lucia 987
27.06.12,13:51
ahojte, som tu nová, tak odpusťte, že to bude chaotické. Ale potrebujem radu ohľadom exekúcie. V prvom rade, ak niekto vie ako to vlastne chodí. Príde nejaký oznam, list predtým ako príde exekúcia? Zaujímalo by ma, že koľko je premlčacia doba, ak vymáhajú niečo čo sa stalo v roku 2007. Ide vraj o nedoplatok na PZP, avšak pri zrušení zmluvy odo mňa nič nežiadali doplatiť? Ďakujem pekne za odpoveď.
Ice dive
27.06.12,11:55
záleží od toho, akým spôsobom PZP zaniklo... asi s najväčšou pravdepodobnosťou pre neplatenie a bolo tam dlžné poistné, a poisťovňa predala pohľadávku vymáhačskej firme...

premlčané by to bolo až po 10 rokoch od kedy dlh vznikol...
lucia 987
27.06.12,12:18
zaniklo v podstate preukázaním dokladu o zlikvidovaní vozidla zošrotovaním, a to mi je divné, že vtedy nič nechceli doplatiť a to som sa pytala či je to v poriadku a teraz toto, a ani žiadne upozornenie vopred, a hned exekucia, a na poisťovni sa vyhovárajú, že oni s tým nič nemajú, ale ani nevedia preukázať, že aká bola počiatočnú suma a také podrobnosti okolo toho.
misoft
27.06.12,13:13
Exekútorovi písomne odoslať odpor voči exekúcii, zároveň nech doloží, na akom základe, od koho je exekúcia (exe.titul, súd). Ak sa zistia tieto údaje, zistiť u zdroja, aké dlhy, za aké obdobie, za čo.
Môže byť aj alternatíva, že síce poistné zaniklo, lenže (a to je dosť častý jav) niekto si neurobil svoju prácu, neukončil a poistné bežalo naďalej na neexistujúce vozidlo.
Ty si zatiaľ v poisťovni pozisťuj, kedy bolo vozidlo odhlásené z PZP, nech ti vystavia doklad o ukončení PZP (to si ale mala dostať, keď si ukončovala na základe dokladu o zošrotovaní a odhlásení vozidla z evidencie), prekopíruj a capni to milému exekútorovi, aby vedel, že vykonáva exekúciu na neexistujúci dlh. Pokiaš nemáš dlh a poisťovňa aj tak to dala exekútorovi - žiadaj, aby okamžite doručila exekútorovi ukončenie, zastavenie exekúcie, inak si môžeš od nich (ako iniciátora exekúcie) vymáhať vzniknutú škodu (a tou je aj vyhotovovanie dokumentov, poštovné, cestovné, strata času, strata mzdy).
bubkoch
27.06.12,16:28
pri ruseni zmluvy od teba nemuseli chciet nic, ale prax je taka ze si dostala nasledne oficialny list o tom, ze poistenie bolo zrusene, v nom malo byt uvedene ze dlzis nejake poistne a prilozeny sek na zaplatenie

ty budes musiet dokazat, ze poistne od zaciatku poistenia do zaniku si zaplatila ... no myslim si ze si skutocne mala k datumu zaniku dlzne poistne, lebo v opacnom pripade by si mala preplatok ktory by ti poistovna vratila (kedze nepredpokladam ze datum zosrotovania, t.j. zaniku zmluvy sa kryje s vyrocnym dnom poistenia :)
lucia 987
28.06.12,06:21
Ahojte, pekne dakujem za rady a ozrejmenie veci. prajem pekny zvysok dna