globalpartner
27.06.12,11:02
Dobrý deń,
myslel som včera že zle počujem keď v rádiu ohlásili ďalšie opatrenie vlády na získanie peňazí a to tak , že sa budú vytypovať sporitelia v druhom pilieri, ktorý si našetrili málo resp. do dôchodkového veku si našetria málo v SDS a títo budú povinne z druhého piliera a sporenia v SDS odhlásený a prevedený do Sociálnej poisťovni. Je toto vôbec možné? bez súhlasu konkrétnej osoby? a spätne ?
Nevie niekto bližšie podrobnosti? alebo ostáva len tŕpnuť a čakať na konkrétne paragrafové znenie zákona?
srska
27.06.12,09:13
mimotemy v tejto gubernii je všetko možnémimotemy
trisestri
27.06.12,09:14
zatial neviem o takom navrhu,nie je ani medzi 22 opatreniami,ide sa iba znizovat odvod do 2 piliera,pokial nie je schvalena definitivna podoba novely zakona,tak dovtedy vsetko su iba dohady v rovine spekulacii,nakoniec ani ten odvod do 2 piliera sa nebude znizovat,lebo tato vlada nema tolko odvahy na to.
globalpartner
27.06.12,09:19
Ostáva len dúfať , že to moderátor z rádia poplietol a ani nevedel o čom rozpráva-aj to sa stáva,ale prezentoval to ako hotovú vec
Nandrolon
27.06.12,09:25
Práve včera som to započul aj ja v rádiu. Skoro ma šľak trafil.
Že sporiteľ, ktorý zarába málo bude automaticky vylúčený z 2. piliera. Som len zvedavý keď niekto po vyradení si nájde robotu s 3 x takým platom /napr. sa presťahuje z Prešova do BA pričom bude robiť to isté/ či tam bude spätne aj automaticky zaradený....
srska
27.06.12,09:26
Práve včera som to započul aj ja v rádiu. Skoro ma šľak trafil.
Že sporiteľ, ktorý zarába málo bude automaticky vylúčený z 2. piliera. Som len zvedavý keď niekto po vyradení si nájde robotu s 3 x takým platom /napr. sa presťahuje z Prešova do BA pričom bude robiť to isté/ či tam bude spätne aj automaticky zaradený....alebo menej
Nandrolon
27.06.12,09:38
Nevedel som že v Prešove sú mzdy vyššie ako v BA... rýpať môžeš v iných témach....
Ale možno že nejaký dement by aj prešiel dobrovoľne z lepšie platenej práce na menšiu. Existujú rôzni sadomasochisti...
Normálny človek to robí "naopak"...


PS: ak si myslel že menej práce za viac peňazí, tak potom súhlasím... a ospravedlňujem sa, dá sa to pochopiť aj opačne....
srska
27.06.12,09:41
PS je správne :-)
srska
27.06.12,09:42
Nevedel som že v Prešove sú mzdy vyššie ako v BA... rýpať môžeš v iných témach....
Ale možno že nejaký dement by aj prešiel dobrovoľne z lepšie platenej práce na menšiu. Existujú rôzni sadomasochisti...
Normálny človek to robí "naopak"...


PS: ak si myslel že menej práce za viac peňazí, tak potom súhlasím... a ospravedlňujem sa, dá sa to pochopiť aj opačne....ps je správne :-)
Nandrolon
27.06.12,09:42
tak máš môj súhlas :-)) prvý dojem bol že zas premúdrený rýpal..... čo je v diskusiách častejší jav...
trisestri
27.06.12,09:46
oni ty novinari neraz potrepali bludy a zle interpretovali mnohe veci,pokial nie je schvaleny a nenadobudne ucinost zakon nie je iste nic
Katy a R
27.06.12,09:49
......
Že sporiteľ, ktorý zarába málo bude automaticky vylúčený z 2. piliera. ...

.. na základe tohto ????? to už naozaj ani sranda nie je :eek:
Ja by som navrhla, aby si poistenci posielali sami do II. piliera ... pretože SP si len za to, že tie peniažky prejdu cez ňu berie nekresťanský poplatok.
Keby som si to posielala sama, žiadny poplatok neplatím!
Nandrolon
27.06.12,10:10
Ak by som ich dostal "do ruky" určite by som ich tiež nedal DSS-kám, ale by som si ich dlhodobo investoval resp. "ukladal" sám...
Som ale aj tak tvrdým zástancom 2. piliera...
Mila123
27.06.12,10:12
ja som prehodnotila svoj pobyt v II. pilieri a rada by som sa vrátila do I., ale otvárať ho nebudú....tak čo s tým?
Katy a R
27.06.12,10:14
Ak by som ich dostal "do ruky" určite by som ich tiež nedal DSS-kám, ale by som si ich dlhodobo investoval resp. "ukladal" sám...
Som ale aj tak tvrdým zástancom 2. piliera...
Však to, že do ruky ich nijakovsky nedostaneš .... Tak potom je aj ten druhý pilier lepším riešením ako SP. (čierna diera)
Katy a R
27.06.12,10:16
možno ťa vyradia ???? či máš tam veľa ?
Nandrolon
27.06.12,10:18
Mila123: neboj, FIKO určite nájde spôsob aby otvoril 1. pilier, však už o prestupoch hovoril zase X-krát....
srska
27.06.12,10:18
Ak by som ich dostal "do ruky" určite by som ich tiež nedal DSS-kám, ale by som si ich dlhodobo investoval resp. "ukladal" sám...
Som ale aj tak tvrdým zástancom 2. piliera...no dobre, prečo ale musím II. pilier dávať len do dss? čo tak ešte zvlášť účet na 8180 - nech si ľudia vyberú.
Nandrolon
27.06.12,10:25
II. pilier - tým nemyslím konktétne DSS ale "odčlenenie" prachov zo soc. poisťovne...
Mohli by každému otvoriť aj účet v "štátnej pokladnici" 8180 ... a mali by DSS po vtákoch...
Katy a R
27.06.12,11:05
no dobre, prečo ale musím II. pilier dávať len do dss? čo tak ešte zvlášť účet na 8180 - nech si ľudia vyberú.
myslíš, žeby to bolo tam bezpečne uložené :confused:;) ... keby niekde pochybylo - myslím žeby sa hneď presúvali peniažky .. :confused::confused:
srska
27.06.12,11:08
myslíš, žeby to bolo tam bezpečne uložené :confused:;) ... keby niekde pochybylo - myslím žeby sa hneď presúvali peniažky .. :confused::confused:katy, neriešme podmienky. mne išlo o alternatívu a samozrejme výhodnosť. (nie som v II. pilieri)
Nandrolon
29.06.12,06:41
ja som prehodnotila svoj pobyt v II. pilieri a rada by som sa vrátila do I., ale otvárať ho nebudú....tak čo s tým?

a je to tu http://spravy.pravda.sk/vlada-na-pol-roka-otvori-druhy-pilier-dwg-/sk_ekonomika.asp?c=A120629_085614_sk_ekonomika_p01
bromid
29.06.12,06:44
cerveny kmeri zase chcu kradnut penaze :mad:
Mila123
29.06.12,07:03