Lentilka
19.09.04,20:01
Aké máte skúsenosti s týmto programom?
Ajulka
20.09.04,04:18
Ja mám veľmi dobré skúsenosti, je to detailne (niekedy až veľmi podrobne) vypracovaný program aj keď sa malým podnikateľom zdá, že je tam veľa zbytočností, podnikatelia s viacerými účtovnými položkami ho ocenia. V prípade nevedomosti zo strany účtovníka, ochotne poradia aj po telefóne. Je dokonalejší ako Kros. Ale to je už neplatená reklama.
ajri
20.09.04,05:23
Ja robím okrem iných programov s Money už 3 roky vo veľkej firme a veru dokáže poriadne potrápiť. Hlavne v halierových rozdieloch, napr. saldo ukazuje 0, ale rozdiel je 0,01 hal. a za svet sa to nedá odstrániť. Dosť komplikované sú aj kurzové rozdiely, niekedy sa správa veľmi nevyspytateľne.Nemá vyrovnané saldo a to dosť chýba. Poznám ľudí čo v ňom účtujú sklad a tí tvrdia že je to na zbláznenie. Mzdy sa dnes už účtujú dobre, ale ešte pred pol rokom to bolo strašné. Moja osobná skúsenosť : Ja som si ho napriek uvedeným nedostatkom kúpila pre vlastnú živnosť a s tým som spokojná.Money je naozaj dobrý pre malé a stredné firmy, ale pre veľké firmy so širokým záberom sa nehodí.
Ajri
Iveta
21.09.04,09:07
Money je dobrý pre malé a stredné firmy. Ja mám s týmto programom veľmi dobré skúsenosti (používam ho už tri roky v PÚ aj JÚ), výstupy sú výborné. Ochotne poradia aj po telefóne, hoci je niekedy ťažké sa tam dovolať.
Katarína STR
26.11.04,11:18
Ja používam MONEY S3 už 6 rokov.

AJRI : Nemôžem povedať, žeby mi robil nejaké problémy alebo, žeby robil niečo zlé.
Podľa mňa to je len chyba užívateľa,ktorý tento program asi nevie dosť dobre používať, prípadne nemá všetko nastavené správne.

Neviem prečo by mali byť kurzové rodiely komplikované.
Ja s nimi nemám žiadne problémy.

Ako je možné, že nemá vyrovnané saldo? Veď program účtuje len podľa zadaní užívateľa, či nie?

A inak ja tiež účtujem sklad a som s ním spokojná.
Dá sa ísť aj do mínusu na sklade, a neskôr sa dá vykryť inou dodávkou.
Taktiež je tam funkcia prepočítavania obstarávacích cien.
A potom mi vždy sklad sadne na halier.
Tak neviem, kde je problém.

S tými mzdami musím súhlasiť. Mzdy sa mi v tomto programe nepáčia. Ani sú tam neni všetky potrebné výkazy, ktoré potrebujem. A spôsob vypočítavania mzdy sa mi tiež nepáči.
Na mzdy mám iný program. Lacný a veľmi dobrý.

A nemyslím si, že by sa pre veľké firmy nehodil.
Nepáči sa mi, že niekto haní program, a pritom ho možno len neviem používať.
Vravím to aj z svojej vlastnej skúsenosti, lebo keď sme tento program kúpili, nevedela som ho dobre používať a nemala som všetko nastavené ako by malo byť a vtedy mi často robil problémy a chyby, volali sme servisného a on mi ukázal a prečo sú tam tie chyby a potom som už nenadávala na program,ale najskôr som sa pozrela, či som ja nespravila niekde chybu.

Ja v ňom účtujem už 6 rokov a robím v ňom 3 veľké firmy, účtujem spôsobom A.
A som sním spokojná.

