Lindi
15.02.06,21:36
:confused: Prosím Vás o radu! Ešte som neúčtovala stravné a neviem ako na to. Živnostník bol na základe zmluvy zo slov. firmou vyslaný na zámočnícke práce do zahraničia, konkrétne do Írska na päť mesiacov v roku 2005. V zákone som sa dočítala, že je možné uplatniť stravné vo výške 50,- EUR na každý deň+ 40% vreckové. V zmluve má však živnostník uvedené, že slov. firma mu zabezpečí let, ubytovanie aj celodennú stravu. Prináleží mu v tomto prípade stravné, alebo iba vreckové? Ako dokladkujem pracovnú cestu? Môžem použiť doklad Vyúčtovanie prac.cesty? Vyplňujem ho za celú prac. cestu (5 mesiacov) alebo za každý mesiac? Stravné prináleží na celých 31 dní v mesiaci, alebo len na odpracované dni? Stravné sa v Jú účtuje do prevádzkovej réžie?:rolleyes:
Lindi
16.02.06,06:30
Nikto mi neporadí? Prosím
monici
16.02.06,07:57
Ak ma poskytnutu celodennu stravu a je to zmluvne podchytene, ja by som si to nenarokovala. Co ostatni?
Evanka
16.02.06,08:22
:confused: Prosím Vás o radu! Ešte som neúčtovala stravné a neviem ako na to. Živnostník bol na základe zmluvy zo slov. firmou vyslaný na zámočnícke práce do zahraničia, konkrétne do Írska na päť mesiacov v roku 2005. V zákone som sa dočítala, že je možné uplatniť stravné vo výške 50,- EUR na každý deň+ 40% vreckové. V zmluve má však živnostník uvedené, že slov. firma mu zabezpečí let, ubytovanie aj celodennú stravu. Prináleží mu v tomto prípade stravné, alebo iba vreckové? Ako dokladkujem pracovnú cestu? Môžem použiť doklad Vyúčtovanie prac.cesty? Vyplňujem ho za celú prac. cestu (5 mesiacov) alebo za každý mesiac? Stravné prináleží na celých 31 dní v mesiaci, alebo len na odpracované dni? Stravné sa v Jú účtuje do prevádzkovej réžie?:rolleyes:Ak má zamestnanec zabezpečenú celodennú stravu, nemôže si uplatňovať stravné. Pri zahraničnej PC mu prináleží iba vreckové od 5 do 40% stravného. Stravné mu prináleží počas celého trvania PC, teda aj počas sviatkov. Ak mu počas nepracovných dní zamestnávateľ stravu nezabezpečí, tieto si môže účtovať.
Je to, ako píšeš, prevádzková réžia.
Lindi
16.02.06,18:14
Ďakujem za odpovede! A aký doklad mám na to vreckové použiť? Stačí vypísať Vyúčtovanie prac. cesty za celých 5 mesiacov?
STRELEC
16.02.06,18:21
Ďakujem za odpovede! A aký doklad mám na to vreckové použiť? Stačí vypísať Vyúčtovanie prac. cesty za celých 5 mesiacov?
Podľa mňa stačí jeden doklad za celý pracovný pobyt. Prepočet NBS by som však robil priemerným kurzom NBS podľa jednotlivých mesiacov.