Matka87
28.06.12,20:36
Ahojte.

Som živnostníčka od februára 2011. Dnes mi volala účtovníčka, že mám zajtra prísť podpísať daňové priznanie a mám priniesť 290€. Robila mi daňové priznanie a ročné zúčtovanie, či ako sa tomu hovorí./Dala mi odklad do teraz/ Okrem mňa robila ona a jej kolegyne ešte x klientov, Moje papiere mala od polovice januára 2012 a má ich do dnes, že až teraz ich dokončila. Viac menej polovicu práce som urobila ja za ňu, všetko som jej pripravila, no aj napriek tomu mám platiť túto sumu, no neviem kde vziať 290€, keď som včera vyplatila tovar za viac ako 400€. Prosím poraďte mi, či je normálne toľko platiť účtovníčke a najme keď mi daňové ukázalo, že som v mínuse? A prosím vás čo sa tým myslí? Ja som v tomto nováčik a neviem sa z toho vysomáriť. Prosím napíšte niekto!!!! Ďakujem
veronikasad
28.06.12,18:41
V akej oblasti podnikáš? Máš s účtovníčkou písomnú zmluvu o spolupráci ? Ak ano, dohodli ste sa na mesačnom paušáli, alebo odmene podľa počtu riadkov v peňažnom denníku ?
ewita888
28.06.12,18:42
Ak si účtovníčke dala 10 dokladov, tak 290 je veľa... ak si jej dala 1000 dokladov, tak 290 je málo... ako ti môžeme odpovedať, keď nevieme, koľko práce s tým účtovníčka mala... a to, že si v strate, za to predsa účtovníčka nemôže, účtovníctvo sa robí rovnaké, či už máš stratu, alebo zisk...
Zita5
28.06.12,18:45
Ahojte.

Som živnostníčka od februára 2011. Dnes mi volala účtovníčka, že mám zajtra prísť podpísať daňové priznanie a mám priniesť 290€. Robila mi daňové priznanie a ročné zúčtovanie, či ako sa tomu hovorí./Dala mi odklad do teraz/ Okrem mňa robila ona a jej kolegyne ešte x klientov, Moje papiere mala od polovice januára 2012 a má ich do dnes, že až teraz ich dokončila. Viac menej polovicu práce som urobila ja za ňu, všetko som jej pripravila, no aj napriek tomu mám platiť túto sumu, no neviem kde vziať 290€, keď som včera vyplatila tovar za viac ako 400€. Prosím poraďte mi, či je normálne toľko platiť účtovníčke a najme keď mi daňové ukázalo, že som v mínuse? A prosím vás čo sa tým myslí? Ja som v tomto nováčik a neviem sa z toho vysomáriť. Prosím napíšte niekto!!!! Ďakujem

Napr.na porovnanie a na internete nájdete viac cenníkov .
http://www.porada.sk/t183376-cup-2012-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2012-a.html
Matka87
28.06.12,19:18
Nedohodli sme sa nijako, lebo na mňa nikdy nemala čas. Nemáme spolu žiadnu dohodu ani zmluvu, proste nič. Mám internetový obchod, no predtým som mala kamenný obchod s textilom a hračkami, ktorý mi nešiel, tak som ho zatvorila. Jedna pani, ktorá mi ju odporučila, mi povedala, že u nej platí 100€ aj za DP aj za účtovníctvo. Tak teraz neviem, čo mám robiť. Zavolala mi o 18tej, že chce zajtra o 9:00h 290€,,, :(
Matka87
28.06.12,19:19
Nedohodli sme sa nijako, lebo na mňa nikdy nemala čas. Nemáme spolu žiadnu dohodu ani zmluvu, proste nič. Mám internetový obchod, no predtým som mala kamenný obchod s textilom a hračkami, ktorý mi nešiel, tak som ho zatvorila. Jedna pani, ktorá mi ju odporučila, mi povedala, že u nej platí 100€ aj za DP aj za účtovníctvo. Tak teraz neviem, čo mám robiť. Zavolala mi o 18tej, že chce zajtra o 9:00h 290€,,, :(
veronikasad
28.06.12,19:23
Nedohodli sme sa nijako, lebo na mňa nikdy nemala čas. Nemáme spolu žiadnu dohodu ani zmluvu, proste nič. Mám internetový obchod, no predtým som mala kamenný obchod s textilom a hračkami, ktorý mi nešiel, tak som ho zatvorila. Jedna pani, ktorá mi ju odporučila, mi povedala, že u nej platí 100€ aj za DP aj za účtovníctvo. Tak teraz neviem, čo mám robiť. Zavolala mi o 18tej, že chce zajtra o 9:00h 290€,,, :(
Tak aspoň uveď, kolko si mala došlých a vystavených faktúr, kolko položiek mesačne na bankovom účte.
Ivenka
28.06.12,19:24
Tak aspoň napíš koľko máš vyšlých faktúr, resp. či máš pokladnu, došlé faktúry, bankové výpisy.....ťažko povedať cenu?
Dáša_
28.06.12,19:33
vieš, tiež účtujem internetový obchod. Je to síce podvojné účtovníctvo, ale je tam taký počet faktúr, že skoro takúto sumu beriem ale mesačne. A ešte si stále myslím, že je to málo. Takže kým nepovieš, aspon zhruba počet balíkov, tak ťažko radiť.
veronikasad
28.06.12,19:36
vieš, tiež účtujem internetový obchod. Je to síce podvojné účtovníctvo, ale je tam taký počet faktúr, že skoro takúto sumu beriem ale mesačne. A ešte si stále myslím, že je to málo. Takže kým nepovieš, aspon zhruba počet balíkov, tak ťažko radiť.
súhlasím - ak zoberiem, že jedna zásielka sú minimálne 3 položky v účtovníctve a mesačná platba za účto, vrátane DP cca 25€ mesačne. Ono sa to zdá veľa zaplatiť naraz. Ak by si dávala účto robiť priebežne počas roka, tento problém riešiť nemusí.
korela
28.06.12,19:53
Pre orientáciu z druhej strany opony. Téma:Pošuškajte koľko pýtať

