zuzi_cka
27.06.12,21:28
Dobrý deň,

Mám jednu otázočku, cez internetovú stránku www.bazos.sk som si kúpila plavky. Plavky sú nové, bezchybné, s visačkami, ale nevyhovovali, tak som sa rozhodla ich predať tou istou cestou ako som si ich kúpila. A tak som si na bazoši dala inzerát, že predám plavky, uviedla som tam, že plavky sú nové aj s visačkami, normálne som uviedla veľkosť atď...Ozvala sa mi jedna pani, že má záujem, tak som jej ich poslala na dobierku, plavky prevzala a napísala mi mail, že plavky sú krásne, ale že jej nesadla veľkosť a preto že žiada odo mňa peniaze naspäť. Chcem sa opýtať, či má na to nárok a musím jej tie peniaze vrátiť alebo ako mám postupovať.

Ja nie som žiadny podnikateľ a nemám ani žiadny internetový obchod..Som len obyčajná fyzická osoba, ktorá si kúpila na internete tovar, nesadol mi a predala som ho ďalej na stránke s inzerciami bazoš.sk...

Prosím poraďte mi.

Ďakujem pekne,

s pozdravom,
Zuzana.
tictac7
27.06.12,19:54
....ak sa odvoláva na zákon č. 108/2000 Z. z. v znení neskorších predpisov, tak nárok nemá, pretože Ty nie si podnikateľ....
bubkoch
27.06.12,19:57
mozes ju pokojne ignorovat
arizona
27.06.12,20:08
Pani kupujucej odpis, ze plavky moze predat dalej ak jej nesedia.
Zalezi aj na tom,ako ste sa vopred dohodli. Ak ste sa vopred nedohodli na vrateni,tak pani ma smolu...
Kupa na inzerat je vzdy riziko,mala s tym pocitat. Ty nie si internetovy obchod,ktory musi tovar do 7 dni prijat spat.
AlaNR
27.06.12,20:16
tiež si objednávam veci cez internet. niekedy sa mi nechce merať, spoľahnem sa na napísanú veľkosť, tovar mi príde a je malý. V prvom rade ho ponúknem kamoškám a keď nechcú, posúvam ho ďalej cez internet.
Určite by ma nenapadlo to vracať späť.
Niektoré predávajúce napríklad na mimibazare majú v podmienkach, že tovar späť neberú.
Na tvojom mieste by som ju ignorovala, napíš jej, že vedela, aká je to veľkosť a ty nie si obchod, kde si môže vymieňať alebo vracať tovar...
zuzi_cka
27.06.12,20:25
ona mi napísala že aj ked nejsom internetový obchod tak všetky pravidlá, ktoré sú záväzné platia pre všetkých rovnako, či som alebo nie som podnikateľ. vraj že má nárok na vrátenie peňazí ked nie je s tovarom spokojná. A ze mi poslala tovar späť na dobierku a že čaká moje prebratie lebo že inak sa to bude naťahovať iným spôsobom..tak ako naozaj neviem, ja som totiž v tom inzeráte nenapísala že tovar späť neberiem, popravde ma to ani nenapadlo, keďže išlo o bazoš..
Tinka.ba
27.06.12,20:38
Zuzi_cka ona len skusa:D Samozrejme, ze dobierku nepreber(upozorni aj rodinu, aby Ti ju neprebrala), vrati sa jej spat. Napis jej, ze urcite nema ziadny pravny ani moralny narok. Kupovanie na inzeraty, velakrat za ovela nizsiu cenu ako v eshopoch, nesie so sebou nejake riziko a na to bohuzial kupujuca doplatila.
zuzi_cka
27.06.12,20:51
dakujem za rady..tak ja to teda nepreberiem, snad to nebude nejako riesit lebo nechcem mat nejako problemy kvoli tomu..ale dost neprijemna je ta osoba zrazu.. :/ :)