neznalka
27.06.12,20:57
Ahojte,
dostala som vypoved z dovodov organizacnych zmien a v zmysle vypovede mi plynie vypovedna lehota . Kolega mi tvrdi, ze aj napriek vypovednej lehote dostaneme odstupne .Chcem vediet ci ma pravdu alebo sa myli?
ewita888
27.06.12,19:01
ak už plynie výpovedná lehota, tak nedostaneš...
neznalka
27.06.12,19:04
dakujem, ja som si to myslela tiez , prepasli sme cas , kedy sme mohli odist dohodou a s odstupnym.Dufam,ze sa ostatni poucia.Este raz dik
veronikasad
27.06.12,22:05
Ahojte,
dostala som vypoved z dovodov organizacnych zmien a v zmysle vypovede mi plynie vypovedna lehota . Kolega mi tvrdi, ze aj napriek vypovednej lehote dostaneme odstupne .Chcem vediet ci ma pravdu alebo sa myli?
Kedy ste dostali výpoveď ? Výpovedná lehota začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca.
hena22
28.06.12,04:25
a myslím, že sa dá aj čiastočne čerpať výpovedná lehota a na zostávajúci čas odstupné. Koľko máš výpovednú lehotu? 2 mesiace?
veronikasad
28.06.12,06:40
a myslím, že sa dá aj čiastočne čerpať výpovedná lehota a na zostávajúci čas odstupné. Koľko máš výpovednú lehotu? 2 mesiace?
heni, dá, ale musia sa na tom dohodnúť pred začiatkom plynutia výpovednej doby. Mám odpoveď z ministerstva práce, že neskôr to už nie je možné.
hena22
28.06.12,06:50
To je pekne zneužiteľné. Ak taký chudák zamestnanec nečakane posledný deň v mesiaci preberie výpoveď, na 90% nebude vedieť ako zareagovať. A tým pádom je bez šance. Ale na Slovensku je to tak, verím tomu, že to vykladajú v neprospech zamestnancov.
Veronika, nemohla by si tú odpoveď sem prilepiť?
veronikasad
28.06.12,06:52
To je pekne zneužiteľné. Ak taký chudák zamestnanec nečakane posledný deň v mesiaci preberie výpoveď, na 90% nebude vedieť ako zareagovať. A tým pádom je bez šance. Ale na Slovensku je to tak, verím tomu, že to vykladajú v neprospech zamestnancov.
Veronika, nemohla by si tú odpoveď sem prilepiť?
Presne takto som poslala dotaz na MPSVaR. Odpoved bola, že stačí na kopiu výpovede napísať že žiada o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby.

Heni, ak nájdem, priložím. Písala som tam ešte vlani keď začala platiť novela ZP a medzitým som menila emailovú adresu.

Zajtra je znovu taký deň, keď mnohí zamestnávatelia zneužijú nevedomosť zamestnancov.
neznalka
28.06.12,19:00
vypovednu lehotu mam 2 mesiace a od prveho zacina plynut druhy mesiac, zamestnavatel s nami vobec nevyjednaval o tom, co chceme odstupne alebo vypovednu lehotu . Prisiel s vypovedami a povedal podpiste , a odisiel prec . To jednanie je jemu podobne. Som rada , ze mozno aj tento priklad niekomu pomoze. Dakujem Vam vsetkym.
veronikasad
28.06.12,19:02
vypovednu lehotu mam 2 mesiace a od prveho zacina plynut druhy mesiac, zamestnavatel s nami vobec nevyjednaval o tom, co chceme odstupne alebo vypovednu lehotu . Prisiel s vypovedami a povedal podpiste , a odisiel prec . To jednanie je jemu podobne. Som rada , ze mozno aj tento priklad niekomu pomoze. Dakujem Vam vsetkym.
Porozmýšlaj, kedy vám doručil výpovede. Bolo to v posledných dňoch mesiaca alebo podstatne skôr ? Máloktorý zamestnávatel bude vo svoj neprospech upozorňovať zamestnanca na práva, ktoré mu dáva Zákonník práce.

Ak by si bola na kopiu výpovede, ktorú si od zamestnavatela dostala, napísala, že žiadaš o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby, 31.mája skončíš a vo vrecku máš 2-mesačné odstupné.