Ale je pravda, že sa tam občas vyskytne nejaká drobnosť, ale myslím, že žiadny program nie je dokonalý.
Mária Sinčáková
26.11.04,19:13
Program používam 2 roky. Súhlasím s názorom, že výstupy na mzdy nie sú vôbec
prispôsobené našej legislatíve. Pripomienky mám aj k oneskoreným aktualizáciam
programu.
Katarína STR
29.11.04,06:12
Nová aktualizácia by mala byť už tento týždeň prístupná aj na internete a mala by prísť aj poštou.
marianna
29.11.04,07:51
Katarína, prosím ťa, ako páruješ ostré a zálohové faktúry v Money? Ja to robím tak, že faktúru dám predkontáciu napr. 311/602, odpočet zálohy 324/311 s rovnakým párovacím symbolom. Zo salda mi to vypadne, ale tie ostré faktúry mi potom v knihe faktúr vysvieťuje na zeleno ako neuhradené v nulovej hodnote. A všade mi tieto faktúry potom figurujú ako neuhradené. Dík za pomoc.
katika
29.11.04,08:14
Katarina STR, tak som zistila, ze robime v tom istom programe, kde si prosim ta nastavovala tie odpisy. Mam ich zadane po novom, ale stale to rata po starom. Velmi mi pomozes. Dik.
katika
29.11.04,08:18
Marianna, staci ak spatne vojdes do hocijakeho bankoveho dokladu uz uhradeneho a vyberies tu nulovu platbu a uz by ti to nemalo svietit ako neuhradene.
Katarína STR
29.11.04,08:23
Ja vystavím zálohovú faktúru napr. na 20.000,- a zaúčtujem ju 311/324.
Keď mi príde platba na účet úhradu priradím k tejto zálohovej faktúre a zaúčtujem 221/311.
Potom vystavím riadnú faktúru aj s dodaním tovaru takto 311/604 a 311/343.
Odpočet zaplatenej zálohy vo faktúre dám 311/324 mínusom.

Aj keď je k úhrade 0, faktúra vysí ako neuhradená a servisák mi poradil, aby som k nej priradila platbu na zálohovú faktúru.
Postavíš sa na riadnú faktúru a daj = úhrady /pridať /napr. bankou/nájdi si tú sumu 20.000,- SK/ napíše ti doklad už hradí 20.000,- SK = k úhrade O,- SK ale potvrdíš to aj takto.

Doklad bude vlastne uhradený nulou, ale do knihy vystavených faktúr ti zapíše dátum, kedy bola uhradená tá záloha.
Katarína STR
29.11.04,08:28
katika :

dala som si NÁSTROJE/KONFIGURÁCIA/NASTAVENIE ÚČTOVNÉHO ROKU/MAJETOK/ a napríklad v prvej odpisovej skupine som si dala percentá, teda 25% v prvom roku odpisovania, aj v ďalších rokoch odpisovania.

Potom som išla do MAJETKU, otvor si kartu a postav sa na daňové, alebo účtovné odisy a stlač na pravej strane VÝPOČET. On ti ich prepočíta.
Katarína STR
29.11.04,08:30
katika :

nedávala by som ten dátum úhrady hociaký, lebo aj ten dátum musí byť zhodný s dátumom prijatia zálohy, prípadne skutočnej úhrady faktúry.
Takže je lepšie si nájsť skutočný doklad /úhrada zálohy/ na faktúru, ktorú chceš uhradiť.
katika
29.11.04,09:04
Mne sa tento datum nikde nepremietne, ide len o to aby mi nesvietil doklad ako neuhradeny. Inak zálohy účtujem ako ty.
Katarína STR
29.11.04,09:15
Akože sa ti nikde nepremietne. Veď keď si otvoríš knihu faktúr, tak tam máš stĺce ako číslo dokladu, fakturačná adresa,vystavené splatné,celkom s DPH k úhrade, preplatiť, odpočet DPH a aj UHRADENÉ, a ešte iné ďalšie stĺpce.

Takže na obrazovke to vidím, ale je pravda, že keď vytlačíš zoznam vystavených faktúra, tak tam to nie je vidno.
Ale aj tak radšej uhrádzam tieto nulové úhrady k tým čo patria.

