krason
27.06.12,07:57
Dobry den, ideme dovazat tovar z ciny. Vsetko mame dojednane. Dosiel nam aj sample produkt. Ten som vsak objednaval na sukr., osobu. Do zasielky dali nizku fakturu na 22 dolarov
Teraz ideme objednat vacsie mnozstvo za 2350 USD realne cez kartu. Cinsky distributor mi ponuka, ze mi pribali nizku fakturu do zasielky a tak sa vyhenem clu a dani. A ja neviem co mam robit. Bolo to vela rozoberane ale nikde nebola jasna odpoved ako dalej
CLo je 4.7 % z deny tovaru. DPH je 20%. to je legalna cesta, ktora mi nevadi

Co by sa stalo ak by som priviezol tovar na nizku hodnotu. Na karte zaplatil vyssiu. a aj fakturu by som mal poslanu osobitne vyssiu. Bolo by to uznane? Ako s kontrolou?
Kto ma s tym skusenosti poradte aj do ss. Dakujem.
Platit budem paypal
Dantess
27.06.12,06:21
Dobrý začiatok podnikania :D Ani si nezačal, ale už rozmýšľaš o podvode. Ak chceš mať kľudný spánok a nechceš mať žalúdočné kŕče pri každej daňovej kontrole, tak nerob blbosti. Určite sa neoplati riskovat pokutu a možno aj väzenie koli tak smiešnej sume...
krason
27.06.12,06:40
Kto ti hovori o podvode. Ja som sa pztal na dosledkz a nie ze idem podvadzat. Ja preferujem legalny typ. PS som napisal : to je legalna cesta, ktora mi nevadi.
Ja som sa pytal, ci nema niekto skusenosti s nelegalnou cestou a ju neodporuca a urcite by som to nerobil na s.r.o account ale privatne a cez zivnost.
PS : volal som s colnicou ohladom nomenklatuiry a nevedeli mi poradti a naj mi povedali, ze kazdy colnik robi inak :) ja ze to je vec. tak som dal legalne ziadost o zistenie nomenklaturneho cisla, aby som mal doklad. Mozno sa mi crta dalsia otazka ako j to s paypalom ako to potom zauctujem ?
AlaNR
27.06.12,06:51
Neriskuj s dokladmi, u colnice sa Ti to neoplatí. Číňania sú zvyknutí ponúkať všelijaké možnosti. Radšej všetko vydokladuj reálnymi dokladmi.
Predpokladám, že všetky doklady dávaš riadne do účtovníctva, takže v prípade nejakej kontroly sa pokute nevyhneš. Nemôžeš sa spoliehať na to, že sa to nezistí...
Dáša_
27.06.12,06:59
Kto ti hovori o podvode. Ja som sa pztal na dosledkz a nie ze idem podvadzat. Ja preferujem legalny typ. PS som napisal : to je legalna cesta, ktora mi nevadi.


A prosím ťa, čo iné to je, ak nie podvod, keď sa oficiálne chceš preukazovať inými dokladmi (t.j. dokladmi na nižšiu sumu), aby si obabral colnicu?
krason
27.06.12,07:02
Neriskuj s dokladmi, u colnice sa Ti to neoplatí. Číňania sú zvyknutí ponúkať všelijaké možnosti. Radšej všetko vydokladuj reálnymi dokladmi.
Predpokladám, že všetky doklady dávaš riadne do účtovníctva, takže v prípade nejakej kontroly sa pokute nevyhneš. Nemôžeš sa spoliehať na to, že sa to nezistí...
Presne toto chcem 2350*1.047*1.2 USD ma nezabije. a mam pokoj. Ide mi o to, ze preco to tak ponukaju. to jedobre pre FO a nie pre PO. aj tak by som mal debet na karte 2350 usd. mozno aj oni tak zarabaju ze predali za malo penazi :) .
No ok radsej dam full price.

Ake nalezitosi musi mat faktura? viem ze podla zakona su moznosti, ja som tam dal vyhoteovenie dodanie, moje udaje a udaje predajcu. suma , cena za jednotku. a to je vsjo.
krason
27.06.12,07:04
A prosím ťa, čo iné to je, ak nie podvod, keď sa oficiálne chceš preukazovať inými dokladmi (t.j. dokladmi na nižšiu sumu), aby si obabral colnicu?
Ale hovorim, nech MNE nehovori, ze ja idem podvadzat. viem ze to je podvod.
Llívia
27.06.12,07:08
...Ide mi o to, ze preco to tak ponukaju. to jedobre pre FO a nie pre PO. aj tak by som mal debet na karte 2350 usd...

