sejlanka
27.06.12,13:47
Zdravim,

chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom opravnených nákladov na projekt. V projekte mame uvedené, že opravnene náklady sa uskutočnia v poslednom štvrťroku 2012, avšak je to tovar, ktory potrebujem teraz, aby som doložila potrebné potvrdenia a schvalenia. Môžem ich teda použiť už teraz? Ďakujem za každú odpoveď.
Andy Kralik
27.06.12,11:57
Asi by bolo vhodné špecifikovať o aký projekt sa jedná a z čoho / z akej agentúry je financovaný.

Možno to niekomu bude stačiť a bude vedieť konkrétne odpovedať, ale sú rôzne pravidlá financovania rôznych projektov, financovaných z rôznych zdrojov, rozličné môže byť aj pohľad na to čo a kedy je oprávnený náklad. Tieto pravidlá treba vedieť.

Väčšinou má aj projekt určený svojho projektového manažéra v inštitúcii, ktorá poskytuje financie a keďže ten aj kontroluje oprávnenosť nákladov, prípadné nejasnosti je najlepšie konzultovať s ním.
Economic
27.06.12,14:41
Zdravim,

chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom opravnených nákladov na projekt. V projekte mame uvedené, že opravnene náklady sa uskutočnia v poslednom štvrťroku 2012, avšak je to tovar, ktory potrebujem teraz, aby som doložila potrebné potvrdenia a schvalenia. Môžem ich teda použiť už teraz? Ďakujem za každú odpoveď.


Z akého dôvodu alebo pre koho ti je treba tá informácia ? Z účtovného hľadiska, alebo z potreby preukázať poskytnuté prostriedky na projekt poskytovateľovi financií ?