Sumilka
27.06.12,08:35
Chcem sa opytat. Uz dva roky pracujem vo firme a kvoli tomu byvam aj v meste ktore je 300km od miesta mojho rodiska resp. aj od miesta mojho trvaleho bydliska. V meste kde precujem nemam ani trvale ani prechodne bydlisko. V septembri sa vydavam takze si trvale bydlisko budem manit. Chcem sa opytat ci mozem vyuzit paragraf 141 tak ze mozem od firmy pytat narok na dva dni volna na prestahovanie kedze sa oficialne stahujem z obce do obce a ci mozem vyuzit pravo ze to volno bude platene. Kedze by sa dalo povedat ze sa stahujem na trvalo nielen kvoli manzelstvu ale aj kvoli praci.
Stanislav 1975
27.06.12,06:39
no platené volno na stahovanie to určite nie- nemáš nárok...
veronikasad
27.06.12,06:42
Ak ide o presťahovanie v záujme zamestnávatela, máš nárok na pracovné volno s náhradou mzdy. Myslím, že ale to nie je tvoj prípad.

h) presťahovanie zamestnanca, ktorý má vlastné bytové zariadenie; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň pri sťahovaní v tej istej obci a pri sťahovaní do inej obce najviac na dva dni; ak ide o sťahovanie v záujme zamestnávateľa, poskytne sa pracovné voľno s náhradou mzdy,
Llívia
27.06.12,06:49
Chcem sa opytat. Uz dva roky pracujem vo firme a kvoli tomu byvam aj v meste ktore je 300km od miesta mojho rodiska resp. aj od miesta mojho trvaleho bydliska. V meste kde precujem nemam ani trvale ani prechodne bydlisko. V septembri sa vydavam takze si trvale bydlisko budem manit. Chcem sa opytat ci mozem vyuzit paragraf 141 tak ze mozem od firmy pytat narok na dva dni volna na prestahovanie kedze sa oficialne stahujem z obce do obce a ci mozem vyuzit pravo ze to volno bude platene. Kedze by sa dalo povedat ze sa stahujem na trvalo nielen kvoli manzelstvu ale aj kvoli praci.

Zákonník práce
§ 141 Dôležité osobné prekážky v práci
Ods. 2
h) presťahovanie zamestnanca, ktorý má vlastné bytové zariadenie; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň pri sťahovaní v tej istej obci a pri sťahovaní do inej obce najviac na dva dni; ak ide o sťahovanie v záujme zamestnávateľa, poskytne sa pracovné voľno s náhradou mzdy,

Sťahuješ sa do vlastného bytového zariadenia?
Tvoje sťahovanie kvôli práci je v záujme zamestnávateľa?

Doplním: v záujme zamestnávateľa by to bolo, ak by napr. došlo k zmene miesta výkonu práce.
veronikasad
27.06.12,06:50
Zákonník práce
§ 141 Dôležité osobné prekážky v práci
Ods. 2
h) presťahovanie zamestnanca, ktorý má vlastné bytové zariadenie; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň pri sťahovaní v tej istej obci a pri sťahovaní do inej obce najviac na dva dni; ak ide o sťahovanie v záujme zamestnávateľa, poskytne sa pracovné voľno s náhradou mzdy,

Sťahuješ sa do vlastného bytového zariadenia?
Tvoje sťahovanie kvôli práci je v záujme zamestnávateľa?
Lívia, to sťahovanie v záujme zamestnávatela je chápané napr. tak, ak zamestnávatel preradí zamestnanca (samozrejme s jeho súhlasom) do prevádzky v inom meste.
Llívia
27.06.12,06:57
Doplnila som to tam skôr, než som videla tento tvoj posledný príspevok. Aj môj príspevok č. 4 som poslals skôr, než som videla tvoj príspevok č. 3. Neviem, prečo sa nové príspevky v téme nezobrazujú hneď.
Llívia
27.06.12,06:59
Keď som písala môj prvý príspevok v tejto téme, bol tu len príspevok od Stanislava. Keď som ten môj poslala, tak už bolo vidieť aj tvoj, pritom medzi mojim a tvojim je rozostup niekoľko minút - divné.
Llívia
27.06.12,07:02
Ak ide o presťahovanie v záujme zamestnávatela, máš nárok na pracovné volno s náhradou mzdy. Myslím, že ale to nie je tvoj prípad.

h) presťahovanie zamestnanca, ktorý má vlastné bytové zariadenie; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň pri sťahovaní v tej istej obci a pri sťahovaní do inej obce najviac na dva dni; ak ide o sťahovanie v záujme zamestnávateľa, poskytne sa pracovné voľno s náhradou mzdy,

V prípade, že by sa Sumilka sťahovala do prenajatého bytu, tak by nemala nárok ani na tie dva dni voľna bez náhrady mzdy.