http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html
http://www.porada.sk/t2956-p272-posuskajte-kolko-pytat.html#post1993910

Obchody sa robia dopredu.
Matka87
28.06.12,20:15
áno ja viem, len ona ma stále odbila s tým, že to doriešime neskôr a stalo sa z toho 6 mesiacov, a naschvál to naťahovala, lebo mi sama povedala už v marci, že má skoro všetko hotové, len si chce nejaké veci vyjasniť... mobil mi dlho nadvíhala
veronikasad
29.06.12,05:33
Uveď aspoň počet vystavených faktúr.
Maya1
28.12.12,09:17
Pekný deň,
Ročne : JÚ 1120 pol., pohľadávky 35, záväzky 153, mesačný platca DPH, odpisy majetok 35 pol., ročne pribudne v majetku cca 4 pol., HPP zamestnanci 2 ks, daň z MV, 2 lízingy. Aký mesačný paušál by ste pýtali?
Ďakujem.
Maya1
31.12.12,07:57
posúvam
JM1968
31.12.12,08:17
hm...mne sa zdá 290málo, no ale neviem, je to cca 25€na mesiac, v tom dph, mzdy-mesačne, faktúr je síce málo, ale pri spracovaní DP je jedno koľko je faktúr, tie boli aj hradené, takže robí aj bankové výpisy a pokladňu...no neviem, stále málo mi vychádza....to je len môj názor :-)
Zdenka 0705
31.12.12,08:55
asi si si nevšimla, ale Maya1 už nie je matka87 - tá už má problém zrejme vyriešený, pretože 30.6. bolo pred pol rokom
JM1968
31.12.12,08:58
zdravím, xixixi, veru nevšimla, veľmi sa ospravedlnujem a to som ešte ani nepila :), pekný deň
Maya1
01.01.13,16:32
;-)))) ok, tak neskúsi ešte niekto tip? Klient povedal, že mi viac ako 85 eur mesačne nedá.
KEJKA
01.01.13,20:43
ak ti viac nedá,, načo sú ti tipy?
pýtaj 95, možno sa nechá ukecať, zoberieš 85 a budeš nespokojná?
ak budeš spokojná, tak to vezmi za 85.
Maya1
02.01.13,08:38
Tu nejde o to, či budem spokojná, ale o to, že som chcela vedieť ako by objem ohodnotili kolegovia - účtovníci. Je to, možno, nový klient a ceny sa menia. Tiež nechcem podliezať cenu, lebo našu prácu si vážim. Ale aj tak ďakujem za názor. ;)Všetko dobré v novom roku.
Viera
27.01.13,18:20
Koľko by ste pýtali za komplet podvojné účtovníctvo + daňové priznanie PO, mesačný plátca DPH, mesačne 1800 účtovných položiek, s podmienkou, že by ste účtovníctvo robili priamo v danej firme, v ich účtovnom programe ?
Mila123
27.01.13,18:21
Koľko by ste pýtali za komplet podvojné účtovníctvo + daňové priznanie PO, mesačný plátca DPH, mesačne 1800 účtovných položiek, s podmienkou, že by ste účtovníctvo robili priamo v danej firme, v ich účtovnom programe ?
región?
Viera
27.01.13,18:27
Banská Bystrica
Mila123
27.01.13,18:38
Banská Bystrica
nie som z Vášho regiónu....ale
za koľko asi dokážeš spracovať tie doklady? keby si ich chcela jednorázovo za spracovať- každý mesiac?
daj si slušnú hodinovú sadzbu , niečo pridaj na otázky a odpovede, telef. či e-mailové info .....
ma napadlo, nebude to už závislá činnosť? § 1 ZP?
veronikasad
27.01.13,18:39
Koľko by ste pýtali za komplet podvojné účtovníctvo + daňové priznanie PO, mesačný plátca DPH, mesačne 1800 účtovných položiek, s podmienkou, že by ste účtovníctvo robili priamo v danej firme, v ich účtovnom programe ?
Na dohodu alebo budeš faktúrovať ako živnostník ?
Viera
27.01.13,18:45
nie som z Vášho regiónu....ale
za koľko asi dokážeš spracovať tie doklady? keby si ich chcela jednorázovo za spracovať- každý mesiac?
daj si slušnú hodinovú sadzbu , niečo pridaj na otázky a odpovede, telef. či e-mailové info .....
ma napadlo, nebude to už závislá činnosť? § 1 ZP?