K tej vyššej úhrade by si faktúru ma, tak by si mal čím zdokladovať celú sumu 2350 USD:

DCinsky distributor mi ponuka, ze mi pribali nizku fakturu do zasielky a tak sa vyhenem clu a dani.
...a aj fakturu by som mal poslanu osobitne vyssiu...
Asi si Číňania myslia, že slovenskí daňováci sú úplní tupci :D
AlaNR
27.06.12,07:12
Na faktúre tak ako píšeš, tvoje údaje, ich údaje, nejaké číselko faktúry, dátum, počet kusov, názov položky, jednotková cena, súčet. Pečiatka.
Niekedy máme od číňanov iba mailovú faktúru, ani nemáme originál. Každopádne musí byť nejaká, aby vedela colnica vyrátať colný dlh...

Číňania nevedia z našich názvov firiem dedukovať či ide o FO alebo PO, im je to jedno, takže ponúkajú aj možnosti, ktorými človeka zneistia.
Neviem o aký tovar sa jedná, ale pri niektorých požadujú aj doklad o pôvode tovaru.
To je taký zelený papier písaný v angličtine a stromčekoch (čínštine).
To zistíš podľa toho, aký kód Ti dajú. Pre istotu sa na to spýtaj colníka.
Resp. pozri sa tu, či to vyžadujú: http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_OA/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_M1/_me/7_0_O9/_s.7_0_A/7_0_OA

Ak to neotvorí: cez google zadaj colná správa taric
krason
27.06.12,07:39
Na faktúre tak ako píšeš, tvoje údaje, ich údaje, nejaké číselko faktúry, dátum, počet kusov, názov položky, jednotková cena, súčet. Pečiatka.
Niekedy máme od číňanov iba mailovú faktúru, ani nemáme originál. Každopádne musí byť nejaká, aby vedela colnica vyrátať colný dlh...

Číňania nevedia z našich názvov firiem dedukovať či ide o FO alebo PO, im je to jedno, takže ponúkajú aj možnosti, ktorými človeka zneistia.
Neviem o aký tovar sa jedná, ale pri niektorých požadujú aj doklad o pôvode tovaru.
To je taký zelený papier písaný v angličtine a stromčekoch (čínštine).
To zistíš podľa toho, aký kód Ti dajú. Pre istotu sa na to spýtaj colníka.
Resp. pozri sa tu, či to vyžadujú: http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_OA/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_M1/_me/7_0_O9/_s.7_0_A/7_0_OA

Ak to neotvorí: cez google zadaj colná správa taric

Bude mi to riesit DHL, cize ta by to mala prebrat od vyrobcu. Ja ako odberatel, taky papier ani nemozem mat. Jedine vyrobca. DHL urobi vysporiadanie.

PROSIM ta, dal som si vyhladat to cislo a co by som tam mal najst? bude tam nieco ze potvrdenie o krajine povodu ?
DIk
AlaNR
27.06.12,07:42
DHL nemusí riešiť, či máš alebo nemáš nejaké potvrdenie. Treba si to vyzisiť dopredu, či ho bude colnica vyžadovať, resp. či ho k danému tovaru je treba. DHL len donesie kopu papierov a nestará sa, či sú tam všetky. Potom ten certifikát si treba pýtať od predávajúceho.
Ty ako odberateľ sa musíš postarať o všetku potrebnú dokumentáciu. Inak Ti tovar zadržia na colnici, dokedy papier nepredložíš.
krason
27.06.12,07:52
Hej povedal mi, ze jemu to je jedno. Ze to robi kazdy. No ale kazdy nelegalne. co sedi za pc a predava veci a ani zivnost nema. Tak jasne. Ja nechcem trpnut, ze pride kontrola a ze bum. Radsej nahodim marzu na tovar :D
krason
27.06.12,08:24
9018 90 84
je cislo nomenklatrury a tam nevidim, ze treba doklad o krajine povodu.Mylim sa?