Mne inak v tomto programe chýba SALDO uhradených faktúr.
Lebo vlastne máme len neuhradené. A to je chyba.
Katarína STR
29.11.04,09:18
Inak som zvedavá aké zmeny v programe budú v tejto aktualizácii. Stále pozerám na internet,ale nová aktualizácia nikde. Mala by byť tento týždeň. Ale kto vie..
Mailom so ich žiadala o odpoveď a ospravedlňovali sa, že sa im to trošku natiahlo a že to určite bude tento týždeň.
Uvidíme
katika
29.11.04,09:28
Máš pravdu, ale myslela som to presne tak, že je to vidno iba pri faktúre /uhradené/. Odpisy som mala dobre nastavené, len som nedávala výpočet, ale pridať a vtedy to zle počítalo. Zabudla som sa ti poďakovať za pomoc.
Katarína STR
29.11.04,09:33
Takže už ti tie odpisy ráta dobre ?
katika
29.11.04,09:41
Áno, vďaka. Som rada, že sa tu mám na koho obrátiť.
marianna
29.11.04,10:26
Dík Katka, funguje to, ale ak si dám vytlačiť knihu faktúr, mám tam sumu faktúry 0, zostáva uhradiť 0. Nevadí to?
Katarína STR
29.11.04,10:42
marianna :
ono to asi nevadí, ale vadí to mne. Už som na toto písala dotaz na money.sk, lebo potom sa šef pýta, prečo som tam vystavila nulovú faktúru. A taktiež som im písala, prečo tam nieje zostava SALDO uhradených faktúr s dátumom uhradenia.
Som zvedavá, čo mi odpovedia.
marianna
29.11.04,13:11
Katarína, prosím ťa alebo niekto kto účtuje v tomto programe, ako riešiš faktúru na prijatú platbu? a následne vyúčtovaciu faktúru po splnení dodávky, ak to nieje v jednom mesiaci.
Katarína STR
30.11.04,04:42
Dúfam, že som správne pochopila tvoju otázku.

1.Ja napríklad vystavím ZAL FA pod číslom ZAL/2004001 na sumu 11.900,- Sk dňa 18.11.2004 a zaúčtujem 311/324.

2.Odberateľ mi ju uhradí na môj účet napr. 25.11.2004
vystavím daňový doklad na prijatú zálohu už pod číslom OF2004001 a zaúčtujem
10.000,-Sk 311/324 a 1.900,- Sk 311/343.
Túto DPH ja odvediem štátu a môj odberateľ si ju nárokuje na základe tohto dokladu.

Zdaniteľné plnenie tu je : 25.11.2004

3. Interným dokladom zruším ZAL FA a zaúčtujem 324/311 dňom, kedy som prijala platbu na účet

4. skutočnú platbu priradím k daňovému dokladu na prijatú zálohu a zaúčtujem 221/311

5. Dodanie tovaru sa uskutoční napríklad 5.12.2004 tak vystavím riadnú FA na tovar pod číslom OF2004002 na sumu napríklad na sumu 23.800,-Sk ktoré zaúčtujem
20.000,- Sk 311/604 a 3.800,- Sk 311/343
a v tejto FA dám odpočet zaplatenej zálohy s DPH a zaúčtuje sa to
-10.000,- Sk 311/324 a -1.900,- SK 311/343 a napíšem k odpočtu tejto zálohy číslo vystaveného daňového dokladu OF2004001 a dátumu prijatej platby t.j. 25.11.2004

Z takto vystaveného dokladu zaplatím štátu v decembri už len 1.900,- Sk
Zdaniteľné plnenie tu je : 5.12.2004


To nevadí, že to nie je v jednom mesiaci.
marianna
30.11.04,06:11
Vďaka Katka. Problematike DPH rozumiem, len mi išlo vlastne o ten interný doklad, takže ty tam urobíš akoby úhradu zálohovej faktúry cez interný doklad, ak tomu dobre rozumiem. Pretože mne vlastne jedná faktúra vždy ostávala vysieť, urobila som to síce účtovne správne ale v účtovnom denníku mi to akosi nesedelo. Takže vo vyúčtovacej faktúre dáš vlastne do položky odpočet zálohy a priradíš túto zálohovú faktúru. Ešte raz dík.
Katarína STR
30.11.04,06:38
Áno klasickú zálohovú faktúru pod číslom ZAL/2004001 uhrádzam interným dokladom.