Doteraz im účtovníctvo robil zamestnanec - závislá činnosť... teraz chce tá firma aby im to robil niekto na živnosť, trebárs aj z domu, lebo je technicky možné pripojiť sa do firmy... doklady na zúčtovanie by posielali mailom..... preto by bolo asi lepšie sa dohodnúť na cene za položku... alebo paušál... ?
Viera
29.01.13,12:28
nikto mi neporadí ?
Braňo
29.01.13,12:52
minimálne 1,2 násobok nákladov firmy na zamestnanca
cacka
05.04.13,10:12
Prajem pekný dník.
Potrebovala by som poradiť ani nie tak s cenou, ale ako klienta trošku dokopať k tomu, aby mi za účto platil viac. Takže bližšie: účtujem už od r.2009 zahraničnú organizačnú zložku a ročne mám okolo 3300 zápisov aj s DPH (bolo už aj 3900). Fakturujem 500 € štvrťročne, čo sa mi zdá málo. Podľa mňa by bolo okolo 660 EUR štvrťročne tak akurát. Klient je so mnou maximálne spokojný, ale o zvýšení nechce ani počuť, že to si radšej nájde niekoho iného. Nechcem tú firmu pustiť, lebo si to nemôžem dovoliť. A to vybavujem aj veľa mailov s dodávateľmi a za uzávierku mi neplatí nič. Nemáte na takýchto lakomcov nejakú páku?
KEJKA
10.04.13,20:20
páka je len jedna žiaľ s rizikom že to envyjde
dať písomnú výpoved zmluvy
zabka83
16.06.14,16:56
Dobrý deň, kočky viete poradiť koľko pýtať živnostník teraz otvoril bar a chcel by viesť účtovníctvo, a aj zamestnava ale len na dohodu brigadnikov.....:) a ešte jedna vec asi musí viesť JU ze?
zabka83
15.10.14,10:53
haloooo nenajde sa nikto kto by poradil? dohodarov okolo 18 ma...:) + JU
veronikasad
15.10.14,11:04
Musí viesť účtovníctvo - je na jeho rozhodnutí, či JU alebo PU. Prácu budeš vykonávať ako zamestnanec, alebo máš živnosť na vedenie účtovníctva ?
zabka83
15.10.14,11:17
Musí viesť účtovníctvo - je na jeho rozhodnutí, či JU alebo PU. Prácu budeš vykonávať ako zamestnanec, alebo máš živnosť na vedenie účtovníctva ?

na zivnost... on neni platca DPH cize budem viest JU, lebo ma bar na zivnost...
veronikasad
15.10.14,11:39
Musí viesť účtovníctvo - je na jeho rozhodnutí, či JU alebo PU. Prácu budeš vykonávať ako zamestnanec, alebo máš živnosť na vedenie účtovníctva ?

na zivnost... on neni platca DPH cize budem viest JU, lebo ma bar na zivnost...
Plátca DPH nemusí viesť PU - na druhej strane, aj živnostník ho viesť môže, ale keď sa rozhodol pre JU, je to v poriadku.
zabka83
15.10.14,11:42
Musí viesť účtovníctvo - je na jeho rozhodnutí, či JU alebo PU. Prácu budeš vykonávať ako zamestnanec, alebo máš živnosť na vedenie účtovníctva ?

na zivnost... on neni platca DPH cize budem viest JU, lebo ma bar na zivnost...
Plátca DPH nemusí viesť PU - na druhej strane, aj živnostník ho viesť môže, ale keď sa rozhodol pre JU, je to v poriadku.

a kolko tak pytat za to spracovanie,hm... myslis ze 150 Eur je v pohode?