mocarabia
28.06.12,21:55
Dobrý deň,
predčasne sa chcem vrátiť do práce,teda po 8 mes. na MD.Bolo mi však neoficiálne oznámené,že moje pracovné miesto bolo zrušené.Chcem sa opýtať aké by mi malo byť vyplatené odstupné ak pracujem k dnešnému dňu u zamestnávateľa vrátane MD viac ako 5 rokov???Mám nárok na odstupné + ako je to s výpovednou lehotou?Ďakujemkrásne za odpovede.
veronikasad
28.06.12,19:57
Prečo to chceš urobiť ? Máš šancu získať pracovné miesto niekde inde ? Počas RD ak nebudeš zamestnaná, nezapočíta sa ti táto doba do poistenia v nezamestnanosti a nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.
Počas RD ti zamestnávatel nemôže dať výpoveď, aj keď pracovné miesto bolo zrušené, tvoj pracovný pomer trvá.
mocarabia
29.06.12,09:11
Takže ak to dobre chápem,je pre mňa výhodnejšie najprv si nájsť novú prácu a potom dať do terajšej práce žiadosť o nástup????A oni mi potom dajú výpoveď?Ďakujem za odpoveď
ivka70
29.06.12,09:15
Takže ak to dobre chápem,je pre mňa výhodnejšie najprv si nájsť novú prácu a potom dať do terajšej práce žiadosť o nástup????A oni mi potom dajú výpoveď?Ďakujem za odpoveď

Ano.
Oni ti daj uvypoved kvoli zrusenemu prac. miestu a ty pred zaciatkom vypovednej doby poziadas o ukoncenie PP dohodou z rovnakeho dovodu.
vtedy mas narok na odstupne. Medzicasom po navrate do konca mesiaca si vycerpas dovolenku, na ktoru ti vznikol narok pocas MD.
mocarabia
29.06.12,11:03
Ďakujem :)