hiugo
28.06.12,22:22
Vie niekto kolko stoji jednosmerny studentsky listok na vlak z Bratislavy do Viedne? Nasiel som ze spiatocny stoji 11€ a niekde som cital ze jednosmerny 16,40€, ale to sa mi nejak nechce verit ze by bol drahsi. Dakujem za odpoved.
Llívia
28.06.12,20:38
Vie niekto kolko stoji jednosmerny studentsky listok na vlak z Bratislavy do Viedne? Nasiel som ze spiatocny stoji 11€ a niekde som cital ze jednosmerny 16,40€, ale to sa mi nejak nechce verit ze by bol drahsi. Dakujem za odpoved.
Čo tak zavolať do ich kontaktného centra http://www.zssk.sk/ (http://www.zssk.sk/) číslo je 18 188? Alebo spýtať sa priamo na železničnej stanici?
hiugo
28.06.12,20:42
raz som už pisal, napisali mi len spiatocne ceny a chcel som to vediet teraz...jasne ze sa spytam, ale skusil som ci niekto nevie nahodou :)
Llívia
28.06.12,20:44
raz som už pisal, napisali mi len spiatocne ceny a chcel som to vediet teraz...jasne ze sa spytam, ale skusil som ci niekto nevie nahodou :)
Ako si im písal na to telefónne číslo? :rolleyes::D:---
Podľa mňa je lepšie volať ako vypisovať e-maily, lebo ten nevieš, kde sa "stratí" (kto sa naň vykašle), kdežto telefón niekto raz zodvihne :)
hiugo
28.06.12,20:48
Ako si im písal na to telefónne číslo? :rolleyes::D:---
Podľa mňa je lepšie volať ako vypisovať e-maily, lebo ten nevieš, kde sa "stratí" (kto sa naň vykašle), kdežto telefón niekto raz zodvihne :)



pisem, ze ma to teraz napadlo a ked ma nieco napadne tak chcem poznat odpoved co najskor :) a ano uz som im raz pisal mail, nie na cislo, neboj a odpovedali, ale nedostal som taku odpoved aku som chcel :)
arizona
29.06.12,04:04
hiugo
29.06.12,05:38
ako som sa pýtal tak si aj sám odpoviem :) takže ak sa to niekomu zíde jednosmerný lístok do Viedne na vlak sa dá zakúpiť ako cesta Bratislava -
Marchegg (pre studenta za 0,55€) a potom Marchegg - Vieden (11,40€) = cca 11,95 €, pricom spiatocny listok Bratislava - Viedeň stojí 11€(dospelý) a 5,50€ polovicny..takze spiatocny listok sa viac oplati aj ked cestu spat nemusíte využiť :)
pepsikova
29.06.12,05:45
..no vidíš, aký si šikovný...
Excise Duty
29.06.12,07:07
Podstata spočíva v tom, že osobnú železničnú dopravu medzi Slovenskom a Rakúskom zabezpečujú ÖBB (Rakúske spolkové dráhy), teda vo všeobecnosti platia ich tarify. Napriek tomu sa však na základe dohody medzi ÖBB a ZSSK pre cestujúcich so Slovenska uplatňuje zvýhodnená tarifa formou lacnejších spiatočných lístkov. Čo myslíte, prečo to robia? Jednoducho potrebujú, aby sa čo najviac turistov dostalo rýchlo a relatívne lacno do Rakúska! Aj tak sa robí turistický ruch a Rakúšania sú v tom majstri.
Neviem, aký program alebo cieľ má náš študent vo Viedni, ale ja by som odporúčal kúpiť si lístok vrátane príplatku na mestskú dopravu vo Viedni za 15,30 €. Ten umožňuje cestovať 24 hodín mestskou dopravou (metro, električka, autobus, rýchlodráha). Tento príplatok sa oplatí, keďže je iba 4,30€, najmä ak zvážime skutočnosť, že jeden jednorazový lístok stojí vo Viedni 2 €a celodenný (dvadsaťštyrihodinový) lístok kúpený tiež vo Viedni až 6,70 €! Pripájam odkaz na tarify z iných slovenských miest:
http://www.slovakrail.sk/index.php?id=cennik-osobitnej-tarify-na-vybra (http://www.slovakrail.sk/index.php?id=cennik-osobitnej-tarify-na-vybra)
Onislaw
10.03.13,14:46
ako som sa pýtal tak si aj sám odpoviem :) takže ak sa to niekomu zíde jednosmerný lístok do Viedne na vlak sa dá zakúpiť ako cesta Bratislava - Marchegg (pre studenta za 0,55€) a potom Marchegg - Vieden (11,40€) = cca 11,95 €, pricom spiatocny listok Bratislava - Viedeň stojí 11€(dospelý) a 5,50€ polovicny..takze spiatocny listok sa viac oplati aj ked cestu spat nemusíte využiť :)

