIČ
26.06.12,20:51
V utorok mi syn doniesol v žiackej knižke odkaz od
triednej: dostavte sa dňa ...... (vo štvrtok) o ...hodine na
riaditeľstvo školy. A "že to mám podpísať".
Vyšetril som ho, čo vyviedol. Výsledok bol nulový (je dobré a
konformné decko).
Odpísal som p. učiteľke, že sa s ňou rád stretnem, ale NIE na
riaditeľstve školy a že prosím o tému našej diskusie.
Na ďalší deň poobede mi telefonovala, vraj ma volá riaditeľ školy
a že aby som sa vo štvrtok dostavil. Pýtam sa jej, či mi môže povedať, kvôli
čomu. Ona vraj "nemôže". Tak som jej povedal že neprídem, lebo ak
ma volá riaditeľ očakávam pozvanie / predvolanie od neho a rozhodne
žiadam vedieť O ČOM bude reč.
Následne som poslal p. riaditeľovi mailom list, v ktorom som vyjadril
podivenie prečo ma predvoláva "neštandardným spôsobom" (nie on
osobne, ani cez jeho sekretariát), potvrdil som že sa nedostavím,
lebo by to nebolo dôstojné ani preňho ako predstaviteľa oficiálnej
inštitúcie, ani pre mňa ako občana.
V závere som ho poprosil, aby ma informoval PíSOMNE aký má problém,
a uistil som ho, že môže počítať s mojou pomocou.
O pár hodín mi volal iný rodič (ktorého si riaditeľ predvolal) s
tým, že p. riaditeľ je nahnevaný a žiada, aby som sa mu
ospravedlnil.

Je p. riaditeľ "v práve"? Som povinný na jeho "lusknutie prstami"
reagovať servilne? Nepomýlil si ma so žiačikom, ktorý niečo
vyparatil a ON ho volá do riaditeľne "na koberec"?

Ďakujem za vaše názory / rady / odporúčania :-)

Váš kolega rodič
day
26.06.12,18:55
nemusis prist, zatelefonuj do skoly, "ospravedln sa", ze nemozes prist a opytaj sa este raz co sa deje
fidorka01
26.06.12,18:57
presne tak
bubkoch
26.06.12,19:01
ach jaj, dalsi premudrely rodic ...
riaditel nema zaujem o stretnutie s tebou preto, ze si v robote špara v nose a nema do coho pichnut, ale preto ze asi potrebuje vyriesit problem s tvojim synom ...
takze k veci ... nie si povinny reagovat ani prijat pozvanie od riaditela, si vsak povinny urobit si poriadok so synom, ktory asi nie je take neviniatko ako z neho robis ...

volakedy davno bola doba, kedy som sa bal vobec prist domov s predvolanim pre otca, lebo automaticky som jednu vyfasoval s tym ze druhu vyfasujem ked sa vrati zo skoly ked sa dozvie co som vyparatil ... dnes aby sa ucitel bal povedat rodicovi krive slovo na jeho maznacika
ivuliatko
26.06.12,19:26
Názor z pozície učiteľky: Ak potrebujem osobne hovoriť s rodičmi, najprv im napíšem odkaz do žiackej knižky. Keď nereagujú, pozvem ich telefonicky. Ak ani tak neprídu, pošleme im úradné predvolanie na riaditeľstvo školy a myslím, že v prípade tvrdošijného odmietania sa to už hlási na sociálku - ešte nemám takúto skúsenosť, zatiaľ vždy stačilo to úradné predvolanie.
Servilne reagovať nemusíš a prístup p. riaditeľa je zvláštny. Na druhej strane ako zákonný zástupca dieťaťa si povinný na základe predvolania dostaviť sa do školy, ak treba pohovorom s rodičmi riešiť nejaký problém (nemusí to byť nevyhnutne priestupok dieťaťa).
Mám dojem, že aj na Tvojej, aj na riaditeľovej strane by stačil mierne ústretovejší prístup. Nechápem reakciu v štýle "Odpísal som p. učiteľke, že sa s ňou rád stretnem, ale NIE na riaditeľstve školy a že prosím o tému našej diskusie." Možno ide o nejakú záležitosť, na ktorej je osobne zainteresovaný p. riaditeľ - čo Ty vieš? Niekedy ide o chúlostivé záležitosti (napr. šikana) a oboznámenie s témou stretnutia vopred by mohlo ovplyvniť dôležité veci... Už priveľmi kombinujem.
Názor z pozície mamy: Nešpekulovala by som a jednoducho by som odkaz v žiackej knižke podpísala a na riaditeľstvo by som prišla. Tým skôr, že by som bola veľmi zvedavá, čo je vo veci, keď moje "anjelské" dieťa nevie o nijakom probléme.
buchač
26.06.12,19:36
...
Vyšetril som ho, čo vyviedol. Výsledok bol nulový (je dobré a
konformné decko).
...

