niella
29.06.12,10:35
neviem sa vysporiadať s tým, čo som náhodou počula včera na poludnie v slov.rozhlase v relácii "Z prvej ruky", kde Eduard Chmelár povedal, že keby ľudia vedeli, čo ich čaká, nemohli by spávať. Stojíme vraj na okraji priepasti... Jeho spolubesedník (prizvaný zrejme ako oponent, vôbec neoponoval...). Padla na mňa taká depresia a beznádej, že naozaj mám postarané o pokojný spánok...Neriešia sa problémy menšín (viď Otvorený list učiteliek z Dobšinej), raz sa všetko prevalí... Čo s tým, má niečo ešte nejaký zmysel???
willma
29.06.12,08:42
keby sa k tomu každý takto postavil, tak kapacita cintorínov nestačí. žiť aj keď na houby treba - raz bude možno lepšie. Keby som v to neverila tak tu už nepíšem a pri mojom nicku je čierna stuha.:cool:
bromid
29.06.12,08:46
omg to su temy toto. keby som vsetkemu mal verit, co je v rozhlase a v tv, tak to si clovek moze hodit maslu :D
veronikasad
29.06.12,08:51
O čom bola reč v tej diskusnej relácii ?
niella
29.06.12,09:07
O čom bola reč v tej diskusnej relácii ?
Nepočula som celé, ale dá sa to nájsť vo zvukovom archíve slov. rozhlasu. Diskusiu viedol Hrabko.
Chmelár hovoril, že vraj tu už nejde o ekonomiku, o nejaký euroval, tu ide o prežitie. Vraj sa musíme dostať medzi elitnú skupinu štátov v únii, a teda musíme platiť (lebo SR vraj ešte stále dostáva dvojnásobok, než čo platí), lebo ak nie, ak sa dostaneme na okraj, neprežijeme, a bude to bude "balkán". Tu nie sú už žiadne alternatívy, ide o prežitie. A oponent (zabudla som, kto) ho vôbec nezahriakol, nejako som očakávala, že povie, že kolega, to sú populistické reči, nestrašte ľudí... Ale pridal ešte, že neriešia sa ani problémy menšín...a hrozí dokonca anarchia.... To je apokalypsa...
Llívia
29.06.12,09:08
neviem sa vysporiadať s tým, čo som náhodou počula včera na poludnie v slov.rozhlase v relácii "Z prvej ruky", kde Eduard Chmelár povedal, že keby ľudia vedeli, čo ich čaká, nemohli by spávať. Stojíme vraj na okraji priepasti... Jeho spolubesedník (prizvaný zrejme ako oponent, vôbec neoponoval...). Padla na mňa taká depresia a beznádej, že naozaj mám postarané o pokojný spánok...Neriešia sa problémy menšín (viď Otvorený list učiteliek z Dobšinej), raz sa všetko prevalí... Čo s tým, má niečo ešte nejaký zmysel???
Našťastie, Slovensko počúvam len do pol deviatej ráno :D:--- a na TV noviny nemám čas (aj tak je to zväčša len bulvár a nie nejaké seriózne infomrácie :mad: )
Ak išlo o ten list učiteliek z Dobšinej - na to tu téma už je.
lubko6394
29.06.12,09:10
Však je to jedno. Zachránili sme euroval, zadĺžili aj naše vnúčence. Tlačia sa doláre, tlačia sa Eurá, šatstvo,obuv, elektroniku vozíme z Číny, potraviny z celej Európy, u lekára si zaplatíme, na lieky doplatíme a v domove dôchodcov nám dnes odpustia viac ako polovicu nákladov.
Akurát že za chvíľku si pár číňanov kúpi autíčko ropa zdražie na násobky, troška sa zvýšia ceny čínskeho exportu a my zistíme, že od nás v zahraničí nikto nič nechce a nekupuje. Zistí sa, že nie je na dôchodky, že nie je na platy vojakov, žandárov a úradníkov , lekári začnú inkasovať len hotovosť, lekárnici tiež, dôchodok sa zníži na tretinu - teda nám plebsu, prezidentom sa zvýšia, aby nás lepšie reprezentovali, nezamestnanosť stúpne na 60%, pod mostami bude tlačenica a parky a priekopy budú vypasené hladujúcimi. Mám pokračovať ?
veronikasad
29.06.12,09:12
Nepočula som celé, ale dá sa to nájsť vo zvukovom archíve slov. rozhlasu. Diskusiu viedol Hrabko.
Chmelár hovoril, že vraj tu už nejde o ekonomiku, o nejaký euroval, tu ide o prežitie. Vraj sa musíme dostať medzi elitnú skupinu štátov v únii, a teda musíme platiť (lebo SR vraj ešte stále dostáva dvojnásobok, než čo platí), lebo ak nie, ak sa dostaneme na okraj, neprežijeme, a bude to bude "balkán". Tu nie sú už žiadne alternatívy, ide o prežitie. A oponent (zabudla som, kto) ho vôbec nezahriakol, nejako som očakávala, že povie, že kolega, to sú populistické reči, nestrašte ľudí... Ale pridal ešte, že neriešia sa ani problémy menšín...a hrozí dokonca anarchia.... To je apokalypsa...
Žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí. Ak takéto relácie na teba vplývajú tak ako si napísala (ja ich nepozerám, ani nepočúvam), stlač gombík a choď počas nich radšej na prechádzku.
Pikoška
29.06.12,09:22
Žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí. Ak takéto relácie na teba vplývajú tak ako si napísala (ja ich nepozerám, ani nepočúvam), stlač gombík a choď počas nich radšej na prechádzku.Veronika, táto kaša, čo nám navarili je až priveľmi horúca......takže ja by som to nepodceňovala. Dobre už bolo a bolo to dávno. Baránek s Chmelárom to zadefinovali bez servítky.
veronikasad
29.06.12,09:24
Veronika, táto kaša, čo nám navarili je až priveľmi horúca......takže ja by som to nepodceňovala. Dobre už bolo a bolo to dávno. Baránek s Chmelárom to zadefinovali bez servítky.
Nezľahšujem ani nepodceňujem situáciu, ale ak by na mňa tie správy mali vplývať tak ako to popísala zadávateľka, tak radšej ten gombík stlačím. Inak tieto relácie vôbec nepozerám, preto som sa spýtala čo v nej bolo.
Pikoška
29.06.12,09:39
Nezľahšujem ani nepodceňujem situáciu, ale ak by na mňa tie správy mali vplývať tak ako to popísala zadávateľka, tak radšej ten gombík stlačím. Inak tieto relácie vôbec nepozerám, preto som sa spýtala čo v nej bolo.Pre mňa bola najzaujímavejšia informácia tá, ako veľmi nás klamú naši, či európsky, či iní politici. Nič nové pod slnkom, len povedané nahlasA ak by som vždy stlačila gombík, ak prichádzajú nepriaznivé správy, tak v posledných rokoch by som už mala len otlaky na prstoch. A to zďaleka nie som pesimista.
veronikasad
29.06.12,09:40
Pre mňa bola najzaujímavejšia informácia tá, ako veľmi nás klamú naši, či európsky, či iní politici. Nič nové pod slnkom, len povedané nahlasA ak by som vždy stlačila gombík, ak prichádzajú nepriaznivé správy, tak v posledných rokoch by som už mala len otlaky na prstoch. A to zďaleka nie som pesimista.
Danila, naozaj neviem o čom píšeš, nesledujem politiku (diskusné relácie) - tak pokračovanie v tejto téme citáciou mojich príspevkov ... Ak by si náhodou vytiahla môj príspevok k diskusnej relácii Pod lampou - tú som si pozrela z televízneho archívu, na základe odkazu na Porade.
Stanislav 1975
29.06.12,09:44
Edo Chmelár je múdry človek, mám ho rád ale včera to troška prehnal- je síce pravda že tu bačujeme neúnosne, ničíme vytvorené a podobne, ale my to tu už nejako doklepeme, o nás všetkých ,čo sme momentálne na Porade sa už nebojím-tých pár rokov už nejako prežijeme a nejako to už doklepeme do zdárneho konca - a po nás bude záležať na naších deťoch, či budú takí hlúpi ako sme my a budú v tomto pokračovať a bude zle ,alebo dostanú rozum- svet resetnú a bude to OK- to už bude záležať na nich, ale to už ja budem odpočívať v pokoji a pozerať z oblaku čo a jak sa deje...a so svatým Petrom hrať biliárd...
profesional
29.06.12,09:45
No, este tu o prezitie nejde. Ale myslim si ze pojde. Koniec koncov, ked si porovname vyvoj pred velkou hospodarskou krizou a tym co sa deje teraz, je tam az prilis vela paralel. Ale koniec koncov, tomu vyvoju v trhovej ekonomike nejde ani nijako zabranit. To ze bude zle je jasne. To ze bude velmi zle je nad slnko jasnejse. Ano, velka hospodarska kriza nas este len caka. To co sa tu deje je iba slabucka predohra. Vela ludi bude bez prace, bude hlad. Ale to neznamena ze zivot nebude stat za to. Nasou ulohou nie je snazit sa odvratit neodvratitelne. Prilis velky objem Eur v obehu uz odsudil Europu na nastup sialenej hospodarskej krizy. Nasou ulohou je zabezpecit, aby hospodarska kriza neprerastla do konfliktu - ci uz medzinarodneho, alebo hoc co i len obcianskej vojny. Lebo pocas velkej hospodarskej krizy rabovanie nie je niciim neobycajnym a ludske prava su nieco co sa stavia na vedlajsiu kolaj. Uplne zotavenie ekonomiky po konci krizy bude trval asi 25-30 rokov. Takze v podstate vacsina z nas by sa este mohla dozit, hoc uz ako starci, skutocnej hospodarskej konjunktury.
erzet
29.06.12,09:56
Spi kľudne, nespanie nepomôže. Ako spieva Smatanová: čo nemôžem zmeniť... Mám 61 rokov a neviem či som prežil dobré. Treba sa tešiť z potešujúcich maličkostí. Napr. že dostanem načas (ani to nie je isté) aspoň zálohu na výplatu, zo zdravia, lásky, z detí,...
Stanislav 1975
29.06.12,10:00
Spi kľudne, nespanie nepomôže. Ako spieva Smatanová: čo nemôžem zmeniť... Mám 61 rokov a neviem či som prežil dobré. Treba sa tešiť z potešujúcich maličkostí. Napr. že dostanem načas (ani to nie je isté) aspoň zálohu na výplatu, zo zdravia, lásky, z detí,...

