adka2001
15.02.06,19:13
Keďže sa ma to osobne netýka a účtovníctvo, teda daň. priznanie po veľmi dlhej robím švagrovi napadá ma jedna otázka - polemika.
On poberá zo sociálky mesačne 540 sk prídavok na dieťa. Má nárok na plný rok odpočítať si daňový bonus?
A koľko je teda tento rok ten bonus - prosím presnú sumu.
bredikova
15.02.06,18:22
Keďže sa ma to osobne netýka a účtovníctvo, teda daň. priznanie po veľmi dlhej robím švagrovi napadá ma jedna otázka - polemika.
On poberá zo sociálky mesačne 540 sk prídavok na dieťa. Má nárok na plný rok odpočítať si daňový bonus?
A koľko je teda tento rok ten bonus - prosím presnú sumu.

Prídavok nemá nič spoločné z daňovým bonusom.
DB je na dieťa 5000,- sk na rok 2005
daňový bonus je obmedzený len príjmom , a to ak nezarobil viac ako 6*min. mzda, tak nemá nárok na DB. Ak viac tak ten nárok má.:D
M0NIKA
17.02.06,14:42
Prídavok nemá nič spoločné z daňovým bonusom.
DB je na dieťa 5000,- sk na rok 2005
daňový bonus je obmedzený len príjmom , a to ak nezarobil viac ako 6*min. mzda, tak nemá nárok na DB. Ak viac tak ten nárok má.:D
Treba príjem dieťaťa doložiť potvrdením ak si chce rodič uplatniť na toto dieťa daň. bonus?
adka2001
17.02.06,17:18
Áno:) aj keď mi na DU povedali, že ak sa jedná o dieťa do 14-15 rokov, teda nemá ukončenú povinnú školskú dochádzku netreba ak ho podal pri daň. priznaní v minulom roku,:o ak navštevuje školu po tomto veku treba vždy vydokladovať potvrdenie.:D Inak podľa informácií od pracovníčky z iného DU ak ho nebudú mať a budú ho potrebovať, vyžiadajú si ho dodatočne písomne od daňovníka.:cool:
M0NIKA
17.02.06,17:35
Aj mne povedali, že keď je dieťa školopovinné, tak potvrdenie netreba...
potvrdenie o návšeteve školy...
Mňa zaujímalo potvrdenie o príjme, ale už viem...
evina
17.02.06,18:47
Na dieťa, ktoré už nie je školopovinné, t.j. nad 16 rokov sa prikladá z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa za rok 2005.../môže sa aj na školopovinné ale podľa mňa netreba.
Mária Ostrihoňová
19.02.06,23:31
ahojte poraďaci chcem sa opýtať ak syn maturoval v júni, na úrad práce išiel sa hlásiť až v septembri za koľko mesiacov si uplatňujem daňový bonus za 8? aké potvrdenie je potrebné doložiť k DP
Melnick
20.02.06,00:43
ahojte poraďaci chcem sa opýtať ak syn maturoval v júni, na úrad práce išiel sa hlásiť až v septembri za koľko mesiacov si uplatňujem daňový bonus za 8? aké potvrdenie je potrebné doložiť k DP

Ak ukončil školu patrí mu DB aj za júl,august za predpokladu,že:

1/nemal prac. zmluvu
2/nebol ev. na ÚP

/dohoda o brig. práci študenta - mohla byť./

potrebuješ:
potvrdenie školy,prípadne potvrdeníe prísl.územ.úradu,
o poberaní prídavku na dieťa./na dobu,za ktorú si
DB uplatňuješ/.