...každé decko je dobré v očiach svojich rodičov......aj ja som bol , he naši potom ( v určitom veku ) trochu zmenili názor...:---


ach jaj, dalsi premudrely rodic ...
...
dnes aby sa ucitel bal povedat rodicovi krive slovo na jeho maznacika
...tiež si myslím ...:confused:

Decko povie svoje , direktor tiež .....kde bude pravda ???
misoft
26.06.12,21:44
Niekde uprostred!
fidorka01
27.06.12,14:56
pravda neni ani tam ani tam
RODIČ
29.06.12,15:08
Názor z pozície učiteľky: Ak potrebujem osobne hovoriť s rodičmi, najprv im napíšem odkaz do žiackej knižky. Keď nereagujú, pozvem ich telefonicky. Ak ani tak neprídu, pošleme im úradné predvolanie na riaditeľstvo školy a myslím, že v prípade tvrdošijného odmietania sa to už hlási na sociálku - ešte nemám takúto skúsenosť, zatiaľ vždy stačilo to úradné predvolanie.
Servilne reagovať nemusíš a prístup p. riaditeľa je zvláštny. Na druhej strane ako zákonný zástupca dieťaťa si povinný na základe predvolania dostaviť sa do školy, ak treba pohovorom s rodičmi riešiť nejaký problém (nemusí to byť nevyhnutne priestupok dieťaťa).
Mám dojem, že aj na Tvojej, aj na riaditeľovej strane by stačil mierne ústretovejší prístup. Nechápem reakciu v štýle "Odpísal som p. učiteľke, že sa s ňou rád stretnem, ale NIE na riaditeľstve školy a že prosím o tému našej diskusie." Možno ide o nejakú záležitosť, na ktorej je osobne zainteresovaný p. riaditeľ - čo Ty vieš? Niekedy ide o chúlostivé záležitosti (napr. šikana) a oboznámenie s témou stretnutia vopred by mohlo ovplyvniť dôležité veci... Už priveľmi kombinujem.
Názor z pozície mamy: Nešpekulovala by som a jednoducho by som odkaz v žiackej knižke podpísala a na riaditeľstvo by som prišla. Tým skôr, že by som bola veľmi zvedavá, čo je vo veci, keď moje "anjelské" dieťa nevie o nijakom probléme.

"prístup p. riaditeľa je zvláštny"
ano, je to eufemizmus na označenie jeho arogantného jednania. Uvítam úradné predvolanie.
Vyhľadal som vzory pozvaní, výziev ,predvolaní . . . a VŠADE je "žiadame, aby ste sa dostavili...

"VO VECI... alebo Z DOVODU..., ZA ÚČELOM...... NA PREROKOVANIE . . ."