erzet má pravdu,kašlime na to a poďme si vypiť...
misoft
29.06.12,10:03
Chmelár je možno nejaký "odborník", ale jeho názory sú trochu scestné. Kaša sa nikdy neje taká horúca, ako je. A za ďalšie - jeho tvrdenie, že dostávame viacej, ako dávame - je to jeho názor (a mylný) - zatiaľ dávame viacej ako dostávame. Pravidelné príspevky do fungovania EÚ, euroval - koľko tam odišlo a ešte odíde? A čo dostávame? Dotácie pre poľnohospodárov nižšie než iné štáty, dotácie na infraštruktúru rádovo v pár stovkách miliónov € (ale 2-3 x viac zaplatíme do válova).
Mám dojem, že sa trochu pominul na rozume a šíri paniku.
Katarina
29.06.12,10:12
Síce príslovie hovorí , že lepšie je báť sa ako sa zľaknúť, ja osobne si myslím, že správy netreba jesť veľkou lyžicou. Mne momentálny stav tiež nevyhovuje, a ktovie čo bude ďalej.......budem to riešiť vtedy keď to príde, lebo dnes na 100 % nikto nevie povedať čo príde a kedy to príde. Treba sa tešiť z každého dňa a život žiť naplno, aj keď to stále nejde.........aspoň sa o tom pokúsme. Keď sa Dalai Lamu opýtali, čo ho najviac prekvapuje v súvislosti s ľudstvom, odpovedal: "Človek". Lebo obetuje svoje zdravie, aby zarobil peniaze. Potom obetuje svoje peniaze, aby získal späť svoje zdravie.A keďže je taký vzrušený v súvislosti so svojou budúcnosťou, že zabúda užívať súčasnosť, výsledkom je to, že nežije ani v súčasnosti ani v budúcnosti, žije tak, ako keby nikdy nemal zomrieť a potom zomrie tak, že nikdy nežil naozaj.
misoft
29.06.12,10:16
Pokim mam na chľeba, mľiko, cigaretľe a internet - ta šicko v poradku :D!
Nandrolon
29.06.12,10:26
zabudol si na to najhlavnejšie - vlastná strecha nad hlavou...
SilMar Group
29.06.12,10:27
Ja si myslím, že je len otázka času, kedy ten umelo udržiavaný nesystémový "systém" krachne a celé ľudstvo padne riadne na hubu... Bublina raz prasknúť musí, nejde ju donekonečna nafukovať.
Kríza v 29 bola krutá a to nebolo na svete toľko ľudí ako teraz, neboli k dispozícii také technológie ako teraz, neboli také zbrane ako sú teraz ...
Ale kam až to padneme, to nikto netuší...
A preto, ako bolo písané už x-krát predomnou, tešme sa z každej maličkosti a užívajme si život.:) Sú veci, ktoré ovplyvniť môžeme a sú také, ktoré idú mimo nás. A keďže na tie celosvetové páky nemáme, škoda plytvať energiou na strach. Nevyhnutné príde samo, či už s alebo bez nášho strachu.
topper1
29.06.12,10:38
...aaaa.....dobre bude...
kukuportal
29.06.12,10:39
Možno divne pojaté, ale už aby tu bola, mám na mysli tú krízu. Niekedy aj krok späť, môže byť pozitívnym krokom v pred. Navyše keď vypukla kríza, tak išiel aj benzín dolu ako nikdy pred tým. Od pádu komunistov si nepamatám, že by išli ceny tovaru ako sú potraviny, stavebný materiál a atď. dolu, keď tak tak o pár centov a o týždeň alebo o dva následne vyskočili o pár euro nahore. Neviem za čo naši predstavitelia berú peniaze, keď minimálne každá štátna inštitúcia je zadĺžená, problém je vo vykorisťovaní týchto inštitúcií vo svoj vlastný prospech. Krízou by nastalo obdobie hlavne pre bohatých, bo mi chudobný si vždy budeme vedieť navzájom pomocť, vrátili by sme sa opäť žiť na dedinu, svojpomocne si všetko dochovať a dopestovať. Menej sedavej práce by znamenalo menej pohybových ochorení. Vďaka Bio - potravinám, by dozaista klesol aj počet onkologických ochorení a alergií. Deti by nežili vo virtuálnom svete počítačov. Pohyb a zdrvá strava by znížil počet neplodných ľudí a dvory by prekvitali opäť detským plačom a smiechom. Nebol by ten svet o mnoho krajší? i keď bez peňazí?
pavol54
29.06.12,10:45
Možno divne pojaté, ale už aby tu bola, mám na mysli tú krízu. Niekedy aj krok späť, môže byť pozitívnym krokom v pred. Navyše keď vypukla kríza, tak išiel aj benzín dolu ako nikdy pred tým. Od pádu komunistov si nepamatám, že by išli ceny tovaru ako sú potraviny, stavebný materiál a atď. dolu, keď tak tak o pár centov a o týždeň alebo o dva následne vyskočili o pár euro nahore. Neviem za čo naši predstavitelia berú peniaze, keď minimálne každá štátna inštitúcia je zadĺžená, problém je vo vykorisťovaní týchto inštitúcií vo svoj vlastný prospech. Krízou by nastalo obdobie hlavne pre bohatých, bo mi chudobný si vždy budeme vedieť navzájom pomocť, vrátili by sme sa opäť žiť na dedinu, svojpomocne si všetko dochovať a dopestovať. Menej sedavej práce by znamenalo menej pohybových ochorení. Vďaka Bio - potravinám, by dozaista klesol aj počet onkologických ochorení a alergií. Deti by nežili vo virtuálnom svete počítačov. Pohyb a zdrvá strava by znížil počet neplodných ľudí a dvory by prekvitali opäť detským plačom a smiechom. Nebol by ten svet o mnoho krajší? i keď bez peňazí?
vrátime sa na dedinu rozkopeme dialnice a iné stavby aby sme mali pôdu a prežili tak si to myslel?
bodliak
29.06.12,10:48
Staršia generácia vyrástla na budovateľských pesničkách, postavila fabriky, domy, trať mládeže...
Teraz mládeži v rádiu púšťajú : "Dnes sa mi nechce nič..."
ela77
29.06.12,11:17
ty si pred voľbami sľuboval pozvania na alkohol, ako to vlastne dopadlo, bolo sa piť, či nebolo o čom?????
pepsikova
29.06.12,12:17
..klinec po hlavičke!...si trafil...
KoxXxo
29.06.12,13:13
100 bodov a tuš!!!!!!!!
KoxXxo
29.06.12,13:21
http://213.215.116.181:8001/slovensko/2012-06-28/12-Z_prvej_ruky-12-30.mp3
kukuportal
29.06.12,14:32
vrátime sa na dedinu rozkopeme dialnice a iné stavby aby sme mali pôdu a prežili tak si to myslel?
Tej neobrábanej pôdy je na Slovensku vcelku dosť, čiže nevidím dôvod na to aby sme ich búrali. Bývam kúsok od Bratislavy a polia na okolo sú zarastené, nič sa na nich nepestuje, družstvá skrachované bo naši farmári nevedia konkurovať tým Poľským alebo Čínským ale určite len cenou. Bohužial väčšina Slovákov sa stáva silnými nacinalistami, len vtedy keď sa hrá hokej, ale nestávajú sa nacionalistami keď stoja v obchode pri pulte a narazia na produkt síce o niečo drahší, ale Slovenský tak radšej uprednostia výrobok dovezený Číny alebo Polska. Keby sme si tak zobrali príklad zo susedného Rakúska, sám som tam navštívil Billu a nestretol som sa tam so žiadnou inou potravinou ako vyrobenú v Rakúsku. Dovážajme len to čo si nedokážeme vyrobiť sami a exportujme to čoho máme nadbytok. Máme vôbec niečoho v tomto štáte nadbytok? Ak áno, peniaze to rozhodne nebudú :-) Mne osobne by sa páčilo, ak by sa ľudia, zo sveta a Bratislavy mohli vrátiť späť do svojích rodných krajov, odkiaľ museli odísť len preto aby uživili svoje rodiny a nie preto že v Bratislave sa im žije lepšie. Škoda toho Dubčeka!
Stefan2005
29.06.12,15:23
...Tlačia sa doláre, tlačia sa Eurá..

to by ešte nebol ten najväčší problém - doláre sa tlačia už veľmi dávno !
Podstatné (a desivé) je to, že tlačia sa ničím nekryté !!!!
Antea
29.06.12,15:30
Indeed
29.06.12,16:00
Ono najhoršie na tom je, že kríza neprichádza celoplošne, naraz jedným veĺkým sekom,žeby všetko prestalo naraz fungovať.

kríza sa vkráda pomaly nebadane ako nočný zlodej...

