Erika Helena
26.06.12,21:47
Ahojte, robim danove priznanie za rok 2011, okrem klasického pracovného pomeru mám aj doklady za finančné sprostredkovanie a klient má zároveň aj živnosť prerušenú do 1.6.11 a zrušenú od 17.10.2011...kedže sa finančné sprostredkovanie riadi osobitným zákonom, živnosť v tomto prípade nebola potrebná, ale nevadí, z nej nemám aj tak žiadne príjímy....chcem sa len opýtať ako s daňovým priznaním... vypĺňam typ B, pracovný pomer a prijímy z dohôd vrátane príjimov z ďalších zmlúv dám spolu ako par. 5, prijímy z fin. poradenstva dám spolu do par.6 ale do akého riadku? a čo výdavky - (mám cesťáky)? tie, ktoré súviseli z fin. poradenstvom dám na stranu výdavkov? Môžem ich tam dať bez toho aby som viedla účtovníctvo? Ako vyplním výkazy o majetku a záväzkoch? V predošlom roku tam bol stav pokladne aj bankového účtu, uzávierku nemám.... čo sa týka živnosti, príjem nula a výdavky neviem, odvody boli platené ale teraz neviem či za fin. agenta alebo ako žinostník....som z toho jelen, mám fin. poradenstvo odlíšiť od živnosti alebo to brať spolu a urobiť účtovníctvo???
Zita5
27.06.12,04:02
Čiže ak správne chápem máte príjem :

1) § 5
2) živnosť § 6 odst.1 písm.b)
3) príjem sprostredkovateľa § 6 odst.2 písm.d)

Ak si dobre pozriete daňové priznanie typ B - tam všetko máte :

- k bodu 1 sa viaže V.ODDIEL riadky 34 až 36
- k bodu 2 VI.ODDIEL riadok 2
- k bodu 3 riadok 8

Živnosť na finančné sprostredkovanie "nebola potrebná " - nie že nebola potrebná, ale finančné poradenstvo a sprostredkovanie sa ani nemôže vykonávať na živnosť , ale riadi sa osobitným predpisom na základe zápisu v NBS a kontrétne sa riadi zákonom 186/2009 a 129/2010
Neviem aké sú to ďalšie zmluvy .....

Odvody uvediete do DP podľa predlohy skutočné tak ako sa platili .Nerozlišujete či finančný agent alebo živnostník .Proste berte ako odvody samostatne zárobkovo činnej osoby .

Čo sa týka vedenia účtovníctva (dosahovanie príjmov§) účtujete v jednom peňažnom denníku , ale bolo by vhodné si spraviť 2 strediská -resp. podľa potreby .

Nechápem ten príjem ...teda zo živnosti príjem nula a z finančného sprostredkovania bol príjem ?

Daňové priznanie – povinnosť podať, ak zdaniteľné príjmy za rok 2011 presiahli sumu 1 779,65 eura.
Ak vykážete stratu(§6) , daňové priznanie ste povinná podať v každom prípade.

Ako pomôcku Vám prikladám dokumenty ....pre podanie daňového priznania .

Neviem či som správne pochopila zadanie .
Pendulum
27.06.12,07:51
Čiže ak správne chápem máte príjem :

1) § 5
2) živnosť § 6 odst.1 písm.b)
3) príjem sprostredkovateľa § 6 odst.2 písm.d)

Ak si dobre pozriete daňové priznanie typ B - tam všetko máte :

- k bodu 1 sa viaže V.ODDIEL riadky 34 až 36
- k bodu 2 VI.ODDIEL riadok 2
- k bodu 3 riadok 8

Živnosť na finančné sprostredkovanie "nebola potrebná " - nie že nebola potrebná, ale finančné poradenstvo a sprostredkovanie sa ani nemôže vykonávať na živnosť , ale riadi sa osobitným predpisom na základe zápisu v NBS a kontrétne sa riadi zákonom 186/2009 a 129/2010
Neviem aké sú to ďalšie zmluvy .....

Odvody uvediete do DP podľa predlohy skutočné tak ako sa platili .Nerozlišujete či finančný agent alebo živnostník .Proste berte ako odvody samostatne zárobkovo činnej osoby .

Čo sa týka vedenia účtovníctva (dosahovanie príjmov§) účtujete v jednom peňažnom denníku , ale bolo by vhodné si spraviť 2 strediská -resp. podľa potreby .

Nechápem ten príjem ...teda zo živnosti príjem nula a z finančného sprostredkovania bol príjem ?

Daňové priznanie – povinnosť podať, ak zdaniteľné príjmy za rok 2011 presiahli sumu 1 779,65 eura.
Ak vykážete stratu(§6) , daňové priznanie ste povinná podať v každom prípade.

Ako pomôcku Vám prikladám dokumenty ....pre podanie daňového priznania .

Neviem či som správne pochopila zadanie .


1. dalsie zmluvy - prikazne zmluvy za clenstvo v zdruzeniach, bez potvrdenia o prijme len PPD kolko jej vyplatili
2. takze co sa tyka zivnosti - prijmy nema ziadne, lebo ich ma len z fin. poradenstva a tie pojdu do ineho riadku, do riadku 8,(predosla uctovnicka za rok 2010 jej to cele hodila ako prijmy zo zivnosti riadok 2, lebo ona si zakladala zivnost len kvoli tomu poradenstvu, nic ine nerobila....uctovnicka jej to spravila zle) v roku 2010 robila preukazatelne vydavky na tieto prijmy a v decembri 2010 doslo k preruseniu zivnosti az do 1.6.2011....aj napriek tomu jej vykazala stav v pokladni aj stav BU k 31.12.2010 vo vykazoch o majetku a zavazkoch....rocnu uzavierku a celu agendu za rok 2010 nemam...ani mat nebudem, z toho celeho mi vyplyva ze zivnost mala v roku 2011 funkcnu od 2.6.2011 - 17.10.2011, pricom 17.10.2011 ju ukoncila nadobro, to znamena, ze potrebujem vykryt dane obdobie a zaroven vsetko uzavriet, mam ZS pokladne a BU aj ked neviem ci su spravne...co teraz prijmy nula, vydavky - orange faktury, odvody a este mam bankove vypisy - ako to najefektivnejsie ukoncit...robit celu agendu bez podkladov z min. roka? nedalo by sa to ukoncit pausalne???? aj ked ma
zostatky v pokladni a na úcte

- co sa tyka prijmov ako fin. agent....zratam ich za rok 2011 dam do riadku osem, vydavky nema ziadne, akurat postove blocky a cestaky....ZS z minuleho roka nemam, na vedenie uctovnictva sa nemam coho chytit....nedalo by sa to urobit pausalne?

ale zrejme musi byt jeden sposob na obe aj na zivnost aj na fin. agenta....no proste masakerrrrrr

co mam robit?????

prosim o pomoc, papiere mi doniesla vcera a do pondelka ich musim odovzdat...