Je to o arogancii moci a ignorovaní dôstojnosti partnera v
komunikácii. "Škola" všeobecne zaobchádza s rodičmi ako pán s podriadenými, a
rodičia konajú "pod nátlakom" vlastnej psychiky, v strachu /
obavách, že pri dožadovaní sa rovnoprávneho postavenia, sa "škola"
vyvŕši na dietati. Pritom rodič objednáva a platí škole za
poskytovanie služieb ! !! Takže hádam škola by si mala rodiča
"obchádzať" :-)), ale minimálne jednať fair play. Mimochodom, PREčO už pri prvom kontakte cez žiacku knižku nenapísali priamo napr. "zjedol pani učiteľke desiatu" alebo "Hľadí na mňa cez pravítko a smeje sa, že som zelená"
?? :-)
buchač
29.06.12,19:37
"prístup p. riaditeľa je zvláštny"
ano, je to eufemizmus na označenie jeho arogantného jednania. Uvítam
úradné predvolanie.
Vyhľadal som vzory pozvaní, výziev ,predvolaní . . . a VŠADE je "žiadame, aby ste sa dostavili...

"VO VECI... alebo Z DOVODU..., ZA ÚČELOM...... NA PREROKOVANIE . . ."

Je to o arogancii moci a ignorovaní dôstojnosti partnera v
komunikácii. "Škola" všeobecne zaobchádza s rodičmi ako pán s podriadenými, a
rodičia konajú "pod nátlakom" vlastnej psychiky, v strachu /
obavách, že pri dožadovaní sa rovnoprávneho postavenia, sa "škola"
vyvŕši na dietati. Pritom rodič objednáva a platí škole za
poskytovanie služieb ! !! Takže hádam škola by si mala rodiča
"obchádzať" :-)), ale minimálne jednať fair play. Mimochodom, PREčO už pri prvom kontakte cez žiacku knižku nenapísali priamo napr. "zjedol pani učiteľke desiatu" alebo "
Hľadí na mňa cez pravítko a smeje sa, že som zelená"
?? :-)

...ty kokso ..........škola - objednávka služieb ?????
To je už čo za konina ???

...ozaj .....predpokladám , že v škole ste neboli....ani jeden z rodičov žiaka ....
...čo už , riaditeľ si veľa dovolil ....nenapísal úradné lajstro na kriedovom papiery opatrenom napatrovanou príslušnou hlavičkou školy ....už len voňavka chýba ...

Len tak mimochodom , žiacka knižka je svojím spôsobom ( teda bola niekedy ) na tie odkazy medzi školou a rodičmi ...
Lajstro poslané po žiakovi by sa predsa len mohlo " stratiť "....a škola/y nemajú zvyšné financie na to poštovné...
...a keďže je to tak , ako to je ......tak potom ani neviete , čo je to vlastne za problém...


"Škola" všeobecne zaobchádza s rodičmi ako pán s podriadenými, a
rodičia konajú "pod nátlakom" vlastnej psychiky, v strachu /
obavách, že pri dožadovaní sa rovnoprávneho postavenia, sa "škola"
vyvŕši na dietati.

To vyvršenie na žiakovi normálny učiteľ neurobí a s nenormálnym sa dá vždy dá poriadok urobiť ( teda aspoň ja by som to dokázal )....
Retuska
29.06.12,21:19
ja osobne si ymslim,ze to cele s tym "pozvanim" od riaditela prehanate.skratka ucitelka vas informovala,aby ste sa tam dostavili kvoli synovi.kolko deti nabulika rodicom ze nic neurobilo a co sa potom vykluje.mozno nic vazne ale predsa.tymto ignoranskym sposobom mu nahravate mozno iba do karat.ziadne dieta sa neprejavi pri rodicoch tak ako v kolektive.Nerozumiem naco vam je predvolanie ako na nejaky sud.ide o obycajny rozhovor riaditela s rodicom a ako tu niekto pisal,riaditel to nerobi preto zeby sa nudil.Takze tam treba ist a normalne si veci vysvetlit a nie cakat na osobneho poslicka so zapecatenym listom
Indeed
29.06.12,21:40
UČITEĽKA je diagnoza....

podobne ako napr. predavačka...

majú podobné maniere....
Indeed
29.06.12,21:40
strojom sa už nepíše...
ivuliatko
29.06.12,21:50
"prístup p. riaditeľa je zvláštny"
ano, je to eufemizmus na označenie jeho arogantného jednania. Uvítam

úradné predvolanie.
Vyhľadal som vzory pozvaní, výziev ,predvolaní . . . a VŠADE je "žiadame, aby ste sa dostavili...