Riadný daňový doklad pod číslom OF2004001 na prijatú zálohu uhrádzam skutočnou platbou.
/tam uvediem číslo zálohovej faktúry - odvolávka na základe ktorého dokladu to uhradili nar. ZAL/2004001 uhradené 25.11.2004/

Vyúčtovaciu faktúru pod číslom OF2004002 - riadný daňový doklad na tovar je uhradený odpočtom zaplatenej zálohy.
/tam uvediem číslo riadného daňového dokladu na prijatú zálohu nar. OF2004001/


Neni zač.
babetka
30.11.04,07:03
Ja to robím netradične, ale takto:

1. zálohová faktúra OF 04/001 324020/324010
2. úhrada zálohovej faktúry 221010/324020
3. vystavený daň. doklad na zálohu 311010/324030
311010/343010
311010/324010 s mínusom
4. vystavená faktúra po dodávke 311010/602010
311010/343010
311010/324030 s mínusom (odpočet zálohy)
311010/343010 s mínusom (odpočet zálohy)
Možno je to veľmi zamotané ale robím to tak od začiatku, keď som nevedela, čo urobiť s vystavenou zálohovou faktúrou, ktorá nemá byť účtovným dokladom, tak som si jednoducho urobila zápis 324/324.
Dada
30.11.04,07:06
Zálohové faktúry sa predsa neúčtujú. Účtuje sa až prijatá záloha.
babetka
30.11.04,07:07
Dada, a ako vystavíš v Money zálohovú faktúru bez zaúčtovania? Ja som na to neprišla.
Dada
30.11.04,07:11
No v tomto smere je Money hlúpy, lepšia je Pohoda. :-)))))) V Money nie je iné východisko, len tú zálohovú faktúru zaúčtovať na rovnaké strany buď 311/311 alebo 324/324.
Katarína STR
30.11.04,07:18
Dada :

V účtovníctve sa nič nezmení keď ju zaúčtujem 311/324
a interným dokladom ju potom zruším/uhradím 324/311

Ono sa to hovorí, že je lepšia pohoda, lebo pohoda vznikla až po MONEY a je to vlastne jeho kópia.

Ono sa lepšie vychádza z niečoho čo je už hotové a len sa to vylepšuje, že ?
Pohoda má aj podobný štýl programu ako MONEY, žeby náhoda ?
babetka
30.11.04,07:20
Skúšala som robiť čokoľvek. Keď som sa pýtala na školení, pani mi stále odpovedala, že programátori vedia urobiť všetko. Ale ja Money neprerobím. Keď som jej s tým nedala pokoj, povedala: tak si na to urobte smernicu! Tú som síce neurobila, ale keď ju niekto bude chcieť, tak mu to narýchlo urobím (keď budem vedieť). Ozaj ako to vyzerá, taká smernica? Začala som robiť ako prvá účto v novej firme a vôbec neviem ako to spraviť. Stačí napísať na hlavičkový papier, napr. vystavené zál. faktúry sa budú účtovať takto?
Dada
30.11.04,07:31
Dada :

V účtovníctve sa nič nezmení keď ju zaúčtujem 311/324
a interným dokladom ju potom zruším/uhradím 324/311

Ono sa to hovorí, že je lepšia pohoda, lebo pohoda vznikla až po MONEY a je to vlastne jeho kópia.

Ono sa lepšie vychádza z niečoho čo je už hotové a len sa to vylepšuje, že ?
Pohoda má aj podobný štýl programu ako MONEY, žeby náhoda ?
Áno, v účtovníctve to môžeš mať takto zaúčtované. Ale čo v takom prípade, keď ti nepríde úhrada zálohovej faktúry? Zostane ti to vysieť na 311 a to predsa nie je dobré.
Pohoda má ďaleko ku "štýlu" Money. V Money sa uklikáš k smrti, kým sa niekam dopracuješ. :-)))))
Katarína STR
30.11.04,08:27
Mne nikdy neostane zálohová faktúra ku koncu roka.