Všimnite si ako sa v posledných 3-och rokoch takmer zdvojnásobili ceny všetkého.

A práve v tom,že niečo ešte funguje zakladá dovody na to aby som si robil falošné nádeje

na zlepšenie situacie do buducnosti.

Ja som nevyliečený OPTIMISTA.

Na dne už som bol... STAČÍ...

Teraz sa chcem od toho dna odlepiť a stupať hore...

Nemusí to byť rýchle stúpanie,stači pozvoľne... aby som zaznamenal,nejaký merateľný uspech...

Nie ako povedal Braňo : " Ta ja v kríze calý život ."

Ale zamyslel som sa , že niečo nie je v poriadku,keď som splátku na kreditnú kartu platil cez prečerpanie svojho účtu.

Fiktívne peniaze som splatil fiktívnymi peniazmi.
sito
29.06.12,16:38
Ahoj, Lacko. A nie je to náhodou tak, že realita, nie je realita? Nero zapálil Rím, a nezhorel, je. Aj vojna bola, už vraj nie je, pohrobkovia sú. Život si musia ľudia vo svojej dobe odskákať, a nestalo sa ešte, že by sa nenašiel nikto, kto by nechcel po ľudoch vyskákať, až na vrchol.

Nie je vrchol ako vrchol, ani vyvrcholenie na vrchole nie je vrchol. Čo je tam hore sa pýta človek na vrchole, keď zdvihne hlavu, napriek zemskej príťažlivosti.



Dole?










































































































































http://www.youtube.com/watch?v=nDrR1s_1IGc
misoft
29.06.12,18:25
Dach nad gebuľu - nepodstatne - šak mame i mosty :D
misoft
29.06.12,18:27
...a jeho rožkov - ci pána - tote buli dobrééééé
misoft
29.06.12,18:28
Kebi ľem doľare a evra - i toto ho*no še mi tlači a kec spoadne, ta tiš je neprikrite :D
Indeed
29.06.12,18:40
Ked počujem tuto pieseň, tak si spomeniem na moje posobenie v najväčšom koncernovom podniku ČSSR, pravidelne ju hrávali v sprchách, ráno po nočnej smene....
niella
29.06.12,19:19
No, este tu o prezitie nejde. Ale myslim si ze pojde. Koniec koncov, ked si porovname vyvoj pred velkou hospodarskou krizou a tym co sa deje teraz, je tam az prilis vela paralel. Ale koniec koncov, tomu vyvoju v trhovej ekonomike nejde ani nijako zabranit. To ze bude zle je jasne. To ze bude velmi zle je nad slnko jasnejse. Ano, velka hospodarska kriza nas este len caka. To co sa tu deje je iba slabucka predohra. Vela ludi bude bez prace, bude hlad. Ale to neznamena ze zivot nebude stat za to. Nasou ulohou nie je snazit sa odvratit neodvratitelne. Prilis velky objem Eur v obehu uz odsudil Europu na nastup sialenej hospodarskej krizy. Nasou ulohou je zabezpecit, aby hospodarska kriza neprerastla do konfliktu - ci uz medzinarodneho, alebo hoc co i len obcianskej vojny. Lebo pocas velkej hospodarskej krizy rabovanie nie je niciim neobycajnym a ludske prava su nieco co sa stavia na vedlajsiu kolaj. Uplne zotavenie ekonomiky po konci krizy bude trval asi 25-30 rokov. Takze v podstate vacsina z nas by sa este mohla dozit, hoc uz ako starci, skutocnej hospodarskej konjunktury.

Preboha, veď to je hrozná vízia....
Indeed
29.06.12,19:21
Vždy ked je kríza ide o uspokojenie týchto základných ľudských potrieb :

-jedlo /potrava/
-byvanie /pristrešie a bezpečie/
-oblečenie a obutie
-schopnosť byť mobilný /dopravné prostriedky/
-zabezpečenie komunikácie /alternatívné prostriedky komunikacie napr. krátkovlnné vysielačky/
-zábava / filmy na DVD nosičoch/

Teda ten,kto sa bude snažiť uspokojiť tieto základné ľudské potreby a bude úspešný , profit bude mať zaručený.

V akejkoľvek dobe, v akomkoĺvek čase, v akejkoĺvek situacii.

Pokusim sa tu opísať scenar, ktorý by mohol nasledkom gradovania krízy nastať.

Zažil som situaciu,ked sa začalo hovoriť o kríze a zrazu podniky McDonald začali byť prázdné....
Pamätáte si to ? /jeseň 2008/ Ľudia zistili,že existujú iné možnosti ako sa najesť vydatnejšie, a lacnejšie.

Teda prvým signálom,že situacia sa začala zhoršovať a,že nastáva kríza bude krach pizzerii a reštaurácii,
ľudia sa budú snažiť najesť "lacnejšie".
Tiež bude klesať dopyt po nadbytočných službách ako sú zhotovovanie gélových nechtov,
obchod z doplnkami výživy a vitamínmi,kozmetika a kaderníctvo,
strava a potreby pre domácich miláčikov /psy a mačky budú žrať to,čo zostane z jedla ľudí/
tiež obchodníci zo strachom a ilúziami /poisťovací agenti /skrachujú, lebo nebudú mať komu ponúkať svoj "produkt"

Ďalším signálom,bude vypratávanie činžiakových bytov v dosledku exekucii z dovodu neplatenia hypoték nasledkom
vypadku príjmu z rastucej nezamestnanosti.
Ľudia sa budú masívne sťahovať na vidiek, tí ktorí ešte budú mať nejaké peniaze budú masívne vykupovať obchody,
v obchodoch nebude tovar, zaroveň sa budú množiť prípady rabovania a lupeží na ulici za bieleho dňa,
masívne ozbrojovanie obyvateľstva za učelom posilnenia svojej osobnej bezpečnosti.
Do uvoĺnených bytov v činžiakoch sa nasťahuje lúza a spodina spoločnosti, z každého bytu budú vytrčať dymovody
z kachlí na pevné palivo,pretože centrálne zdroje tepla budú rozmontovné,rozkradnuté....
Čierny obchod z palivami,pohonnými hmotami , strelivom,prostriedkami campigového vybavenia a základnými potravinami bude prekvitať...
Taktiež budú "v kurze" akékoĺvek zdroje el.energie od monočlánkov počínajúc a elektrocentrálami končiac,
tiež komunikačné prostriedky dosiahnú závratné ceny nakoľko internet,pevné a mobilne telekomunikačné siete
nebudú v prevádzke....
STAČÍ takto ???
Je to veĺmi reálné a nie sme od toho ďaleko....
Zostáva sa iba modliť aby tento scénar NIKDY nenastal....
wagner
29.06.12,19:30
Chmelár je možno nejaký "odborník", ale jeho názory sú trochu scestné. Kaša sa nikdy neje taká horúca, ako je. A za ďalšie - jeho tvrdenie, že dostávame viacej, ako dávame - je to jeho názor (a mylný) - zatiaľ dávame viacej ako dostávame. Pravidelné príspevky do fungovania EÚ, euroval - koľko tam odišlo a ešte odíde? A čo dostávame? Dotácie pre poľnohospodárov nižšie než iné štáty, dotácie na infraštruktúru rádovo v pár stovkách miliónov € (ale 2-3 x viac zaplatíme do válova).
Mám dojem, že sa trochu pominul na rozume a šíri paniku.
Nesúhlasím s Tebou. Neviem či počúvaš túto reláciu každý deň, ale ja áno. A nie je to názor iba Chmelára, takých názorov tam už bolo veľa. Do eurovalu fyzicky ešte veľa peňazí neodišlo - prísľub ešte neznamená fyzické peniaze, takže má pravdu v tom, že zatiaľ síce dostávame viac, ale.... Nebudem to tu rozpisovať, určite mám iný názor ako Ty. Panika sa zatiaľ nešíri a to najmä preto, lebo Tí čo by mali povedať pravdu, od*ba*a*ú národ. A ten svojim vyvoleným verí :confused:
wagner
29.06.12,19:33
Preboha, veď to je hrozná vízia....

To nie je vízia, to je realita
sito
29.06.12,19:38
Takže úľava, vrchol. A dnes?
niella
29.06.12,19:42
Vždy ked je kríza ide o uspokojenie týchto základných ľudských potrieb :

-jedlo /potrava/
-byvanie /pristrešie a bezpečie/
-oblečenie a obutie
-schopnosť byť mobilný /dopravné prostriedky/
-zabezpečenie komunikácie /alternatívné prostriedky komunikacie napr. krátkovlnné vysielačky/
-zábava / filmy na DVD nosičoch/

Teda ten,kto sa bude snažiť uspokojiť tieto základné ľudské potreby a bude úspešný , profit bude mať zaručený.

V akejkoľvek dobe, v akomkoĺvek čase, v akejkoĺvek situacii.

Pokusim sa tu opísať scenar, ktorý by mohol nasledkom gradovania krízy nastať.

Zažil som situaciu,ked sa začalo hovoriť o kríze a zrazu podniky McDonald začali byť prázdné....
Pamätáte si to ? /jeseň 2008/ Ľudia zistili,že existujú iné možnosti ako sa najesť vydatnejšie, a lacnejšie.