"VO VECI... alebo Z DOVODU..., ZA ÚČELOM...... NA PREROKOVANIE . . ." súhlasím

Je to o arogancii moci a ignorovaní dôstojnosti partnera v
komunikácii. aj s týmto súhlasím... "Škola" všeobecne zaobchádza s rodičmi ako pán s podriadenými, a
rodičia konajú "pod nátlakom" vlastnej psychiky, v strachu /
obavách, že pri dožadovaní sa rovnoprávneho postavenia, sa "škola"
vyvŕši na dietati. Pritom rodič objednáva a platí škole za
poskytovanie služieb ! !! Takže hádam škola by si mala rodiča
"obchádzať" :-)), ale minimálne jednať fair play. Mimochodom, PREčO už pri prvom kontakte cez žiacku knižku nenapísali priamo napr. "zjedol pani učiteľke desiatu" ak tam pôjdeš, zistíš


Zovšeobecňuješ a vopred odsudzuješ, hoci nepoznáš skutočný dôvod, podľa jedného riaditeľa hádžeš všetkých do jedného vreca. Uisťujem Ťa, že v našej ZŠ by si sa s takýmto prístupom nestretol. Len tak nesmelo sa spýtam... dnes skončil školský rok, stihli ste to doriešiť?
hubatá
30.06.12,04:30
Neviem prečo by som nemala prísť, aj keď ma osobne nepozval pán riaditeľ, ale "len" prostredníctvom učiteľky. Určite to bolo niečo dôležité, a ak tam boli pozvaní aj iní rodičia, asi by sa jeho sekretárka upísala k smrti. Chodí mi tam dieťa do školy, neviem prečo by som neprišla aj keby mi to pani učiteľka povedala na autobusovej zastávke a nedala si tú námahu aby mi to napísala do žiackej..........

Si podnikateľ, t.j. nedotknuteľný?
RODIČ
30.06.12,18:22
Preto by ste nemali prísť, lebo jeho jednanie je "podpásové", chce získať výhodu prekvapenia, nachytať Vás "nepripravenú" pri oznámení toho utajovaného dôvodu, ktoré oznámenie si ON dlhé hodiny / dni vopred pripravoval... :-)
hubatá
01.07.12,03:15
No a čo? Žiadne podpásové jednanie v tom nevidím!
O chovaní a známkach môjho dieťaťa som pripravená hovoriť s riaditeľom školy, hociktorým učiteľom, vychovávateľkou v družine, upratovačkou v šatni ale aj kuchárkou v školskej jedálni VŽDY AJ KEBY O POLNOCI MI DAKTORÝ Z NICH ZAZVONIL PRI DVERÁCH!
A tak by som to vtĺkala do hlavy aj môjmu decku, aby boli pre neho takou autoritou ako som ja - rodič. S nimi totižto strávi viac času v škole, ako so mnou tie 2-3 hodiny doma čo počítam ak nespí. Títo všetci najlepšie vidia ako sa moje dieťa chová, učí - pretože doma to len hrá.Milo ho privítam, pohostím a poďakujem že sa obťažoval v noci prísť, pretože viem že si našiel chvíľu zo svojho drahocenného času aby to bolo v prospech môjho dieťaťa!!! Samozrejme že mu ešte uhradím aj benzín a prácu nadčas. Týchto ľudí vždy vypočujem bez toho že by som ich podozrievala z nejakých bočných úmyslov. Aby si niekedy neobanoval že si tomu hovoril "podpásové jednanie".
noemi-ke
01.07.12,03:20
Kriste pane, este aj pozvanie do skoly je problem?