Vždy ich zruším interným dokladov k 31.12.2004

Určite, že majú iný štýl, môj známy si ho kúpil a videla som ho a naozaj je vo veľa veciach podobný.

Vratím ti pravdu, viem to od svojho zdroja, vychádzali z programu MONEY.

A neviem prečo by som sa mala uklikať k smrti. Veď všetko čo potrebujem používať si dám na pracovnú plochu. Hocijakú zostavu.

Nemám ten pocit, že by som klikala niekoľkokrát.
Dada
30.11.04,08:29
Ak by si robila zároveň aj v tom aj v hentom programe, tak by si šupom zistila rozdiely a veľké rozdiely. :-))))))))
Katarína STR
30.11.04,09:08
Určite, každý program má svoj systém. Každý má svoje výhody a nevýhody.
A všetko je tiež zvyk.

A taktiež prax. Ak však v MONEY nepracuješ dlho asi nemáš vychytané všetky možnosti aké tam sú. Hlavne ak tvrdíš, že sa v MONEY uklikáš. Z toho je to jasné.
Že nevieš, že každá zostava sa dá dať na plochu a nemusíš ísť cez veľa ikoniek.

Ale to je jedno.

Ak ti vyhovuje Pohoda. Ok možno je lepší. Ja som zvyknutá na MONEY , už v ňom pracujem 6 rokov.
Určite má chyby, ktoré mi lezú na nervy, ale určite aj POHODA má zase svoje.

Takže OK
Dada
30.11.04,09:10
Ale ja ti Money neberiem.... :-))))) Robím v ňom 3 roky rovnako ako aj v Pohode. :-))))) A keď sa na to v globále pozriem, tak je úžasné, čo ktorý program dokáže. :-)))))
Katarína STR
30.11.04,09:16
Určite každý nový program bude vždy už len lepší a lepší,
a je škoda starých prgramov, že neviedia tak rýchlo reagovať na zmeny a nový štýl, ktorý uľahšuje prácu.

Ja som len zvedavá, čo prinesie nový UPDATE v MONEY, dlho očakávaný. Ževraj má byť prehľadnejší a lepší. No ale.. uvidíme.
Už mal byť dávno, ale asi bude tento týždeň.

Ahoj
Beba
12.01.05,06:53
Katarína,som rada,že tak dlho v Money pracujete, možno mi poradíte, keďže sa pár dní neviem spojiť s Cíglerom a môj problém horí.Podarilo sa mi z nepozornosti načítať omylom rok 2005 pred uzatvorením roku 2004. Samozrejme sa mi preniesol rok 2003 aj so zákazkami,typmi...ktoré už v r.2004 boli iné. Ako sa dá kompletne zrušiť takto pridaný rok a začať znava, keď riaditeľ už robil úhrady z banky a pár faktúr. Navrhla som tých pár dokladov nahodiť znova po oprave. Dá sa to? Čo a ako treba urobiť? Nenašla som riešenie v českom manuáli. Ak viete, pomôžte prosím.
Katarína STR
12.01.05,07:12
Ak som pochopila správne, tak ty si namiesto otvorenia /pridania/ roku 2004 pridala rok 2005 a do neho sa ti preniesli počiatočné stavy roku 2003 ?
Katarína STR
12.01.05,07:23
Chcela by si rok 2005 vymazať ?

Ja si otvorím TOTAL COMMANDER a tam máš pravdepodobne
na disku C: Program Files-klikneš na tento súbor/MonS3-klikneš na tento súbor/DATA-klikneš na tento súbor/tu máš zoznam agend-napríklad AGENDA.001, AGENDA.002 a..../klikneš na danú agendu a vymazeš posledný rok

Musíš si ale zisť pod akým číslom je daná agenda, aby si nevymazala z inej agendy nejaký rok, ak ich máš viac.

Keď máš otvorené MONEY a dáš fukciu - VÝBER AGENDY máš možnosť sa pozrieť aká agenda je pod akým číslom.

Napríklad názov ABC AGENDA.001 rok 005 tam v hornej časti toho okienka máš aj presnú cestu ako sa k tej danej agende dostaneš a presne aj k tomu nežiadúcemu roku.