Teda prvým signálom,že situacia sa začala zhoršovať a,že nastáva kríza bude krach pizzerii a reštaurácii,
ľudia sa budú snažiť najesť "lacnejšie".
Tiež bude klesať dopyt po nadbytočných službách ako sú zhotovovanie gélových nechtov,
obchod z doplnkami výživy a vitamínmi,kozmetika a kaderníctvo,
strava a potreby pre domácich miláčikov /psy a mačky budú žrať to,čo zostane z jedla ľudí/
tiež obchodníci zo strachom a ilúziami /poisťovací agenti /skrachujú, lebo nebudú mať komu ponúkať svoj "produkt"

Ďalším signálom,bude vypratávanie činžiakových bytov v dosledku exekucii z dovodu neplatenia hypoték nasledkom
vypadku príjmu z rastucej nezamestnanosti.
Ľudia sa budú masívne sťahovať na vidiek, tí ktorí ešte budú mať nejaké peniaze budú masívne vykupovať obchody,
v obchodoch nebude tovar, zaroveň sa budú množiť prípady rabovania a lupeží na ulici za bieleho dňa,
masívne ozbrojovanie obyvateľstva za učelom posilnenia svojej osobnej bezpečnosti.
Do uvoĺnených bytov v činžiakoch sa nasťahuje lúza a spodina spoločnosti, z každého bytu budú vytrčať dymovody
z kachlí na pevné palivo,pretože centrálne zdroje tepla budú rozmontovné,rozkradnuté....
Čierny obchod z palivami,pohonnými hmotami , strelivom,prostriedkami campigového vybavenia a základnými potravinami bude prekvitať...
Taktiež budú "v kurze" akékoĺvek zdroje el.energie od monočlánkov počínajúc a elektrocentrálami končiac,
tiež komunikačné prostriedky dosiahnú závratné ceny nakoľko internet,pevné a mobilne telekomunikačné siete
nebudú v prevádzke....
STAČÍ takto ???
Je to veĺmi reálné a nie sme od toho ďaleko....
Zostáva sa iba modliť aby tento scénar NIKDY nenastal....

No tak to ti ďakujem pekne, indeed, odteraz už budem mať naozaj pokojný spánok...som vydesená na smrť.. je dobre takým ľuďom, ktorí majú veľké rodiny a viac detí, lebo rodina si navzájom pomôže. Ja som sama, manžel mi zomrel dávnejšie, mám 64 rokov a syna v zahraničí, zatiaľ slobodného, čiže môžem si kopať hrob....
wagner
29.06.12,19:48
Tak to snáď nie, ešte nie je tak zle, aby nemohlo byť aj horšie. Zober život ako realitu a nemaj strach. Musíš sa naučiť s tým žiť a potom Ťa nič neprekvapí. Nevešaj hlavu.
buchač
29.06.12,19:57
...ani nečítam ....a ani nepočúvam ....
...že môj názor na


//213.215.116.181:8001/slovensko/2012-06-28/12-Z_prvej_ruky-12-30.mp3

...z " prvej " ruky ide iba jedno ........že na WC niečo ...;)


... a TV alebo R ani neriešim ....:cool:
sito
29.06.12,19:57
No tak to ti ďakujem pekne, indeed, odteraz už budem mať naozaj pokojný spánok...som vydesená na smrť.. je dobre takým ľuďom, ktorí majú veľké rodiny a viac detí, lebo rodina si navzájom pomôže. Ja som sama, manžel mi zomrel dávnejšie, mám 64 rokov a syna v zahraničí, zatiaľ slobodného, čiže môžem si kopať hrob....

Ale nieee! Laco je montér, a tí toho natrepú. A to kopanie nechaj na iných, nemáš iné starosti? Veď nás je na Slovenskú, vraj 5 000 000, a že sama.
Indeed
29.06.12,20:03
Ale nieee! Laco je montér, a tí toho natrepú. A to kopanie nechaj na iných, nemáš iné starosti? Veď nás je na Slovenskú, vraj 5 000 000, a že sama.

Nemusíš počuvať čo hovorí nejaký Laco monter, POZERAJ SA okolo seba , čo ROBIA chytrí a predvídaví ľudia.

Kam a do čoho investujú, čo nakupujú a čomu sa venujú.
sito
29.06.12,20:09
Nemusíš počuvať čo hovorí nejaký Laco monter, POZERAJ SA okolo seba , čo ROBIA chytrí a predvídaví ľudia.

Kam a do čoho investujú, čo nakupujú a čomu sa venujú.

A len to je vidieť? Treba? A kriminalitu? Aj ZOO, pavilón opíc? A všetko je to ofic.
Paula
29.06.12,20:15
Ja som sama, manžel mi zomrel dávnejšie, mám 64 rokov a syna v zahraničí, zatiaľ slobodného, čiže môžem si kopať hrob....


Dievčatko, žienok, ktoré sú domka samé a dieťa v zahraničí, takých sú desiatky až stovky. Ak si dobrá kamoška, tak máš priateľov, medzi ktorých rátaš i syna. Čo je tu stratené a hodné poberať sa tam, tam, tam ?
misstka
29.06.12,20:27
čo sa stane, to ťažko predpokladať. nie sme veštci a médiám netreba všetko veriť.
preto je ťažké aj povedať čo sa bude diať a čo teraz robiť a čo nerobiť.
to čo píše indeed sa môže stať ale aj nemusí a hlavne nikto z nás nevie KEDY, že či to hrozí zajtra alebo o pár desaťročí.
áno v roku 2008 boli ľudia pri nákupoch opatrní, snažili sa ušetriť, lebo sa báli budúcnosti. ale až teraz sa to ukazuje ako nesprávne rozhodnutie, nakoľko nič sa nestalo, vtedy bolo všetko lacné, mohli si radšej dopriať, teraz hrozí, že ak si kvôli tej neistote ušetrili, tak o tie peniaze aj tak prídu, lebo stratia hodnotu.
myslím že všetci sme "malí páni" aby sme vedeli čo bude, preto treba žiť každý deň ako keby bol posledný a neriešiť budúcnosť, lebo nikto z nás nevie čo bude.
danushka
29.06.12,20:28
Nemusíš počuvať čo hovorí nejaký Laco monter, POZERAJ SA okolo seba , čo ROBIA chytrí a predvídaví ľudia.

Kam a do čoho investujú, čo nakupujú a čomu sa venujú.

Smiešne mi príde pozerať sa na to, do čoho niekto investuje.

Spomínal sa v relácii Balkán? Tak z tu diskutujúcich asi ten Balkán nik reálne nezažil, ja áno a poviem Vám, že prežiť sa dá všetko.
Keďže som nepočúvala reláciu, neviem, či ten Balkán bol myslený tak, že by tu mala vzniknúť nejaká občianska vojna. Chápem to ako prirovnanie k hyperinflácii a stiahnutí tovaru z obehu, pretože peniaze úplne stratia hodnotu.
Nuž ľudia moji zlatí, veľmi rýchlo sa prispôsobíme čiernemu trhu a výmennému obchodu, šmeline a začneme namiesto svojich trávnikov polievať mrkvičku, zemiačky a kozička nám obžerie muškátiky.
Strieľať tu po sebe asi nebudeme, nie sme vhodné teritórium z religiózneho hľadiska.

Ak by však došlo k tomu najhoršiemu, bude poptákach a naši chlapi pôjdu bojovať. Tak začnite preventívne milí muži už teraz občas nejakú tú PN na kríže vyťahovať, nech máte modré knižky. Uf, ale sa tu zas témička vyliahla.

Sila rodiny, jej väzby nás nepustia, nedajú nám uhynúť. Prežijeme!
sito
29.06.12,20:34
Čo, človek, človeku, pomôže?
Indeed
29.06.12,20:34
Smiešne mi príde pozerať sa na to, do čoho niekto investuje.



Ja ked sa pozriem na to komu patrí chotár našej dediny kde som vyrastal, tak mi do smiechu nie je....
pepsikova
29.06.12,20:34
..ja nechcem byť odporná...ale ""som zdrvená""- na to treba aj niečo iné, ako len počúvať rádio..a jednu reláciu...
..počudovala som sa názvu tejto témy, čítam a čítam a rozmýšlam, že ten výraz "som zdrvená" som dnes počula od mojej susedy, ktorej po 41 rokoch, odrobených vo výrobe, vyrúbali dôchodok 260€ a aj z toho dostane len polovičku...síce pravda, že ide do predčasného a má ešte vdovský po mužovi, ale tých 41 rokov oddrela v tažkej robote...a to už je fakt na zdrvenie...
Indeed
29.06.12,20:41
..a to nebola v II.pilieri... ak by bola tak by jej vyrubili len 130 € dochodku...
danushka
29.06.12,21:04
Ja ked sa pozriem na to komu patrí chotár našej dediny kde som vyrastal, tak mi do smiechu nie je....
Tak to vidíš Lacko, si smutný z toho, že pozeráš na iných. Radšej hľaď rýchlo padať z bytu, ak v ňom bývaš a kúp si domec na spadnutie s kúskom zeme a studňou a nech má ten domec kachľovce.

A poteším chudobu možno tým, že ten čo má málo o veľa nepríde. V bývalej YU keď začali nepokoje a vážne sa schyľovalo k vojne, štát zmrazil všetky účty v bankách.
Takže odrazu ostali všetci s holým zadkom a ešte aj embargo na krajinu bolo uvalené.
Môj syn mal vtedy pol roka a vychovala som ho na kozom mlieku od susedy, ktorá mi ho dávala zadarmenko. Aj zeleninku a ovocie. Aby som neostala dlžníkom, vďčnne som jej pošila veci na oblečenie. Oproti na ulici bývala jedna utečenkyňa z Bosny. Jej manžel bol Bohvie kde a tej som zas dávala veci po svojom synovi pre jej dieťa, ktoré bolo tri mesiace mladšie od môjho. Nemala práčku a ani na prášok, tak som jej prala veci. Svokrovci nám tiež pomáhali rôznymi naturáliami. Problém nastal, keď moje dieťa dostalo angínu a nebolo penicilínu. Prežili sme aj angínu so zábalmi. Len vtedy som tŕpla, len vtedy, keď ma premkol strach, že obyčajná angína mi vezme moje dieťa.
Manžel chodil do práce na bicykli, lebo nebol benzín. Keď dostal výplatu a okamžite si ju nezmenil na marky, o tri dni by peniaze nemali pätinovú hodnotu.

