MaryS
26.06.12,23:11
Vopred dakujem vsetkym, ktori sa zapoja do tejto diskusie a poradia mi... pokusim sa opisat svoju situaciu co najzrozumitelnejsie:).
Som zamestnankynou ZS, ktora patri pod OcU, teda statnu spravu... O mesiac a nieco mi konci RD, po nejakych 5 rokoch a 2 detoch... Na moje miesto bola na zastupovanie prijata pani, ktora byva v obci a je mimochodom pribuzna pani starostky.
Pred par dnami som poslala oznamenia o nastupeni do zamestnania. Dnes si ma zavolala pani riaditelka a dala mi najavo, ze by si radsej v praci ponechala dotycnu pani, co samozrejme chapem, ja som odisla na MD za inej riaditelky, s touto som sa dnes videla 2x:) . Hned potom sa mi zacala stazovat, a ze to iste sama chapem, v akej zlej financnej situacii su male skoly, ze nemaju ani na vlastne vyplaty, nieto este na odstupne... jasne mi naznacila, ze by som ju vlastne obrala o peniaze, ktore by ona mohla pouzit inde... Navrhla mi, aby som ja sama poziadala o ukoncenie PP dohodou s tym, ze oni su ochotni preplatit mi nevycerpanu dovolenku, ale to odstupne uz nie...

Ako sa mam zachovat, byt "chapava" k obci a prijat navrhovane, v dnesnej dobe, ked je kazda koruna dobra, k tomu pri malych detoch a mizivej sanci na zamestnanie alebo trvat na svojom naroku na odstupnom? Ma OcU pravo poziadat skolsku spravu o nejaky mimoriadny vydavok, co sa tyka odstupneho zamestnanca?
ewita888
26.06.12,21:22
Už vidím pani starostku, ako by sa ona vzdala odstupného... tebe nevyplatí, ona si tým na svoje ušetrí...
Máš dve malé deti, uvažuj podľa toho...
MaryS
26.06.12,21:37
dakujem za povzbudenie ewita888, budem uvazovat o to viac, ja mam totiz deti 3 ...:D
avonka1
26.06.12,21:47
Mary, takisto som učiteľka na RD a na mojom mieste je zastupujúca pani. Určite by som výpoveď nepodávala. Ako by zamestnávateľ oficiálne odôvodnil Tvoje prepustenie?
MaryS
27.06.12,04:43
No, toto som zabudla dodat, ze pracujem ako nepedagogicky pracovnik, hospodarka, takze ma nemaju moznost preradit na inu poziciu, takze by ma museli prepustit z dovodu nadbytocnosti... tym, ze ja podam ziadost, nebudem mat narok na odstupne a oni sa tym zbavia zodpovednosti.
ivka70
27.06.12,04:54
No, toto som zabudla dodat, ze pracujem ako nepedagogicky pracovnik, hospodarka, takze ma nemaju moznost preradit na inu poziciu, takze by ma museli prepustit z dovodu nadbytocnosti... tym, ze ja podam ziadost, nebudem mat narok na odstupne a oni sa tym zbavia zodpovednosti.

Ale teba nemozu prepustit, kedze tvoje pracovne miesto stale existuje, musia ta prijat na to povodne miesto po RD.
Takze musia ukoncit PP pani na zastupovanie.
Nedaj sa nahovorit na nic, co by bolo pre teba nevyhodne.Z
iadna dohoda ani vypoved z tvojej strany.
Zakonnik prace je na tvojej strane, nech si pani riaditelka riesi inak problemy.
MaryS
27.06.12,07:35
dakujem vam vsetkym, zienky, potrebovala som taketo slova povzbudenia;)