Ballošica
27.06.12,12:47
V akom termíne treba oznámiť hromadné prepúšťanie na úrad práce, pracovné alebo kalendárne dni, môže byť PP rozviazaný dohodou? Lebo Zc prechádzajú nasledujúcim dňom do novej Fi.
MIRKA111
27.06.12,10:58
Hromadné prepúšťanie treba nahlásiť 30 kalendárnych dní pred prvý odoslaním výpovede zamestnancom na príslušný úrad práce.

Pracovné pomery môžu byť rozviazané aj dohodou, samozrejme ak budú zamestnanci súhlasiť.
Ballošica
27.06.12,11:06
Čo k tomu treba? Sú tlačivá, ktoré sa vypĺňajú a predkladajú? Dajú sa stiahnuť z ich stránky?
ivka70
27.06.12,11:15
Ak nova firma prebera vsetky prava a povinnosti predchadzajucej, nejde o hromadne prepustanie ...
tictac7
27.06.12,11:19
Ak nova firma prebera vsetky prava a povinnosti predchadzajucej, nejde o hromadne prepustanie ...

..tak, tak ;) Možno sa len jedná o zlúčenie dvoch, splynutie, rozdelenie PO.... Boloby dobré, keby zadávateľka napísala dôvod, prečo všetci zamestnanci prechádzajú od pod nového zamestnávateľa....
Ballošica
27.06.12,11:33
Fi sa nedelí, zostáva, len sa otvorili ďalšie 2 nové, do ktorých prechádzajú a delia sa skoro všetci Zc z pôvodnej. Neviem definovať, či preberá práva a povinnosti, zrejme nie.
Ballošica
27.06.12,19:16
Ako som študovala, tak vlastne rozviazanie PP dohodou ani neznačí hromadné prepúšťanie.
Zuzka2510
11.10.12,08:55
Dobrý deň chcela by som sa opýtať ak zamestnávateľ prepustí z 15 zamest. 10 zamestnancov jedná sa o hromadné prepúšťanie? Treba to hlásiť na úrad práce? Teraz mi šéf oznámil že chce prepúšťať. Každý bude mať 2-mes. výp. dobu, ale dôvod mi presný nepovedal, ale mal na tých ľudí dosť nervy takže ja ani neviem pod aký dôvod to mám uviesť aby to bolo správne. Môžem to dať aj dohodou aj s výpovednou dobou? Ak to zamestnanec podpíše tak to môžme brať ako súhlas?A ak potom naspäť príjmeme tých ľudí tak to nebude problém?Ďakujem zatiaľ
Tweety
11.10.12,11:06
ZP si si ani nepozrela? Mzdár, samostatný účtovník a bez základných znalostí, to je teda odvaha.
Zuzka2510
12.10.12,07:54
ZP som si pozrela ale hromadné prepúšťanie som v živote neriešila. Ospravedlňujem sa že tá moja otázka vyzerala akoby som bola blbá, ale asi to bola prvotná reakcia čo ma napadla hneď písať na poradu po tom čo mi šéf oznámil svoje plány. Len by som potrebovala od vás prosím aspoň potvrdiť či to chápem správne ak sme malá firma a zamestnávame na TPP menej ako 20 ľudí a z toho ideme 10 ľudí prepustiť nejde o hromadné prep.? Veď v ZP je jedna z podmienok ak zamestnávateľ zamestnáva viac ako 20 zamestnancov. Dohody sa do toho nerátajú pokiaľ viem. Takže by som sa asi tým ani nemala zapodievať alebo sa mýlim? Ďakujem
Tweety
12.10.12,08:36
ZP som si pozrela ale hromadné prepúšťanie som v živote neriešila. Ospravedlňujem sa že tá moja otázka vyzerala akoby som bola blbá, ale asi to bola prvotná reakcia čo ma napadla hneď písať na poradu po tom čo mi šéf oznámil svoje plány. Len by som potrebovala od vás prosím aspoň potvrdiť či to chápem správne ak sme malá firma a zamestnávame na TPP menej ako 20 ľudí a z toho ideme 10 ľudí prepustiť nejde o hromadné prep.? Veď v ZP je jedna z podmienok ak zamestnávateľ zamestnáva viac ako 20 zamestnancov. Dohody sa do toho nerátajú pokiaľ viem. Takže by som sa asi tým ani nemala zapodievať alebo sa mýlim? Ďakujem
Podľa ustanovení ZP neide o hromadné prepúšťanie.
Zuzka2510
12.10.12,08:47
Ďakujem pekne