Preto by ste nemali prísť, lebo jeho jednanie je "podpásové", chce získať výhodu prekvapenia, nachytať Vás "nepripravenú" pri oznámení toho utajovaného dôvodu, ktoré oznámenie si ON dlhé hodiny / dni vopred pripravoval... :-)


Robite z komara somara
hena22
01.07.12,04:38
Nie je normálne, ak učiteľka ani na priamu otázku nepovie o aký problém sa jedná. Riaditeľ je už "vyššia inštancia", takže v prvom kole ho pravdepodobne riešila ona. Alebo neriešila?
Samozrejme, že každý rodič si dieťa idealizuje, ale aj tak má právo byť informovaný o probléme neodkladne. Nevidím dôvod, aby si riaditeľ nechával výhodu prekvapenia, jedine ak chce namiesto riešenia problému niekomu ukázať svoju nadradenosť.
buchač
01.07.12,05:52
RODIČ 11 Hours Ago #15234

Preto by ste nemali prísť, lebo jeho jednanie je "podpásové", chce získať výhodu prekvapenia, nachytať Vás "nepripravenú" pri oznámení toho utajovaného dôvodu, ktoré oznámenie si ON dlhé hodiny / dni vopred pripravoval... :-)


.........táto téma je chorá .........

...chorí sú aj rodičia , ktorí sa boja ísť znášať následky svojich rozmaznaných deciek ...
...chorí sú aj rodičia , ktorí bezmedzne veria svojim deťom ......aj keby ich priamo pri " čine " pristihol diri , zo dve učky , upratovačka , školník a náhodne okoloidúcimi mestskými polišmi.....
...chorí sú aj rodičia , ktorí inak svojich frackov pomaly do tried na bavorákoch , audinách.....rozvážajú ...

...bóóóže ....a čo len už môže také vážne stať ???....


Takže milý chorý RODIČ , daj si niektoré ráno ku káve 10 mg Diazepan , vstúp do seba ....preventívne vypáľ jednu výchovnu vopred svojej ratolesti ..........a vyber sa do školy .....
Indeed
01.07.12,05:58
učiteĺov a učiteĺky si prečo vynechal ?
alaya1
01.07.12,05:59
Ak do skoly vola rodica riaditelstvo, ucitelka nema narok informovat rodica preco. Bolo by tak tazke dvihnut telefon a opytat sa riaditela preco ma vola, ak to naozaj neviem, co si vsak nemyslim?
hena22
01.07.12,06:01
Možno žiadny problém ani neexistuje a škola ho chce požiadať o sponzoring :D:D:D
buchač
01.07.12,06:20
UČITEĽKA je diagnoza....
podobne ako napr. predavačka...
majú podobné maniere....
Neter je učiteľka ...minule vravela , že poriadok s deviatakmi porieši raz dva v kabinete ...zatiaľ sa nik nesťažoval ....ani žiak , ani rodič ...dokonca ju za to takýto prístup žiaci " žerú "....
Predavačky nerieš ........skús sa postaviť za pult na pár hodín a znášať pindy jednotlivcov a potom sa mi ozvi .....
Tebe predsa zvarovací agregát ešte nevynadal ....či ...????......sorry za blbé prirovnanie ....

Indeed 8 Minutes Ago #15277
učiteĺov a učiteĺky si prečo vynechal ?


JA nie .......to RODIČ ........sťažuje sa on a nie učitelia .........keby sa začali pedagógovia sťažovať , server by mohol spadnúť ....
ivuliatko
01.07.12,08:01
Aj mne to napadlo, ale v tom prípade by to bol naozaj nevhodný spôsob pozvania :-)
bubkoch
01.07.12,18:20
ciboha, ty si co za kus dementa ? chudak tvoje deti, co z nich len vyrastie ?
RODIČ
18.07.12,09:13
Vychádzate apriori z predpokladu, že témou bude priestupok žiaka / dieťaťa. O tom nemáte Vy, ani ja, žiadny dôkaz. Ste prirýchla.
Vráťte sa vo svojom uvažovaní o krok späť. Vy neviete kvôli ČOMU ste predvolaná :-) a máte právo TO VEDIEť. Inak to pripomína časy, keď občana predviedli muži v kožených kabátoch na výsluch...
RODIČ
18.07.12,09:17
Prosím o ospravedlnenie za zovšeobecnenie. Ďakujem za uistenie, pani Ivuliatko. Do ktorej školy by som mal, v prípade potreby, svoje dieťa prehlásiť?
veronikasad
18.07.12,09:21
RODIČ, môžeš aj poraďákom prezradiť, čo si zistil vyšetrením tvojho syna, čo v škole vyviedol ...
RODIČ
18.07.12,09:27
Pán Buchač: "JA nie .......to RODIČ ........sťažuje sa on"

