martuľa
28.06.12,07:39
dokedy a čo všetko je potrebné doložiť do O.R - zbierky listín?
tictac7
28.06.12,05:47
Súvaha, Výsledovka, Poznámky - do 30 dní od schválenia účtovnej závierky
SilMar Group
28.06.12,05:49
doplním, že stračí kópie.
martuľa
28.06.12,05:59
a čo v prípade, že termín do 30 dni nie je dodržaný?
KEJKA
28.06.12,06:02
a čo v prípade, že termín do 30 dni nie je dodržaný?
žeby pokuta?
irma1
28.06.12,06:14
a čo v prípade, že termín do 30 dni nie je dodržaný?

Do 30.06. čiže do piatku. A nepoznám nikoho, kto by dostal pokutu. Zatiaľ...
tweedle
28.06.12,06:28
a nie náhodou do 30.7? do 30.6 má byť schválená a následne 30 dní na uloženie do Zbierky listín, nie?
SilMar Group
28.06.12,06:54
Pokiaľ viem, tak do 30.6. (resp. do 6 mesiacov) musí byť predložená UZ na schválenie, pričom nie je nikde napísané, do kedy má byť schválená a potom po schválení do 30 dní uložená do zbierky listín. A ako bolo už vyššie písané, zatiaľ neboli udeľované pokuty. Ale to neznamená, že od zajtra ich nebudú udeľovať.
KEJKA
28.06.12,06:55
Do 30.06. čiže do piatku. A nepoznám nikoho, kto by dostal pokutu. Zatiaľ...
prečo do piatku? Závisí od termínu konania VZ, nikde nie je napísané, že sa musí konať do 31.5.2012 /aby termín 30.6. bol povinný/

a nie náhodou do 30.7? do 30.6 má byť schválená a následne 30 dní na uloženie do Zbierky listín, nie? prečo do 30.7.? závisí od termínu konania VZ, nikde nie je napísané, že sa musí konať do 30.6.2012.
KEJKA
28.06.12,06:59
trochu sa pletiete v termínoch. Zákon určuje dokedy musí konateľ predložiť RUZ na schválenie. Teda musí rozoslať pozvánky, určiť program, termín konania........ nič viac.
a) termín môže byť aj v júli
b) VZ nemusí byť uznášaniaschopné
c) aj bude uznášaniaschopné, ale RUZ neschváli
potom nastupuje druhá alternatíva, podľa ktorej vlastne vyplýva najneskorší termín aj neschválenej RUZ 31.10. takže čo?
naozaj nevidím dôvod, aby bežné malé sro, obzvlášť jednoosobové nestihli termín na uloženie do Zb.listín.
martuľa
28.06.12,07:11
ešte dotaz:
musí byť zápisnica z VZ notársky overená,alebo nie?
KEJKA
28.06.12,07:12
nemusí - teda nie, ak ide iba o schvaľovanie RUZ. V niektorých prípadoch - podľa programu musí.

ešte dotaz:
musí byť zápisnica z VZ notársky overená,alebo nie?
martuľa
28.06.12,07:13
vďaka
kuravesele
21.04.13,14:43
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či keď sme vyplatili jedného spoločníka v s.r.o., tak je potrebné posielať túto zápisnicu do zbierky listín? Ako i niečo robili so spoločenskou zmluvou, ale ku mne sa nedostala, konateľ ju má u seba...tak treba toto posielať alebo nie? Vopred ďakujem
kuravesele
22.04.13,03:54
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či keď sme vyplatili jedného spoločníka v s.r.o., tak je potrebné posielať túto zápisnicu do zbierky listín? Ako i niečo robili so spoločenskou zmluvou, ale ku mne sa nedostala, konateľ ju má u seba...tak treba toto posielať alebo nie? Vopred ďakujem

