massumatico
28.06.12,13:45
Dobrý deň,poisťovňa mi stiahla za totálnu škodu na aute DPH a poistné plnenie posielala bez DPH, auto bolo síce písané na firmu ,ktorá je platcom DPH, ale za auto sa neplatila cestná daň,nepoužívalo sa na podnikateľské účely a neodpisovalo sa.Chcem len vedieť,či mala na to poisťovňa právo poskytnúť poistné plnenie bez DPH?V poisťovni mi bolo povedané,že to bolo likvidované podľa ich interných smerníc a že ak to chcem riešiť mám napísať odvolanie a v tom odvolaní sa mám odvolať na konkrétny zákon resp.paragraf, ktorý by im prikazoval poskytnúť poistné plnenie s DPH.Ak mi niekto vie pomôcť, nech pomôže.Ďakujem
veronikasad
28.06.12,11:52
Prečo ste potom poistné plnenie vybavovali cez firmu ?
massumatico
28.06.12,11:56
Ako cez firmu? Auto bolo písané na firmu,ktorá je platcom DPH,ale nepoužívalo sa na podnikateľské účely.Stala sa nám poistná udalosť-totálna škoda a tú likvidovali v poisťovni bez DPH
veronikasad
28.06.12,11:58
Ako cez firmu? Auto bolo písané na firmu,ktorá je platcom DPH,ale nepoužívalo sa na podnikateľské účely.Stala sa nám poistná udalosť-totálna škoda a tú likvidovali v poisťovni bez DPH
Ako ináč mali tú škodu likvidovať, keď vaša firma je platiteľom DPH ? Auto je úplne vyradené z majetku firmy ? Poistné na auto si uplatňujete v nákladoch ?
massumatico
28.06.12,12:06
Áno ,auto je vyradené a nikdy sa nič z neho a na neho neuplatňovalo, pretože sa nepoužívalo na podnikateľské účely.Mali sme škodu v inej poisťovni ,nie totálnu a tam po doložení prehlásenia,že auto sa nepoužíva na podnikateľské účely,nám plnenie poslali s DPH
preboha
28.06.12,19:44
ako viete, že Vám poisťovňa stiahla DPH? Bolo to niekde uvedené v korešpondencii od poisťovne? Máte to iba ústne od niekoho z poisťovne? Pre Vás sú smerodajné interné smernice poisťovne, alebo sa riadite aj občianskym zákonníkom? Žiadajte písomné stanovisko, ktoré má oporu vo všeobecne záväznom predpise.
Zita5
28.06.12,20:05
Dobrý deň,poisťovňa mi stiahla za totálnu škodu na aute DPH a poistné plnenie posielala bez DPH, auto bolo síce písané na firmu ,ktorá je platcom DPH, ale za auto sa neplatila cestná daň,nepoužívalo sa na podnikateľské účely a neodpisovalo sa.Chcem len vedieť,či mala na to poisťovňa právo poskytnúť poistné plnenie bez DPH?V poisťovni mi bolo povedané,že to bolo likvidované podľa ich interných smerníc a že ak to chcem riešiť mám napísať odvolanie a v tom odvolaní sa mám odvolať na konkrétny zákon resp.paragraf, ktorý by im prikazoval poskytnúť poistné plnenie s DPH.Ak mi niekto vie pomôcť, nech pomôže.Ďakujem

Mne sa podarilo pri škode dostať z poisťovne aj DPH .Neviem čo som písala do listu , ak to nájdem zajtra to prilepím .DPH mi potom dodatočne poslali na účet .Len neviem či sa to dá aj pri totálke .Ale netreba s nimi ústne komunikovať, aj mňa to omrzelo a rozhodla som sa písomne.
http://www.porada.sk/t83057-p14-alianz-poistne-plnenie-pri-autonehode.html#post1079721
massumatico
29.06.12,06:18
Zita5,bolo by to fajn ak by si našla ten list, prípadne znenie zákona,dosť by mi to pomohlo, začo Ti veľmi pekne ďakujem