okuchar
28.06.12,15:14
Som učiteľ dostal som výpoveď pre nadpočetnosť k 31.5.2012. Mám nárok na preplatenie dovolenky
keď som PN od 28.5.2012 a teda si ju nebudem môcť vyčerpať v riadnom termíne (teda cez prázdniny)?
Tweety
28.06.12,13:16
Áno, nevyčerpanú dovolenku je zamestnáv. povinný preplatiť v poslednej výplate.
megyzah
02.07.12,08:42
Prosím veľmi, veľmi o radu - zamestnanec si nemohol vyčerpať z objektívnych dôvodov do konca 2011 dovolenku za rok 2010, ostalo mu na preplatenie ešte 5 dní. Ja som mu to v januári preplatila a teraz keďže sa šéf dostal do konfliktu s tým zamestnancov, tak sa to "zviezlo" aj na moju hlavu, lebo šéf hľadá čo by vytkol a ja som dostala vytknuté, že som nemala právo mu tú dovolenkua preplatiť, lebo ako šéf s tým nesúhlasil. Sktočne je to tak, že ja som netušila že na to potrebujem aj šéfov podpis, to beriem, že tú žiadosť zamestnanca mi mal asi aj podpísať, ale má právo to zamestnancovi odmietnúť preplatiť?
Tweety
02.07.12,08:44
Dovolenku nemôžeš preplatiť len tak, a hlavne nie, ak to nemá oporu v zákone. Dovolenku je možné v zásade preplatiť len pri skončení PP. Ty ako účtovníčka nemôžeš preplácať neodsúhlasené a nepodpísané vecí. Máš podpisové právo?
megyzah
02.07.12,09:04
Nie, nemám, ja som sa oprela len o paragraf 116 odst.1 až 3. V každom prípade ďakujem, aspoň viem, že mám byť rada, že som...
Tweety
02.07.12,09:06
Nie, nemám, ja som sa oprela len o paragraf 116 odst.1 až 3. V každom prípade ďakujem, aspoň viem, že mám byť rada, že som...
Ak podľa toho, tak mohla si, ale aj tak bol potrebný súhlas s jej preplatením.

(2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
veronikasad
02.07.12,09:08
Nie, nemám, ja som sa oprela len o paragraf 116 odst.1 až 3. V každom prípade ďakujem, aspoň viem, že mám byť rada, že som...
Aký je ročný nárok na dovolenku u tohto zamestnanca ? Určil mu zamestnávatel nástup na dovolenku ?
megyzah
02.07.12,13:39
Práveže nastala taká situácia že si zamestnanec nemohol vyčerpať dovolenku a zamestnávateľ mu ju ani neurčil. A ďakujem! Za ochotu, už nech to dopadne ako chce, aspoň budem na budúce múdrejšia ( drahá múdrosť ale aj tak dobre)
misko27
08.01.13,15:20
Zdravím vás,mam menši problém,chcem sa spýtat či mi zamestnávatel može preplatit dovolenku za kalendárny rok 2013 kedže som dal výpoved v januári
Dakujem
Sabadka
08.01.13,15:55
Zdravím vás,mam menši problém,chcem sa spýtat či mi zamestnávatel može preplatit dovolenku za kalendárny rok 2013 kedže som dal výpoved v januári
Dakujem

Nemá ti ktorú . V roku 2013 máš nárok len na 1/12tinu dovolenky za každých odpracovaných 21 dní.
Tweety
08.01.13,16:09
Zdravím vás,mam menši problém,chcem sa spýtat či mi zamestnávatel može preplatit dovolenku za kalendárny rok 2013 kedže som dal výpoved v januári
Dakujem
http://www.porada.sk/t44200-p4-skoncenie-pp-v-januari-a-preplatenie-dovolenky.html#post2219158
Mirka.V
10.01.13,10:08
dobrý.
teraz sa vrátil brat od zamestnávateľa a vraj ....
ukončil pp k 31.12.2012 - nedoručil žiadosť na preplatenie nevyčerpanej dovolenky, tak mu ju nevypočítali?
to čo je za hlúposť? nie je to zákonná povinnosť?
to ešte aj o toto má zamestnanec žiadať ?

ja totiž nikdy nevyžadujem nijakú žiadosť. urobím to pri ukončení PP automaticky.
alebo to potom ja robím zle.

??
Ďakujem pekne za odpoveď.
veronikasad
10.01.13,10:24
dobrý.
teraz sa vrátil brat od zamestnávateľa a vraj ....
ukončil pp k 31.12.2012 - nedoručil žiadosť na preplatenie nevyčerpanej dovolenky, tak mu ju nevypočítali?
to čo je za hlúposť? nie je to zákonná povinnosť?
to ešte aj o toto má zamestnanec žiadať ?

ja totiž nikdy nevyžadujem nijakú žiadosť. urobím to pri ukončení PP automaticky.
alebo to potom ja robím zle.

??
Ďakujem pekne za odpoveď.
Zamestnávatel je povinný nevyčerpanú dovolenku preplatiť pri skončení prac.pomeru. Zamestnanec žiadnu žiadosť nepredkladá.
Mirka.V
10.01.13,11:14
Ďakujem pekne .... sa mi zdalo pritiahnuté za vlasy .... ale v tomto štáte si človek neni už istý ničoho. Tak ďakujem za odpoveď :_)