mária.1990
27.06.12,17:17
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Pracovnú zmluvu som podpísala 13.6.2012.
Pracovný pomer mám na dobu určitú do 30.3.2013.
Skúšobná doba sa dojednáva na 3 mesiace.

Chcela by som dať výpoveď(do konca tohto mesiaca, ale posledný den v mesiaci je sobota), keďže som v skúšobnej dobe môžem ju podať osobne, alebo stačí len telefonicky alebo musím písomne???

Ďakujem
veronikasad
27.06.12,15:19
Zákonník práce nepozná "výpoveď v skúšobnej dobe. Ide o ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe v zmysle § 72 Zákonníka práce.
Písomné oznámenie o skončení prac.pomeru v SD sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dne pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
mária.1990
27.06.12,15:30
aj ked som v skusobnej dobe musím dať výpoved 3 dni vopred??
nestačí 1 deň?
mária.1990
27.06.12,15:35
(2)Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiťdruhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni
pred dňom, keďsa má pracovný pomer skončiť.

Už som si ten paragraf našla.
dakujem
mária.1990
27.06.12,16:14
inak

(2)Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiťdruhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni
pred dňom, keďsa má pracovný pomer skončiť.

píše sa tam spravidla takže to nemusí byť 3 dni pred skončením prac.pomer?? hmmmm
Tweety
27.06.12,16:15
inak

(2)Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiťdruhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni
pred dňom, keďsa má pracovný pomer skončiť.

píše sa tam spravidla takže to nemusí byť 3 dni pred skončením prac.pomer?? hmmmm

ÁNo, nie je to taxatívne dané. Je to len odporučenie.
ada159
04.09.12,07:33
Ak je zamestnanec preupestený v skušobnej lehote, je možne ho znovu zamestnanť na dohodu u toho istého zamestnávateľa na tú istú prácu? A po nejakom čase ( pol roka, rok) znovu ho prijať na pracovnú zmluvu?
drobeceva
04.09.12,07:37
Ak je zamestnanec preupestený v skušobnej lehote, je možne ho znovu zamestnanť na dohodu u toho istého zamestnávateľa na tú istú prácu? A po nejakom čase ( pol roka, rok) znovu ho prijať na pracovnú zmluvu?

Môže-záleží to hlavne od zamestnávateľa, či má oň záujem.
Záleží od neho, či ho chce na dohodu, alebo PZ. Ak pôjde na PZ a nepôjde o opätovný PP, môže znova dať skúšobnú dobu.
ada159
04.09.12,07:47
super, dakujem velmi pekne