Prípadne mi daj číslo telefónu a bude to rýchlejšie.
Beba
12.01.05,08:45
Díky za radu Katarína. Ja by som sa radšej spoľahla na technikov, aby som zase niečo nevyviedla v tomto hektickom období. Rada by som poslala kontakt na neverejnú adresu, ale neviem ako. Skúšala som to, ale asi niekde robím chybu.Som z BA. Pošlite Váš kontakt.Ďakujem
Katarína STR
12.01.05,09:30
Poslala som ti SS. Pozri sa do nej.
Jara
20.01.05,12:30
Chcem Vas poprosit aby ste sa ozvali ci nemate problem v programe s potvrdenim a rocnym zuctovanim dane z prijmu FO nakolko nesedia poistne odvody a zdanitelna mzda. Volala som do Money tak mi povedali ze bude nova verzia do buduceho tyzdna. Neviem ale stale nieco vypadne. Este chcem vediet ako robite ELDZ ked to tiez je taky podklad velmi slaby, kde nie je ani trvanie pr. pomeru ap.
Katarína STR
20.01.05,12:37
Priznám sa, že ja mám na mzdy program PAM98.
V Money mzdy nerobím. Nepáčia sa mi tam.
ricij
20.01.05,13:01
Chcem Vas poprosit aby ste sa ozvali ci nemate problem v programe s potvrdenim a rocnym zuctovanim dane z prijmu FO nakolko nesedia poistne odvody a zdanitelna mzda. Volala som do Money tak mi povedali ze bude nova verzia do buduceho tyzdna. Neviem ale stale nieco vypadne. Este chcem vediet ako robite ELDZ ked to tiez je taky podklad velmi slaby, kde nie je ani trvanie pr. pomeru ap.Čože???
Veď ja som už tu pomaly všetkým spravil zúčtovanie, resp. poslal potvrdenia a nesedí to?:mad: :( :mad: Troch som námatkovo skontroloval a čísla sedeli.
Jara
25.01.05,09:35
potvrdenia sedia s mzdovym listom teda so skotocnostou a rocne zuctovanie dane je doslova blud. Neviem co sa stalo ale tie mzdy stale nie su take ako by mali byt. Napr. mam zamestnankynu s kratsim prac. casom a robi mi len tri dni v tyzdni. Aj ked to mam na karte natukane v udajoch do miezd pri spracovani mi vezme 5 dni a hotovo. Cize musim rucne upravovat. Casto sa mi stava ze mi nieco v tych mzdach zblbne a tiez sa mi stalo ze mi nechce vytvorit rocne zuctovanie na pracovnika i ked som mu cely rok davala nezd. ciastku a je zaskrtnute ze ma podpisane vyhlasenie k dani. Pise mi pri rocnom zuctovani ze nema podpisane vyhlasenie. Tak uz neviem kto je debil, ked cely rok bolo podpisane aj na mzdovom liste je to OK a rocne zuctovanie nevytvori. Ani mi nevedeli odpovedat v Money ze mam cakat novu verziu. Az sa toho bojim, nakolko stale ta nova ma nejake ine problemy. Jedno sa zlepsi ine zhorsi. Uz som rozmyslala ze tiez zoberiem na mzdy nieco ine, ale mame zahranicny projekt a uz nechcem menit strukturu, lebo by zase boli problemy a koncime v auguste takze radsej to potiahnem a potom uvidim v novom roku.
Jara
24.02.05,12:47
Máme novú verziu Money S3, tak konečne robí tie prílohy na zdravotné poisťovne je to verzia 10.013. Robí ich ale aj s haliermi. Tak skúsim to tak odovzdať a uvidíme či si budú želať niečo iné. Je to fajn, že je tu pred výplatou. Ten január stačilo robiť ručne...
Katarína STR
20.05.05,09:33
Na internete je nová verzia na stiahnutie programu MONEY S3 10.020

Ahojte
katika
20.05.05,10:35
Dík Katka práve mi to prišlo mailom, tak som zvedavá, čo je nové
Katarína STR
20.05.05,11:08
Neni zač, aj mne to teraz prišlo mailom.

