Laura90
28.06.12,15:57
Dobrý deň, mám jeden problém. Minulý rok som vybrala hypotéku na byt. Tento byt však je dosť problémový o čom som ovšem vedela ale situácia bola zlá a musela som to spraviť. Ako by som mohla tento byt predať? Vôbec môžem sa ho nejak zbaviť? Momentálne riešim problém s elektrikou, keďže nám niekto strhol plombu z elektromeru...Prosím Vás poradťe mi. VÁŽNE SA NEDÁ HYPOTÉKA PREVIESŤ NA TAKÉHO ČLOVEKA, KTORÝ MÁ NEJAKÉ DLŽOBY? ALEBO VôBEC NA KOHO BY SOM MOHLA PREVIESŤ HYPOTÉKU???
buchač
28.06.12,14:05
Dobrý deň, mám jeden problém. Minulý rok som vybrala hypotéku na byt. Tento byt však je dosť problémový o čom som ovšem vedela ale situácia bola zlá a musela som to spraviť. Ako by som mohla tento byt predať? Vôbec môžem sa ho nejak zbaviť? Momentálne riešim problém s elektrikou, keďže nám niekto strhol plombu z elektromeru...Prosím Vás poradťe mi. VÁŽNE SA NEDÁ HYPOTÉKA PREVIESŤ NA TAKÉHO ČLOVEKA, KTORÝ MÁ NEJAKÉ DLŽOBY? ALEBO VôBEC NA KOHO BY SOM MOHLA PREVIESŤ HYPOTÉKU???
...vážne to myslíš ????.......VÁŽNE ???...........že previesť ???

Predať ???.....pýtaš sa , že ako .......však normálne ....inzerát , realitka , známi....

Zbaviť ???....čo obsahuje tento výraz v Tvojom ponímaní ...???

Čo sa týka hypotéky .......tam má hlavné slovo banka , nik iný .....
draik
28.06.12,14:09
Hypotéku (splácanie úveru) môžte previesť na niekoho iného so súhlasom banky. Banka dá súhlas iba vtedy, ak to finančná situácia nového dlžníka umožní, teda jeho bonita bude dostatočná. Predpokladám, že nový dlžník by získal aj byt (na prevod vlastníckeho práva bytu zaťaženého hypotékou je tiež potrebné mať súhlas banky).
pepsikova
28.06.12,14:09
...a z akého titulu chceš previesť hypotéku na osobu, čo má dlhy?..vari nechceš predať byť dlžníkovi a ten ti bude dlžiť peniaze a ty budeš platiť za čo?..ako to máš premyslené?..
..byt do inzerátu, realitky, banke oznám, že sa predáva, ak sa predá, vyplať hypotéku a ostatné je tvoje...
Laura90
28.06.12,14:11
Lenže sú s ním problémy...Ktorá realitka by sa bavila s takým bytom kde sú problémy. A áno, potrebujem sa zbaviť tohto bytu, vlastne celej hypotéky. A určite by neodkúpili za takú cenu za akú som ten byt kúpila...A hlavne je to tu zacigánštené...
arizona
28.06.12,14:19
Byty zatazene hypotekou sa bezne predavaju. Najdi si serioznu realitku,nech ti byt predaju zaujemcovi a oni ti vysvetlia aj poradia postup...
danushka
28.06.12,14:23
Lenže sú s ním problémy...Ktorá realitka by sa bavila s takým bytom kde sú problémy. A áno, potrebujem sa zbaviť tohto bytu, vlastne celej hypotéky. A určite by neodkúpili za takú cenu za akú som ten byt kúpila...A hlavne je to tu zacigánštené...
Nepíšeš o koknkrétnych problémoch.
Je dosť podstatné povedať, či Ti sused nadáva vo výťahu, alebo zateká strecha nad Tvojim bytom.

Čo sa týka predaja bytu pod hypo, robí sa to bežne a nie je to vôbec problém.
Pri predaji sa zisťuje výška zostatku hypoúveru, ktorá je časťou predajnej ceny. Akonáhle je banke spaltený úver s príslušenstvom, táto vydáva kvitanciu a na katastri sa robí výmaz záložného práva.

Všetky tieto právne úkony podložené v kúpnej zmluve vedia ošetriť šikovné RK, ako aj právnici, či notári, ktorí kúpne zmluvy pripravujú.

A vôbec nerozumiem, prečo by si chcela prevádzať byt na niekoho s dlžobami...
Laura90
28.06.12,14:23
A myslíte si že by niekto kúpil byt kde žijú čierny odberatelia a nič neplatia? Pričom ja som pravidelne platila každý mesiac všetko a pri kontrole sa zistilo že mám strhnutú plombu z elektromeru a teraz mi namastili pokutu???
Laura90
28.06.12,14:25
ja nechcem prevadzat hypoteku na cloveka s dlzobami , ja sa iba pytam, informujem pretoze v tejto sfere nemam s tym ziadne skusenosti...
buchač
28.06.12,14:30
...
A vôbec nerozumiem, prečo by si chcela prevádzať byt na niekoho s dlžobami...

...možno by som aj vedel ........dumem všeliako ....

...lenže Danuš.........tu sa nejedná o byt .......tu ide o niečo iné .....

VÁŽNE SA NEDÁ HYPOTÉKA PREVIESŤ NA TAKÉHO ČLOVEKA, KTORÝ MÁ NEJAKÉ DLŽOBY? ALEBO VôBEC NA KOHO BY SOM MOHLA PREVIESŤ HYPOTÉKU???
...a v tejto súvislosti mi kacírske myšlienkové pochody na um prichádzajú....
danushka
28.06.12,14:53
A myslíte si že by niekto kúpil byt kde žijú čierny odberatelia a nič neplatia? Pričom ja som pravidelne platila každý mesiac všetko a pri kontrole sa zistilo že mám strhnutú plombu z elektromeru a teraz mi namastili pokutu???
Takmer všetko je dnes predajné, ide len o cenu.

Nebudem sa pýtať, prečo si sa ocitla v byte, kde žijú neplatiči.
Ale dnes sa ľudia ocitajú v rôznych životných situáciách a predávajú svoje nehnuteľnosti, aby posplácali dlžoby a hľadajú novú strechu nad hlavou aj v nižšom štandarde.
Oslov nejaké RK a vysvetli detajlne v čom je problém a pýtaj sa, ako dokážu pomôcť. Nezaväzuj sa s nimi žiadnymi exkluzívnymi sprostredkovateľskými zmluvami, ale len nevýhradné podpíš a nezabúdaj, že všetko v súvislosti s predajom bytu pod hypo musíš konzultovať s poskytovateľom hypoúveru.
Formou nevýhradných sprostredkovateľských zmlúv môžeš spolupracovať s viacerými RK.