V očakávaní ozajstnej katastrofy by som presne vedela, aké zásoby treba mať aspoň na dva roky.
Sú nimi múka, olej, cukor, soľ, káva, čaj, rybacie konzervy a to na vrecia. Ďalej antibiotiká, lieky, na zníženie teploty, pre ženy menštruačné vložky. Horšie je to už s liekmi pre chronické ochorenia. Vtedy som bola mladá a zdravá, dnes by som mala minimálne hrôzu z toho, že ak vysadím lieky na tlak, porazí ma. Neostávalo by mi iné, len sa napchávať cesnakom, aby som si ho o čosi znížila. Štítnu žľazu by som riešila tekvicovým olejom. Takto to vtedy riešili ľudia a prežili, hľadali alternatívy k prežitiu.

Ľudia vtedy mali neskutočne blízko k sebe, teraz sú si nahony vzdialení.
Indeed
29.06.12,21:15
Ja ked sa pozriem na to komu patrí chotár našej dediny kde som vyrastal, tak mi do smiechu nie je....

Naozaj že hej,

je to pekná sebranka...

jeden z nich je bývalý elektroúdržbar, čo ho za socíku vyrazili z roboty pre ožralstvo a neospravedlnené absencie,
dnes je to pán podnikateĺ,čo má stavebnú firmu o.i.
Ďalší je bývalý vodič T-815 z Lesného závodu, čo vo voľnom čase so Stihlkou raboval horu a kradol drevo,
dnes má pílu a stolárstvo.
A posledný je syn miestneho kulaka, čo po vojne odovzdal toĺko pozemkov do JRD,že automaticky sa stal jeho predsedom.

Naozaj je to riadna sebranka, čo skupila /ukradla/ pozemky a ovládla celý chotár.
danushka
29.06.12,21:17
a?
sito
29.06.12,21:20
Cha, cha, cha ... v prvom piliery sa pýtalo 90 %, kde je tých 10 %???

Cha, cha, cha ... v druhom piliery sa bude o štyridsať rokov pýtať, 10 %, kto má tých 90 % ??????

Veď sme doma.

Ale šak počúvajme, čo si susedia ...



http://www.youtube.com/watch?v=EKLQq_UU3WA
Indeed
29.06.12,21:22
..no nič, že "a?" iba som si vylil srdce,že aka chrapač sa v tejto demokracii dostala na vyslnie.
danushka
29.06.12,21:23
A ja som bývalá manažérka, rozprávam plynule 5timi jazykmi a teraz utieram rakúsky zadoček...
Je mi šum a fuk, čo iní robia. Žijem si svoj život a zabezpečujem spoločne s manželom potreby svojej rodiny.
Čo stále Laco riešiš iných. Rieš seba a svojich blízkych, potom sa obzri po niekom, čo potrebuje pomôcť a hlavu budeš mať čistú ako nikdy. :)
Indeed
29.06.12,21:26
A ja som bývalá manažérka, rozprávam plynule 5timi jazykmi a teraz utieram rakúsky zadoček...
Je mi šum a fuk, čo iní robia. Žijem si svoj život a zabezpečujem spoločne s manželom potreby svojej rodiny.
Čo stále Laco riešiš iných. Rieš seba a svojich blízkych, potom sa obzri po niekom, čo potrebuje pomôcť a hlavu budeš mať čistú ako nikdy. :)

Ja riešim iných z toho dovodu,že ak mi imponuje to, čo dokázali v živote,

tak sa snažím ich napodobniť.

Lenže nie vždy to ide, kopirovať niečí uspech...
danushka
29.06.12,21:41
Ja riešim iných z toho dovodu,že ak mi imponuje to, čo dokázali v živote,

tak sa snažím ich napodobniť.

Lenže nie vždy to ide, kopirovať niečí uspech...
Laco, Ty si taký originál, že jednoducho nemôžem uveriť tomu, že máš svoj život povešaný nejakými kópiami.
A sme riadne mimotemy.

Témičku nateraz opúšťam s trošku povzbudivejším názorom. Nebojte sa ľudia, veľa sa dá prežiť, len my sme akosi spohodlneli a bojíme sa, že prídeme o komfort a konzum.
Zemiačky so slaninkou a kyslým mliečkom ste koľkí píjavali na večeru, keď ste malí boli? A chýbalo Vám niečo?
Paula
29.06.12,21:55
Danuška, vedved už fotečka kopíruje "vzory" Penty napr. -:)
buchač
30.06.12,00:40
Vždy ked je kríza ide o uspokojenie týchto základných ľudských potrieb :

-jedlo /potrava/
-byvanie /pristrešie a bezpečie/
-oblečenie a obutie
-schopnosť byť mobilný /dopravné prostriedky/
-zabezpečenie komunikácie /alternatívné prostriedky komunikacie napr. krátkovlnné vysielačky/
-zábava / filmy na DVD nosičoch/
...hm ...dopravných prostriedkov môžeš mať X , no aj tak sú na trt , ak nemáš palivo...
...DVD a iné sú tiež o ničom , ak nemáš elektrinu...síce dá sa napojiť na elektrocentrálu , no aj tá to palivo potrebuje...
Na zábavu ako takú sa jeden môže oné , nakoľko naokolo to môže byť " iná zábava "....

Teda ten,kto sa bude snažiť uspokojiť tieto základné ľudské potreby a bude úspešný , profit bude mať zaručený.

V akejkoľvek dobe, v akomkoĺvek čase, v akejkoĺvek situacii.
TRT....
Pokusim sa tu opísať scenar, ktorý by mohol nasledkom gradovania krízy nastať.

Zažil som situaciu,ked sa začalo hovoriť o kríze a zrazu podniky McDonald začali byť prázdné....
Pamätáte si to ? /jeseň 2008/ Ľudia zistili,že existujú iné možnosti ako sa najesť vydatnejšie, a lacnejšie.

Teda prvým signálom,že situacia sa začala zhoršovať a,že nastáva kríza bude krach pizzerii a reštaurácii,
ľudia sa budú snažiť najesť "lacnejšie".
Tiež bude klesať dopyt po nadbytočných službách ako sú zhotovovanie gélových nechtov,
obchod z doplnkami výživy a vitamínmi,kozmetika a kaderníctvo,
strava a potreby pre domácich miláčikov /psy a mačky budú žrať to,čo zostane z jedla ľudí/
tiež obchodníci zo strachom a ilúziami /poisťovací agenti /skrachujú, lebo nebudú mať komu ponúkať svoj "produkt"

Ďalším signálom,bude vypratávanie činžiakových bytov v dosledku exekucii z dovodu neplatenia hypoték nasledkom
vypadku príjmu z rastucej nezamestnanosti.
Ľudia sa budú masívne sťahovať na vidiek, tí ktorí ešte budú mať nejaké peniaze budú masívne vykupovať obchody,
v obchodoch nebude tovar, zaroveň sa budú množiť prípady rabovania a lupeží na ulici za bieleho dňa,
masívne ozbrojovanie obyvateľstva za učelom posilnenia svojej osobnej bezpečnosti.
...a Lipshit chcel presadiť odzbrojenie .....naivný.....
Do uvoĺnených bytov v činžiakoch sa nasťahuje lúza a spodina spoločnosti, z každého bytu budú vytrčať dymovody
z kachlí na pevné palivo,pretože centrálne zdroje tepla budú rozmontovné,rozkradnuté....
Čierny obchod z palivami,pohonnými hmotami , strelivom,prostriedkami campigového vybavenia a základnými potravinami bude prekvitať...
Taktiež budú "v kurze" akékoĺvek zdroje el.energie od monočlánkov počínajúc a elektrocentrálami končiac,
tiež komunikačné prostriedky dosiahnú závratné ceny nakoľko internet,pevné a mobilne telekomunikačné siete
nebudú v prevádzke....
STAČÍ takto ???
...ešte PRIDAJ !!!
Je to veĺmi reálné a nie sme od toho ďaleko....
Zostáva sa iba modliť aby tento scénar NIKDY nenastal....
...hoja , hoja ........paranoja moja.......
NIEKEDY je až prííliš veliká , no radšej byť pripravený ...jeden nikdy nevie....

čo sa stane, to ťažko predpokladať. nie sme veštci a médiám netreba všetko veriť.
preto je ťažké aj povedať čo sa bude diať a čo teraz robiť a čo nerobiť.
to čo píše indeed sa môže stať ale aj nemusí a hlavne nikto z nás nevie KEDY, že či to hrozí zajtra alebo o pár desaťročí.
áno v roku 2008 boli ľudia pri nákupoch opatrní, snažili sa ušetriť, lebo sa báli budúcnosti. ale až teraz sa to ukazuje ako nesprávne rozhodnutie, nakoľko nič sa nestalo, vtedy bolo všetko lacné, mohli si radšej dopriať, teraz hrozí, že ak si kvôli tej neistote ušetrili, tak o tie peniaze aj tak prídu, lebo stratia hodnotu.
myslím že všetci sme "malí páni" aby sme vedeli čo bude, preto treba žiť každý deň ako keby bol posledný a neriešiť budúcnosť, lebo nikto z nás nevie čo bude.
...viď vyššie , bol spomenutý rok 2008.....
...no ja by som si dovolil pripomenúť rok 1968....
...všetky tie súvislosti , ktoré sa týkali bežného človeka ...a nemyslím tým tie politické rozhodnutia ( kua , keby rus & company nedošiel ...že kde sme už mohli byť ??? ) , skôr mierim na tie bežné problémy obyčajného človeka ...
Vtedy boli v mesiarňach na bežnej ponuke prázdne háky , v potravinách zo tri druhy konzerv ...dnes si môže jedinec zapratať celú pivnicu tými zásobami...
A ľudia neboli šetrní , radšej kúpili , čo sa len dalo....