Ahoj
damati
10.03.09,05:59
Ahojte, potrebovala by som poradiť ako mám v programe Money S3 otvoriť účtovnú agendu, keď otvorím program tak mi vyhadzuje Sprievodcu pre synchronizáciu účtovných konštánt.
Poraďte ako postupovať. Ďakujem za pomoc.
VladoaKatka
10.03.09,06:09
Ahojte, potrebovala by som poradiť ako mám v programe Money S3 otvoriť účtovnú agendu, keď otvorím program tak mi vyhadzuje Sprievodcu pre synchronizáciu účtovných konštánt.
Poraďte ako postupovať. Ďakujem za pomoc.

Tak tam klikni na hornej lište na "synchronizovať" alebo daj zavrieť a program sa Ti otvorí. Ale v tomto prípade Ti stále bude ponúkať synchronizáciu, pokiaľ ju nespravíš.
damati
10.03.09,06:14
Ale ked zatvorím synchronizáciu, tak program sa mi síce otvorí, ale nemám v ňom ani názov firmy, ako tam mám dať tieto údaje?
VladoaKatka
10.03.09,12:24
Ale ked zatvorím synchronizáciu, tak program sa mi síce otvorí, ale nemám v ňom ani názov firmy, ako tam mám dať tieto údaje?
Ty vlastne máš nový program, začínaš v ňom robiť?

Keď hej, tak by bolo dobré, keby si postupovala podľa priručky.
http://www.money.sk/clanky/555011
Tu si môžeš stiahnúť jednotlivé časti a uložiť na svoje PC a postupne študovať.
Pru
23.03.09,22:40
nevie mi niekto poradiť, prečo mi netlačí údaje v súvahe a výkaze ziskov, keď dám vytlačiť účtovné výkazy? súrne, dík, všade mám nuly a dokonca ani čísla riadkov nepíše.
pampy
01.06.09,20:45
Dobry den,

chcem poprosit ako laik o pomoc ohladom vystavovania fa v Money S3... Stiahla som si bezplatnu verziu... Potrebujeme to viac menej na evidenciu objednavok, vystavovanie faktur a vedenie skladu- nie som uctovnicka, a preto sa do dalsich veci nepustam:D. Nie som platcom DPH. Do teraz sme vystavovali fa len v exceli podla formulara z netu. Faktury v Money S3 vsak nemaju "pole" datum dodania tovaru (priposielani na dobierku) alebo datum prijatia platby, ked nam platia na ucet... Je tam vzdy len datum vystavenia a datum splatnosti... Je to tak OK? Musi byt na fa datum dodania alebo prijatia platby? Nenasla som nikde jednoduchu odpoved na tuto otazku a som z toho uz riadne popletena... Ak sa to da vlozit do fa v Money- prosim o radu, ako to urobit. Dakujem. Marika:)
sybila3
22.06.09,11:19
ahoj, neviem nijako dostať číslo telefonu do DP DPH, mám ho všade pozadávané, ale v dph mi ho netlačí? čo treba urobiť?
Gabhus
21.08.09,05:02
Dobrý deň, vedel by niekto poradiť? V MS3 potrebujem určité doklady rozúčtovať - napr. na jeden výdavkový doklad uložiť dve predkontácie - tovar + doprava, alebo niečo podobné. Ak si kliknem na "rozúčtovanie", tak mi to neurobí. Prosím skúsenejších - dá sa to? Ak áno ako? Ďakujem.
seda
21.08.09,05:20
Ak dobre tomu rozumiem, tak skúsim pomôcť. Ja pridávam priamo vo VPD riadky a dopĺňam predkontácie. Napr. ja robím na bežné nákupy len 1 VPD na konci mesiaca, a mám tam rôzne predkontácie, napr. PHM, mont.materiál, kanc.potreby, prac.prostriedky, .... Takže zaúčtovanie má 4 rôzne predkontácie + k tomu DPH.
promont maja
21.08.09,05:40
použi www.položky (http://www.položky)