Janulik2306
28.06.12,13:16
čo mám preto spraviť mám si ukončiť sociálnu prácu MGR. a potom sa dá urobiť nejaké pedagogické minimum? alebo by som mala začať študovať odznova na Pedagogickej škole. prosím poraďte
myara
28.06.12,11:25
pre pracu v MS ti staci vystudovat strednu skolu http://www.psabuba.sk/index.php?&dd=1&do=content.pages.homepage&zx_cs=1
brontosaurus
29.06.12,17:28
Na tvojom mieste by som si najprv odpovedal na otázku, či sa chceš tejto práci venovať profesionálne a hlavne či sa jej chceš venovať dlhodobo do budúcnosti.
Podľa odpovede, by som zvažoval čo ďalej.
Je pravda, že na túto prácu ti postačí zatiaľ aj stredná škola. Stačí sa prihlásiť na hocijakú strednú pedagogickú školu, dnes bežne nazvané aj pedagogické a sociálne akadémie, a dorobiť si externe maturitu v požadovanom odbore. Trvá to bežne 2 roky.
Ak sa tomu chceš ale venovať dlhodobo, tak by som zvolil radšej štúdium na vysokej škole v odbore Predškolská a elemenárna pedagogika. Bc, titul máš už za 3 roky, to už budeš kvalifikované a neskôr si dorobíš aj Mgr. stupeň.
S VŠ vzdelaním sa ti otvoria dvere k vyššiemu platu, môžeš postúpiť až do 12. platovej triedy, pričom so SŠ môžeš byť maximálne v 9. platovej triede., budeš môcť byť zástupkyňou, riaditeľkou a pod.
Vzdelanie ti už nikto nikdy nevezme!