Tak to vidíš Lacko, si smutný z toho, že pozeráš na iných. Radšej hľaď rýchlo padať z bytu, ak v ňom bývaš a kúp si domec na spadnutie s kúskom zeme a studňou a nech má ten domec kachľovce.
...a čo myslíš , že prečo som si chalupu kúpil ????....aj preto a nie iba kvôli tomu relaxu ...
A poteším chudobu možno tým, že ten čo má málo o veľa nepríde. V bývalej YU keď začali nepokoje a vážne sa schyľovalo k vojne, štát zmrazil všetky účty v bankách.
Takže odrazu ostali všetci s holým zadkom a ešte aj embargo na krajinu bolo uvalené.
Môj syn mal vtedy pol roka a vychovala som ho na kozom mlieku od susedy, ktorá mi ho dávala zadarmenko. Aj zeleninku a ovocie. Aby som neostala dlžníkom, vďčnne som jej pošila veci na oblečenie. Oproti na ulici bývala jedna utečenkyňa z Bosny. Jej manžel bol Bohvie kde a tej som zas dávala veci po svojom synovi pre jej dieťa, ktoré bolo tri mesiace mladšie od môjho. Nemala práčku a ani na prášok, tak som jej prala veci. Svokrovci nám tiež pomáhali rôznymi naturáliami. Problém nastal, keď moje dieťa dostalo angínu a nebolo penicilínu. Prežili sme aj angínu so zábalmi. Len vtedy som tŕpla, len vtedy, keď ma premkol strach, že obyčajná angína mi vezme moje dieťa.
Manžel chodil do práce na bicykli, lebo nebol benzín. Keď dostal výplatu a okamžite si ju nezmenil na marky, o tri dni by peniaze nemali pätinovú hodnotu.

V očakávaní ozajstnej katastrofy by som presne vedela, aké zásoby treba mať aspoň na dva roky.
Sú nimi múka, olej, cukor, soľ, káva, čaj, rybacie konzervy a to na vrecia. Ďalej antibiotiká, lieky, na zníženie teploty, pre ženy menštruačné vložky. Horšie je to už s liekmi
...je toho oveľa viac ...
pre chronické ochorenia. Vtedy som bola mladá a zdravá, dnes by som mala minimálne hrôzu z toho, že ak vysadím lieky na tlak, porazí ma. Neostávalo by mi iné, len sa napchávať cesnakom, aby som si ho o čosi znížila. Štítnu žľazu by som riešila tekvicovým olejom. Takto to vtedy riešili ľudia a prežili, hľadali alternatívy k prežitiu.

Ľudia vtedy mali neskutočne blízko k sebe, teraz sú si nahony vzdialení.
pavol54
30.06.12,03:22
Ono najhoršie na tom je, že kríza neprichádza celoplošne, naraz jedným veĺkým sekom,žeby všetko prestalo naraz fungovať.

kríza sa vkráda pomaly nebadane ako nočný zlodej...

Všimnite si ako sa v posledných 3-och rokoch takmer zdvojnásobili ceny všetkého.

A práve v tom,že niečo ešte funguje zakladá dovody na to aby som si robil falošné nádeje

na zlepšenie situacie do buducnosti.

Ja som nevyliečený OPTIMISTA.

Na dne už som bol... STAČÍ...

Teraz sa chcem od toho dna odlepiť a stupať hore...

Nemusí to byť rýchle stúpanie,stači pozvoľne... aby som zaznamenal,nejaký merateľný uspech...

Nie ako povedal Braňo : " Ta ja v kríze calý život ."

Ale zamyslel som sa , že niečo nie je v poriadku,keď som splátku na kreditnú kartu platil cez prečerpanie svojho účtu.

Fiktívne peniaze som splatil fiktívnymi peniazmi.
nesúhlasím zo zdvojnásobením cien všetkého zelenina určite išla dolu
pavol54
30.06.12,03:28
ako jej ten predčasný vyšiel?
hubatá
30.06.12,03:36
Ja som podľa predvolebného vykríkania myslela že aspoň jeden bude zavretý a zhabe sa mu majetok až po vnúčatá, aby bolo dosť euráčov pre 2-3 nemocnice.....
Namiesto toho nás čaká ďalšie uťahovanie opaskov, ktoré máme omotané už na poslednej dierke okolo krku!
hubatá
30.06.12,03:42
Myslím buchač, že ti hladujúci prelezú plot ak zbadajú zemiakovú vňať. A pýtam sa kde by sme mohli byť dnes keby nebol rok 1989????
danushka
30.06.12,05:38
a ja, že nás tu Laco len zmiasť chcel a vzbudiť dojem vážnosti v tej kravatke :)
danushka
30.06.12,06:06
Áno Juraj, povedal si, že ten zoznam zásob by musel byť dlhší. On aj bol, patrila tam vtedy aj zbraň a keď som to prvý raz chytila do rúk, aby som si to ,,poťažkala", zľakla som sa tej veci.
Už som tu na Porade v nejakej téme spomínala, že sa šušká po internete, že aj k vojne by malo prísť a mal by to byť konflikt medzi lenivým juhom a pracovitým severom.
Nuž asi si ten pracovitý sever choval hadov na krku a ešte im pomohol vybudovať si neskutočný arzenál v podobe tankov, fregát, stíhačiek a ponoriek.
Hlasné trúby ukazujú tučnučkým Grékom no-no-no, nesmiete tak míňať, čo my len s Vami robiť budeme, potom nakážu všetkým členom EÚ podporovať chudákov ešte väčšími chudákmi, aby sa tieto peniaze vrátili späť hlasným trúbam /Nemecku a Francúzsku/ pri nákupe zbrojného arzenálu. Takže dali a vrátilo sa späť, ale len im, u chudákov tieto peniaze Gréci nemíňali.
V najhoršom prípade, keby už fakt došlo k nejakému stretu a Gréci sa rozhodli bojovať, tak to potom tí Gréci ale budú mať veľmi ťažké. Síce oficiálne je v dnešnej gréckej armáde 135.000 aktívnych vojakov s cca 1700 tankami, ale so záložákmi to bude veľmi ťažké, ľudia tam trpia invaliditou a veľmi rýchlo by pri domácej korupcii narastal počet ďaľších invalidov.
Hlasné trúby sa spoliehajú aj na fakt, že kým by prišli hore, ak by vôbec došli, museli by čeliť Srbom a tí sa veru ne.erú. Síce ich celý svet zatracuje, ale armádu majú silnú a dokázali zostretliť aj NATO neviditeľné lietadlo. Srbi zas majú podporu Rusov a Číny, takže tam by sa chlapci z Grécka zapotili. A každý študovaný vojak povie, tam kam noha vojaka nevstúpila, tam územie osvojené nebolo, takže žiadne boje v ľufte, pekne pozemi!
Guláš čo?
No však nech sa tam dole pod Maďarskom mlátia, zbrojný priemysel bude prekvitať a tuším to tam všetko speje, lebo vojna je biznis jeden z najlepších.
Potom si prídu pomastiť svoje vrecká aj z USA a možno samé USA trošku do oleja prilejú, aby sa to tu v EÚ urýchlilo, oni majú radi konflikty vo svete a veľmi aktívne štartujú svoje stíhačky, aby mali kde zlikvidovať svoje preexpirované bombičky s ochudobneným uránom.
buchač
30.06.12,06:35
hubatá 2 Hours Ago #15158
Myslím buchač, že ti hladujúci prelezú plot ak zbadajú zemiakovú vňať. A pýtam sa kde by sme mohli byť dnes keby nebol rok 1989????

...hub........mám dojem , že si nepochopila .......alebo reaguješ na to , čo sa Ti hodí a to sa proste nedá .....všetko so všetkým súvisí ...

...v tom mojom príspevku som sa politike ako takej vyhýbal , skôr som mal na mysli to ľudské správanie v tých , nazvem , mimoriadnych situáciách.....aj keď spávanie ľudí súvisí od politických rozhodnutí ....

Spomenul som aj bývalého ministra , ktorý vo svojej naivite kresťanského demokrata , v rámci toho myslenia sa ocitol v ružových snoch , kde videl Slovensko bez zbraní .....
....a vo ( kua ) vyhrotených situáciách našinec nedume nad tým alebo oným .....proste chráni to svoje .....majetok , zdravie ...a nehľadí absolútne na dôsledky ....
...že spomínaš zemiakovú vňať ???.......na Spiši berú cigáni to , čo nesiali .
Darmo tam budú obchádzať statní chlapi v dvojčlenných hliadkach s bakuľami v rukách , keď tam dôjde skupina o 10 počernejších a v rukách okrem vriec aj tie nejaké porisko sa nájde ...

Takže resumé ....mal som " česť " byť na oboch stranách .......pozeral som sa do ústia hlavne a bol som aj ten , ktorému len spúšť stačilo stlačiť .......he a " pochválim " sa aj tým , že viem , ako to bolí , keď olovo cez človeka preletí ....

Dovolím si tvrdiť , že ľudský strach je silnejší ako hlad ..........len debo ide tam , kde môže predpokladať nejakú tú zbraň ......



