szivics
27.06.12,16:25
Prosím Vás,
v daňovom priznaní v VI.odd. v riadku Preukázateľne zaplatené poistné na SP sa počítajú len platby poistného v danom roku? Pretože boli platené sankcie z omeškania, tie sa nepripočítajú a sú VNZD?
Do tohto riadku Preukázateľne zaplatené poistné na SP sa počíta poistné za SZČO a tiež poistné za zamestnancov? (ak je SZČO zamestnávateľom)


Ďakujem za radu!
szivics
28.06.12,05:45
Nevie mi niekto poradiť?? Sankcie sa tam nepočítajú, už som našla, ale na druhú časť otázky neviem odpoveď.
Zita5
28.06.12,05:48
Prosím Vás,
v daňovom priznaní v VI.odd. v riadku Preukázateľne zaplatené poistné na SP sa počítajú len platby poistného v danom roku? Pretože boli platené sankcie z omeškania, tie sa nepripočítajú a sú VNZD?
Do tohto riadku Preukázateľne zaplatené poistné na SP sa počíta poistné za SZČO a tiež poistné za zamestnancov? (ak je SZČO zamestnávateľom)


Ďakujem za radu!

Len skutočné platby poistného v roku 2011 za SZČO ...sankcie nie. Okrem iného sankcie sú nedaňovým výdavkom.Treba čítať aj Poučenie k DP ...

kde sa uvádza ... Bez ohľadu na skutočnosť, akým spôsobom daňovník uplatňuje svoje výdavky k príjmom podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona, uvedie pod tabuľku č. 1, sumu preukázateľne zaplateného poistného a príspevku v eurách v príslušnom zdaňovacom období a to samostatne preukázateľne zaplatenú sumu na sociálne poistenie a preukázateľne zaplatenú sumu na zdravotné poistenie.
szivics
28.06.12,06:47
ďakujem! na tie sankcie som sa radšej spýtala, lepšie ako spraviť zle...
Pekný deň