monya8258
27.06.12,12:11
Chcela by som sa spytat, nakolko od 1.7.2012 nastupujem do novej prace a mam zaplatenu dovolenku a nechcela by som o nu prist , moze mi novy zamestnavatel umoznit nastupit nas tuto dovolenku alebo nie?? Dakujem
Mila123
27.06.12,10:13
môže ale nemusí......osobne pochybujem o tom, že ti ju umožnia čerpať......
Llívia
27.06.12,10:17
Zákonník práce
Ako píše Mila123, môže ale nemusí:

§ 113
(1) Zamestnávateľ môže určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky, aj keď dosiaľ nesplnil podmienky na vznik nároku na dovolenku, ak možno predpokladať, že zamestnanec tieto podmienky splní do konca kalendárneho roka, v ktorom dovolenku čerpá, alebo do skončenia pracovného pomeru.
veronikasad
27.06.12,10:19
Chcela by som sa spytat, nakolko od 1.7.2012 nastupujem do novej prace a mam zaplatenu dovolenku a nechcela by som o nu prist , moze mi novy zamestnavatel umoznit nastupit nas tuto dovolenku alebo nie?? Dakujem
Kedy chceš čerpať dovolenku a kolko dní ? Vznikne ti vôbec nárok (za predpokladu, že budeš pracovať do konca roka) v takej výške ?
KEJKA
27.06.12,14:00
Chcela by som sa spytat, nakolko od 1.7.2012 nastupujem do novej prace a mam zaplatenu dovolenku a nechcela by som o nu prist , moze mi novy zamestnavatel umoznit nastupit nas tuto dovolenku alebo nie?? Dakujem môže a nemusí, je to jeho vôľa. Ja som tiež pred rokmi nastúpila od 1.7., mala som malé deti, boli prázdniny, tak som sa šla spýtať a nebol problém, mohla som si vyčerpať 2 týždne z piatich.