...ak hrubo vytlačenému iba jedno .......o mne sa vie ( na chalupe ) a rýchlo sa to rozšírilo , že kto som a že čo mám niekde skryté ( zákon totiž nedovoľuje viditeľné nosenie ) .....
...a dedinka je kľudná ...počernejší majú tvrdý režim , starosta drží opraty poriadne a pevne v rukách ....
podhygmin:-)
30.06.12,06:51
Áno Juraj, povedal si, že ten zoznam zásob by musel byť dlhší. On aj bol, patrila tam vtedy aj zbraň a keď som to prvý raz chytila do rúk, aby som si to ,,poťažkala", zľakla som sa tej veci.
Nie len patazkat,treba ju skusit aj pouzit a potom mozno nadobudnes ten spravny pocit,ze zbran nie je az taka zla vec ako sa vela ludi domnieva.V mnohych pripadoch je to len masirovanie medii,ktore sa vsemozne snazia vyvolat v ludoch panicky strach zo zbrani a pri tom komunita priblizne 160000 ludi na slovensku vlastniaca zbrojne preukazy a legalne nadobudnute zbrane je ta najzodpovednejsia a najsvojpravnejsia.

http://i45.tinypic.com/15qc27b.jpg
danushka
30.06.12,07:02
Opísala som svoj prvý pocit stretnutia... A ďalej to tu nerozoberám ;). Vtedy to bola nevyhnutnosť. Predvídali sa veci, ktoré normálne predvídať dovtedy nebolo potrebné.
podhygmin:-)
30.06.12,07:23
Tak ked si taka predvidava a veci sa budu vyvijat tym smerom ako nacrtol Edo Chmelar,hadam sa myli,zbran bude nevyhnutnostou.Ale ako to uz byva,v nedemokratickej spolocnosti sa represivne zlozky statu snazia ludom,myslim tym beznym civilistom,odobrat akukolvek zbran aby bol odpor co najmensi a ludia boli tym padom uplne bezbranni a pasivni voci represiam a nedemokratickym praktikam statu.Staci jeden priklad za vsetky.Vo Svajciarsku vlastni kazda rodina zbran a to dokonca aj samopal a je tam najmensia zlocinnost aj navzdory tomu aky tam je benevolentny system a multikulturalizmus.
pavol54
30.06.12,07:29
Áno Juraj, povedal si, že ten zoznam zásob by musel byť dlhší. On aj bol, patrila tam vtedy aj zbraň a keď som to prvý raz chytila do rúk, aby som si to ,,poťažkala", zľakla som sa tej veci.
Už som tu na Porade v nejakej téme spomínala, že sa šušká po internete, že aj k vojne by malo prísť a mal by to byť konflikt medzi lenivým juhom a pracovitým severom.
Nuž asi si ten pracovitý sever choval hadov na krku a ešte im pomohol vybudovať si neskutočný arzenál v podobe tankov, fregát, stíhačiek a ponoriek.
Hlasné trúby ukazujú tučnučkým Grékom no-no-no, nesmiete tak míňať, čo my len s Vami robiť budeme, potom nakážu všetkým členom EÚ podporovať chudákov ešte väčšími chudákmi, aby sa tieto peniaze vrátili späť hlasným trúbam /Nemecku a Francúzsku/ pri nákupe zbrojného arzenálu. Takže dali a vrátilo sa späť, ale len im, u chudákov tieto peniaze Gréci nemíňali.
V najhoršom prípade, keby už fakt došlo k nejakému stretu a Gréci sa rozhodli bojovať, tak to potom tí Gréci ale budú mať veľmi ťažké. Síce oficiálne je v dnešnej gréckej armáde 135.000 aktívnych vojakov s cca 1700 tankami, ale so záložákmi to bude veľmi ťažké, ľudia tam trpia invaliditou a veľmi rýchlo by pri domácej korupcii narastal počet ďaľších invalidov.
Hlasné trúby sa spoliehajú aj na fakt, že kým by prišli hore, ak by vôbec došli, museli by čeliť Srbom a tí sa veru ne.erú. Síce ich celý svet zatracuje, ale armádu majú silnú a dokázali zostretliť aj NATO neviditeľné lietadlo. Srbi zas majú podporu Rusov a Číny, takže tam by sa chlapci z Grécka zapotili. A každý študovaný vojak povie, tam kam noha vojaka nevstúpila, tam územie osvojené nebolo, takže žiadne boje v ľufte, pekne pozemi!
Guláš čo?
No však nech sa tam dole pod Maďarskom mlátia, zbrojný priemysel bude prekvitať a tuším to tam všetko speje, lebo vojna je biznis jeden z najlepších.
Potom si prídu pomastiť svoje vrecká aj z USA a možno samé USA trošku do oleja prilejú, aby sa to tu v EÚ urýchlilo, oni majú radi konflikty vo svete a veľmi aktívne štartujú svoje stíhačky, aby mali kde zlikvidovať svoje preexpirované bombičky s ochudobneným uránom.
budúca prípadná vojna sa nebude viesť systémom frontových línií a stanovovaní hlavných smerov úderu a druhých smerov úderu. A proti komu? ani na španielsky spôsob keď interventom pomohla tzv piata kolóna, a na každú vojnu je treba peniaze, peníze a peňeži, a vojna je pokračovaním politiky inými násilnými prostriedkami dovtedy kým sa nevyčerpajú... atď citát Clausevitza, teda euroval je potrebný, a USA majú najradšej konflikty kde je už rozhodnuté o tom čo sami rozpracovali. pravdepodobne to môže byť vyvolaním chaosu a rozvratu v teritóriách z rôznych dôvodov a v následnom nutnom zjednaní poriadku, štáty nebudú v konflikte len masy v najnižšom rebríčku bude treba umravniť aj za ceny likvidácie časti konzumentov potravín a energií silovými operáciami a následné upevnenie politickej a ekonomickej moci vybraných ekonomických skupín nad ostatnou časťou populácie.
buchač
30.06.12,07:39
mimotemy


Staci jeden priklad za vsetky.Vo Svajciarsku vlastni kazda rodina zbran a to dokonca aj samopal a je tam najmensia zlocinnost aj navzdory tomu aky tam je benevolentny system a multikulturalizmus.

....trváš na tomto názore ????????????

Ak áno , tak je brutálne mylný !!!!!!!

...že prečo ????.......preto :


Vláda tvrdí, že súčasný zákon je dostatočný na to, aby zabezpečil, že 2,3 milióna zbraní v domácnostiach, ktoré ľuďom vydala armáda, ministerstvo vnútra alebo spravodlivosti, nebudú v tejto krajine s ôsmimi miliónmi obyvateľmi zneužité na násilnú trestnú činnosť.
...tieto zbrane síce majú švajčiari doma , no nevlastnia ich ...sú pre prípad nejakého konfliktu , na zabezpečenie neutrality ....
...branci po odkrútení si vojenčiny si berú domov komplet výstroj ....

No na druhej strane je potrebné podotknúť , že zákon o zbraniach je tam vcelku dosť liberálny ...
danushka
30.06.12,07:49
Tak ked si taka predvidava a veci sa budu vyvijat tym smerom ako nacrtol Edo Chmelar,hadam sa myli,zbran bude nevyhnutnostou.Ale ako to uz byva,v nedemokratickej spolocnosti sa represivne zlozky statu snazia ludom,myslim tym beznym civilistom,odobrat akukolvek zbran aby bol odpor co najmensi a ludia boli tym padom uplne bezbranni a pasivni voci represiam a nedemokratickym praktikam statu.Staci jeden priklad za vsetky.Vo Svajciarsku vlastni kazda rodina zbran a to dokonca aj samopal a je tam najmensia zlocinnost aj navzdory tomu aky tam je benevolentny system a multikulturalizmus.
Neviem čo nás čaká, len som načrtla, ako to bývalo v bývalej YU, keď tam vznikol chaos a vtedy tam bola zväčša nelegálna držba zbrane a represívne zložky mali úplne iné starosti, ako kutrať po domácnostiach a triediť krízové zásoby.

A pre pavol54 k tým frontovým líniám.
Práve prednedávom som na túto tému rozrávala s vojakom z povolania. Tiež som si stála za názorom, že kto by dnes v tanku sedel a pešiakoval pri tak vyspelej technike.
Ale vojaci majú na tieto veci asi iný názor. Potom ale nechápem, prečo Gréci toľké peniaze práve do tankov investovali.
Daj Bože, aby v tom našom hrnci európskom prestalo klokotať a ľudia nemuseli premýšľať nad takýmito scénarmi.
pavol54
30.06.12,08:04
Neviem čo nás čaká, len som načrtla, ako to bývalo v bývalej YU, keď tam vznikol chaos a vtedy tam bola zväčša nelegálna držba zbrane a represívne zložky mali úplne iné starosti, ako kutrať po domácnostiach a triediť krízové zásoby.