posúvam

a ešte by som mala jednu otázku, či ak by sme neposlali spoločenskú zmluvu, ako i túto zápisnicu, tak by nespravili zápis v OR? Ďakujem
KEJKA
22.04.13,04:23
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či keď sme vyplatili jedného spoločníka v s.r.o., tak je potrebné posielať túto zápisnicu do zbierky listín? Ako i niečo robili so spoločenskou zmluvou, ale ku mne sa nedostala, konateľ ju má u seba...tak treba toto posielať alebo nie? Vopred ďakujemčo to znamená v tvojej reči, že ste vyplatili spoločníka? Už nie je spoločníkom? Čo je v zápisnici?
Ak nie je spoločníkom - muselo byť VZ
Svoj podiel musel niekomu predať - ostatným spoločníkom? musí byť v zápisnici
Ak predal - musí byť zmluva o prevode obchodného podielu
Samozrejme tým pádom sa mení SZ - musí byť úplné znenie spoločenskej zmluvy
Uvedené skutočnosti sa zapisujú a dokumenty k tomu viažúce sa posielajú do OR na zápis zmien.
Vyplatenie spoločníka v súvislosti s vyššie uvedeným sa netýka sro ale spoločníkov, resp. nadobúdateľov OP.
kuravesele
22.04.13,04:28
čo to znamená v tvojej reči, že ste vyplatili spoločníka? Už nie je spoločníkom? Čo je v zápisnici?
Ak nie je spoločníkom - muselo byť VZ
Svoj podiel musel niekomu predať - ostatným spoločníkom? musí byť v zápisnici
Ak predal - musí byť zmluva o prevode obchodného podielu
Samozrejme tým pádom sa mení SZ - musí byť úplné znenie spoločenskej zmluvy
Uvedené skutočnosti sa zapisujú a dokumenty k tomu viažúce sa posielajú do OR na zápis zmien.
Vyplatenie spoločníka v súvislosti s vyššie uvedeným sa netýka sro ale spoločníkov, resp. nadobúdateľov OP.

Kejka, áno bolo VZ o prevode obchodného podielu, zmluva o prevode častí obchodného podielu na spoločníka, a nová spoločenská zmluva...(Boli 3ja spoločníci, a 1 predal tým dvom svoj podiel čiže už vo firme nefiguruje)

Mne ide o to či keď už bol vykonaný zápis v OR či treba ešte tieto dokumenty tam treba ešte (spoloč.zmluvu, zápisnicu, zmluvu o prevode obchod.podielu) posielať do zbierky listín, alebo či je to už tam (keď už bol vykonaný zspis?)Lebo robil to právnik, a ja neviem, či tam už je, keďže to nevidím na výpise zbierky listín...Ďakujem...
kuravesele
22.04.13,08:39
Kejka, áno bolo VZ o prevode obchodného podielu, zmluva o prevode častí obchodného podielu na spoločníka, a nová spoločenská zmluva...(Boli 3ja spoločníci, a 1 predal tým dvom svoj podiel čiže už vo firme nefiguruje)

Mne ide o to či keď už bol vykonaný zápis v OR či treba ešte tieto dokumenty tam treba ešte (spoloč.zmluvu, zápisnicu, zmluvu o prevode obchod.podielu) posielať do zbierky listín, alebo či je to už tam (keď už bol vykonaný zspis?)Lebo robil to právnik, a ja neviem, či tam už je, keďže to nevidím na výpise zbierky listín...Ďakujem...

Nikto nič ? :(
KEJKA
22.04.13,10:54
Ak OR vykonal zápis, tak dokumenty boli v poriadku a čo sa má dostať do Zb. listín, to tam bude. Kedy? Ak to robil elektronicky, možno už o pár dní, ak podával papierovo, tak môžeš čakať aj 2 roky /moja skúsenosť/. Ale isto už nemusíš nič riešiť, toto je uzavretý prípad..

Kejka, áno bolo VZ o prevode obchodného podielu, zmluva o prevode častí obchodného podielu na spoločníka, a nová spoločenská zmluva...(Boli 3ja spoločníci, a 1 predal tým dvom svoj podiel čiže už vo firme nefiguruje)

Mne ide o to či keď už bol vykonaný zápis v OR či treba ešte tieto dokumenty tam treba ešte (spoloč.zmluvu, zápisnicu, zmluvu o prevode obchod.podielu) posielať do zbierky listín, alebo či je to už tam (keď už bol vykonaný zspis?)Lebo robil to právnik, a ja neviem, či tam už je, keďže to nevidím na výpise zbierky listín...Ďakujem...
kuravesele
22.04.13,11:02
Ak OR vykonal zápis, tak dokumenty boli v poriadku a čo sa má dostať do Zb. listín, to tam bude. Kedy? Ak to robil elektronicky, možno už o pár dní, ak podával papierovo, tak môžeš čakať aj 2 roky /moja skúsenosť/. Ale isto už nemusíš nič riešiť, toto je uzavretý prípad..


Aha KEJKA, čiže keď sa niečo mení v OR, tak je to automaticky aj v zbierke listín ak som Vás dobre pochopila...:)

Ďakujem krásne...:)