Jana6658
26.06.12,21:31
Dobrý, chcela by som sa opýtať, či je možné, byť SZČO a zároveň mať s.r.o.. Mám predajňu s textilom na živnosť. Popri tom pracujem v jednej spoločnosti taktiež na živnosť. Odporúčali mi, živnosť si ponechať na prácu v spoločnosti a predajňu zmeniť na s.r.o., vraj to pre mňa bude výhodnejšie. Aké by som získala výhody, keby som obchod zmenila na s.r.o. a bolo by vôbec možné mať takto živnosť i s.r.o. súčasne? Čo všetko by som musela meniť na predajni? Aké sú vlastne podmienky na založenie s.r.o., čo musím spĺňať? Ďakujem za odpoveď
sroservis
26.06.12,20:15
Dobry den,
asi by mi pomohlo, keby ste uviedli z akych dovodov Vam odporucali zalozit sro.
Ako som vam uz napisala na porade subeh zivnosti a sro je mozny.
Zalozenie sro je relativne jednoduche, pripravi sa zakladatelska dokumentacia, vybavi sa zivnostensky list na sro a vykona sa registracia do obchodneho registra. Ak chcete vykonavat kupu a predaj tovaru, nemusite splnat ine podmienky ako pri vybaveni zivnosti.
Mne vsak zalozenie sro z informacii, ktore ste poskytli, nedava ziadny osobitny zmysel- vas predmet podnikania nevnimam ako rizikovy, odvodovej povinnosti, ak vam vznikla, sa tiez nevyhnete,lebo si zivnost chcete ponechat. Ak si zalozite sro, jednak vzniknu vam urcite naklady s jej zalozenim, vznikne vam povinnost viest za sro podvojne uctovnictvo, budete musiet na novo ziskat opravnenia k existujucej predajni /ak taku uz mate/, teda nejaky osobitny benefit vyplyvajuci zo zalozenia sro vo vasom pripade nevidim. Asi ine by to bolo,ak by ste chceli podnikanie na zivnost uplne zrusit, to vsak nie je vas pripad.
Pre podrobnejsie porovnanie sro so zivnostou si vas dovolujem odkazat na nasu webovu stranku, kde to mame dost podrobne spracovane.
Pekny den.
sroservis
26.06.12,20:18
samozrejme, sro je kapitalova spolocnost, tj jediny zakladatel by mal vlozit do jej zakladneho imania aspon 5 tis.eur
Jana6658
26.06.12,20:47
Tak, keď mi to radili, som to zrejme ja zle pochopila. Zrejme to mysleli tak, že úplne zruším živnosť a ponechám si len s.r.o.. Mám dlhy na odvodoch, ktoré už splácam. Spolu s platením ďalších odvodov je to veľmi finančne zaťažujúce. Takže ak by som pri s.r.o. nemusela platiť každý mesiac odvody (takže by som len splácala dĺžne odvody) pomohla by som svojej finančnej situácii.