Prosím prečítajte si ešte raz môj pôvodný text. Položil som iba otázky a poďakoval vopred za
názory / rady / odporúčania :-)

Žiadne sťažovanie ! :-)) Ešte to tak ! !! :-)
RODIČ
18.07.12,09:31
Pre "veronikasad": zistil som nič, nulu, nothing, syn nie si je vedomý žiadneho faux pas, na vysvedčení ani vrúbok zo správania, podľa známok tretí najlepší v triede . . . Pekné leto :-)
veronikasad
18.07.12,09:32
Pre "veronikasad": zistil som nič, nulu, nothing, syn nie si je vedomý žiadneho faux pas, na vysvedčení ani vrúbok zo správania, podľa známok tretí najlepší v triede . . . Pekné leto :-)
Pekné leto aj tebe a pridávam vyriešené

Moje dcéry už síce dávno nederú školské lavice, ale v prvom rade by som "priestupok" ak sa nejaký stal, konzultovala v škole - ako verejne napr. na stránke Porada ...(bez poskytnutia informácii)
RODIČ
18.07.12,09:36
Príspevok odoslaný dnes o 12:13 (Vychádzate apriori...) je odo mňa (rodič) pre poradkyňu pod nickom "hubatá" :-) Pozdravujem ju a prajem pekné leto :-)
noemi-ke
18.07.12,10:47
Podla mna je pan RODIC podnikatel a riaditelstvo ho chcelo poziadat o financnu dotaciu - dar, ale neprezradili mu to dopredu, aby ho neodradili.-)
nedielka
18.07.12,10:51
Podla mna je pan RODIC podnikatel a riaditelstvo ho chcelo poziadat o financnu dotaciu - dar, ale neprezradili mu to dopredu, aby ho neodradili.-)

Suhlasim..a preto je aj syn treti najlepsi ziak v triede :-)
buchač
18.07.12,10:51
.........táto téma je chorá .........
...
Takže milý chorý RODIČ , daj si niektoré ráno ku káve 10 mg Diazepan , vstúp do seba ....preventívne vypáľ jednu výchovnu vopred svojej ratolesti ..........a vyber sa do školy .....
RODIČ - neužitočné (1)

...hm .......ako tak pozerám.......Diazepan asi nepomohol ....


.......a sorry ......non testimonium est difficile ad assident ...

RODIČ ...JA totiž vravím inak ....A posteriori .....
noemi-ke
18.07.12,10:51
Dakujem Bohu, ze som tam, kde som, lebo toto mat v triede......
noemi-ke
18.07.12,10:56
ale prehlad ma, ked pozna znamky ziakov, asi predsa len v tej skole bol-))
buchač
18.07.12,10:58
O pár hodín mi volal iný rodič (ktorého si riaditeľ predvolal) s
tým, že p. riaditeľ je nahnevaný a žiada, aby som sa mu
ospravedlnil.



Podla mna je pan RODIC podnikatel a riaditelstvo ho chcelo poziadat o financnu dotaciu - dar, ale neprezradili mu to dopredu, aby ho neodradili.-)
...noemi ......a čítaš poriadne ????????

Keby dotáciu chcel diri .......ešte by aj kávu a koňačik ulial........do riti by sa vopchal ....

Tu je iné garde .....RODIČ snáď chce , aby diri skákal , ako iní pískajú ....
noemi-ke
18.07.12,11:00
Napisala som to s -)) a aj tak, ci tak, je to chore.
buchač
18.07.12,11:04
...aha ...fakt ........:-)