hiugo prosim Ta mozes mi napisat ako sa da kupit ten polovicny spiatocny za 5,50... da sa aj cez net ? pripadne spiatocny z viedne? plati na to VORTEILScard <26 ? som vo Viedni aj na fore novy...tak ma prosim ostatni usetrite kritickych komentarov :)
Vopred ďakujem za radu
osky
11.03.13,05:01
ten spiatocny -cely,stoji uz 13 euro,pretoze Rakusaci zdvihli cenu.povodny jednosmerny stal 14,teraz uz 15 eur.

to:ONisalv-neviem poradit ako sa to kupi cez net.ja kupujem vzdy len osobne ale uvitam tiez ak to tu dakto napise....
Excise Duty
11.03.13,06:15
hiugo prosim Ta mozes mi napisat ako sa da kupit ten polovicny spiatocny za 5,50... da sa aj cez net ? pripadne spiatocny z viedne? plati na to VORTEILScard <26 ? som vo Viedni aj na fore novy...tak ma prosim ostatni usetrite kritickych komentarov :)
Vopred ďakujem za radu[/QUOTE]

Prelúskaj si podrobne túto stránku a dozvieš sa, čo potrebuješ.

http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-osob/zahranicie/produkty-a-zlavy1/rakusko.html
Onislaw
13.03.13,18:34
Vďaka za info. Tiež som sa niečo dozvedel priamo z kontaktného centra ZSSK (musím pochváliť za rýchle jednanie a odpovede), tak to tu pripájam, snáď to niekomu pomôže.

Polovičné cestovné je určené pre deti do 15 rokov. Medzinárodné lístky na tejto trase nie je možné zakúpiť cez internet. Cestovný lístok na trase Viedeň – Bratislava si viete zakúpiť v ktorejkoľvek medzinárodnej pokladnici ( iKVC) na území Slovenska, na takýto lístok sa ale nevzťahuje žiadna zľava. Nárok na zľavnené cestovné na trase Bratislava - Viedeň, na zakupovanie časových cestovných lístkov majú len študenti do 26 rokov, ktorí študujú v Rakúsku na rakúsky študentský preukaz spolu s preukazom totožnosti. Môžu si zakupovať týždenné alebo mesačné spiatočné časové lístky, nie na jednotlivé cesty.
V zahraničí Vám na žiacky preukaz vydaný na Slovensku zľava neplatí.
Na trasu BA- Viedeň, Viedeň- BA odporúčam zakúpenie spiatočného cestovného lístka v špeciálnej cene Wien ticket - 13 €. Platnosť cestovného lístka je 16 dní a v prvé 3 dni platnosti je potrebné nastúpiť cestu do Viedne.

Takže ak som to všetko správne pochopil, tak pre mňa ako študenta do 26 rokov, ktorý ide domov na Slovensko len raz za čas, neplatia v podstate žiadne zľavy, kedže si budem kupovať spiatočný lístok vo Viedni. Zdá sa mi to trochu nedoriešené.