A pre pavol54 k tým frontovým líniám.
Práve prednedávom som na túto tému rozrávala s vojakom z povolania. Tiež som si stála za názorom, že kto by dnes v tanku sedel a pešiakoval pri tak vyspelej technike.
Ale vojaci majú na tieto veci asi iný názor. Potom ale nechápem, prečo Gréci toľké peniaze práve do tankov investovali.
Daj Bože, aby v tom našom hrnci európskom prestalo klokotať a ľudia nemuseli premýšľať nad takýmito scénarmi.
Načo sa vyvíjajú ZHN aj tak sa predpokladá že nebudú nikdy použité, ale sú v prvom rade manifestácia sily, tak isto ako je manifestáciou sily rozšírenie informácie že mám doma aj niečo iné ako klincovačku. dnes je aj vodič auta vojak s povolania takže jeho názor nemusí byť smerodajný a taký čo vie asi nemôže povedať hoci komu ako ja pred 25 rokmi. Inak pred toľkými rokmi jeden môj nadriadený a pedagóg povedal že "Európa je dosť stara a pri existujúcom politickom rozdelení na nej nedôjde ku konfliktu hlavné miesto bude Blízky východ a okolie, preto sú tam Sovieti" Neprešlo vtedy ani päť rokov a existujúce politické rozdelenie padlo a aj sovieti.
podhygmin:-)
30.06.12,08:09
mimotemy



....trváš na tomto názore??????
Dik za upozornenie,tak podstatne slovicko mi uslo,"skoro" kazda rodina,aby som nezavadzal ako niektore media a pseudohumanisti a ich klamlive ovplyvnovanie verejnosti,ake su zbrane zle.Zli su predovsetkym ludia a stojim si za tym,ze komunita ludi na slovensku vlastniaci legalnu zbran su ti najspolahlivejsi a najsvojpravnejsi.
buchač
30.06.12,08:18
...tak nejako ....:-)...
korela
30.06.12,08:54
Koľko stojí zbr. preukaz a zbraň? Buchač, v skratke. :-)
buchač
30.06.12,09:03
mimotemy.....

Koľko stojí zbr. preukaz a zbraň? Buchač, v skratke. :-)
....veľa.......:---

- zbrojný preukaz - vydanie ... http://www.minv.sk/?vydanie-zbrojneho-preukazu
- zbrojný preukaz - polatky poplatky.... http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-na-useku-strelnych-zbrani-a-streliva
- zdravotná prehliadka -poplatky ...záleží od doktora ...cca 20 €...
- psychologické testy - poplatky .....poznám príklady , že psychoš až 80 € pýtal...
- zbraň ???......od 200 € - 2.000 € ....aj viac , záleží od viacero aspektov...


...stačí iba takto ???
podhygmin:-)
30.06.12,09:33
Koľko stojí zbr. preukaz a zbraň? Buchač, v skratke. :-)

Prvu som mal za 450€,druhu za 900€,ale ako pisal buchac,zalezi od viacero aspektov,kvalita,znacka,kaliber.Najpredavanejsie u nas su v kalibry 9mm luger roznych zbr.firiem Walther,Glock,Grand Power,CZ,Sig Sauer,HK atd,je ich dost a je z coho vyberat.
pavol54
30.06.12,10:05
To sú pálky, prvú som si kúpil za 25 Kčs ale bola to 6,35 ČZ, potom som ju vrátil a kúpil 7,65 ČZ, za 75 Kčs, chcel som menej dať ale spýtali sa šéf či ma hanba nefackuje
willma
03.07.12,05:47
buchač
03.07.12,05:54
...prvú ( 6,35 ČZ ) som mal za fľašu bororo ....vypili sme spoločne...po nejakom čase predal za 2.500 Kčs....:-):-)
Ingrid Ondruskova
03.07.12,15:57
...a viete, že ten p.Mesík má asi pravdu?
buchač
03.07.12,17:03
...a viete, že ten p.Mesík má asi pravdu?

......he .........neskoro sa chlapec zobudil ............teplú vodu objavil ....
Na jednom ďaľšom " mojom " fóre je toto totiž už dávno ako téma ......


Ne október 09, 2011 3:36 pm Predmet: Potraviny

Toto by malo byt vlakno pre všetkých tých čo radi syslia alebo mlsajú alebo majú velkú a nevyužitú špajzu a chcú ju zaplniť (alebo pre ľudí ktorých súčastna globálna a politická situácia + fakt že problémy vo vnútry Eurozóny nezadržateĺne vedú k destabilizácii meny a následnemu zdražovaniu, ženie k presvedčeniu že mať doma zásoby potravín na 3 až 6 mesiacov je viac dobrý nápad)
Ak narazíte na potraviny ktore sa fakt oplatia či už na slovensku, rakusku, česku alebo poľsku dajte vedieť.Mali by to byť potraviny ktoré sa môžu v domácnosti rotovať, čiže minimálna trvanlivosť 2 mesiace.Ako napr. múka, ryža, káva, cukor, soľ, rôzne konzervy atď.
.....
SamuelSK
03.07.12,18:20
radsej balkan ako čip v prdeli vyrobeny priamo v Bruseli.

to, ze su ludia analfabeti a nevedia si dat dokopy dve a dve alebo NECHCU uz moj problem nie je.

ked ich bavi namiesto investovania prechlastat celu vyplatu a potom sa stazovat a volit luxusnu fabiu 81kW v pocte 44.41% tak ... zabudol som co som chcel napisat.

ani legalna zbran vam nepomoze, kedze mozu vyhlasit zber zbrani v krize/vojne

ide o MENTALITU naroda a slovensko je na tom extremne a absolutne na HOVNO, pretoze nikto nikdy nedrzal po kope.. a to je na zaplakanie a posledne slovo bude AMEN

EDIT:
buchac :P
http://www.porada.sk/t163611-ako-zacat-so-zahradou.html
17.03.11 Ako zacat so zahradou ?
som bol prvy !! :D haha

no inac takato tema ma zaujima uz velmi dhle roky ale uprimne neviem ako dlho, no mozem povedat len jedno - clovek nikdy nebude pripraveny, neexistuje nic take ako dokoncit prirpavu, vzdy sa da na niecom popracovat.. a osobne mam teraz zasoby asi tak do zajtra rana :)

EDIT2:
nepozeral som ziadnu relaciu ani necital tu vsetky reakcie, no jedno vam poviem (z ust cloveka co to prezil) a rovnica ako zistit, kedy to zacne je, ked nas politici a vodcovia zacnu uistovat ze je vsetko v najlepsom poriadku.
ako pozeram a pocuvam, teraz take nieco nehovoria, stale trepu ze je zle atd. tak podla tejto rovnice este mame cas, kolko - to nikto nepovie (mozno insider)
ale zaujimave je, ze pripravovanie sa je teraz celkom v mode.. a to je dost blbe, pretoze ludia zabudaju na pointu pripravy.. podla mna to zabija akysi "spirit/dusu" tohto, neviem to dobre popisat, ale pointa je zit zivotny styl pripraveneho (nie je to moda, ale styl), tj nie bezhlavo kupovat x-tisic konzerv a inych veci zo zoznamu, ale vediet si poradit, alebo doslova vediet prezit za akejkolvek situacie, a mimochodom, co ak budem mat doma tonu konzerv ale budem musiet opustit domov? preto plan nikdy nie je dokonceny, nikdy, je to proces, ktory nema koniec..
day
03.07.12,18:58
raz budeme na tieto casy spominat ako na stare a dobre. a tak sa to bude opakovat neustale
buchač
03.07.12,19:06
ani legalna zbran vam nepomoze, kedze mozu vyhlasit zber zbrani v krize/vojne
...zabudni.......
EDIT:
buchac :P
http://www.porada.sk/t163611-ako-zacat-so-zahradou.html
17.03.11 Ako zacat so zahradou ?
som bol prvy !! :D haha
...ako sa to vezme ...
Ty si riešil jedno a čo ja mám na mysli , je niečo úplne iné...
no inac takato tema ma zaujima uz velmi dhle roky ale uprimne neviem ako dlho
...dám Ti konkrétne linky na jedno zbraňové fórum ???
, no mozem povedat len jedno - clovek nikdy nebude pripraveny, neexistuje nic take ako dokoncit prirpavu, vzdy sa da na niecom popracovat
...keď prelúskaš , veľa infa naberieš ...;)
.. a osobne mam teraz zasoby asi tak do zajtra rana :)

EDIT2:
nepozeral som ziadnu relaciu ani necital tu vsetky reakcie, no jedno vam poviem (z ust cloveka co to prezil) a rovnica ako zistit, kedy to zacne je, ked nas politici a vodcovia zacnu uistovat ze je vsetko v najlepsom poriadku.
ako pozeram a pocuvam, teraz take nieco nehovoria, stale trepu ze je zle atd. tak podla tejto rovnice este mame cas, kolko - to nikto nepovie (mozno insider)
...hm...

...
SamuelSK
03.07.12,19:32
Preco si myslis, ze nepridu vojaci pozbierat zbrane v legalnej drzbe? co poviem ze som stratil?
A mam na teba este jednu otazku, co si myslis o loveckej kusi, na obranu na nic alebo .. ?
Nepoznam zakony, no teoreticky to mozne je, ci nie? Aku pravdepodobnost by si tomu udelil?
Linky na fore nie :-) myslel som to zo srandy a nie vazne, je jedno kto s tym zacal prvy..
Ale mozes poslat link na to co si posielal, o rotacii potravin. Vyrobil uz niekto rotacnu jednotku ci system?
Nieco taketo: http://www.shelfreliance.com/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/h/u/hub-only_2_1.png
hore hodis cerstve, dole vyberies "stare" a stale sa to rotuje..

EDIT: toto si myslel ? http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=6825
buchač
03.07.12,19:58
Preco si myslis, ze nepridu vojaci pozbierat zbrane v legalnej drzbe? co poviem ze som stratil?
...nemyslím ....VIEM ....vojaci určite NIE ...skôr poliši ...
Vojakom by bola tá rôznorodosť zbraní na dve veci .....:rolleyes:A mam na teba este jednu otazku, co si myslis o loveckej kusi, na obranu na nic alebo .. ?
...na obranu určite nie ....skôr ten zvyšok....
Nepoznam zakony, no teoreticky to mozne je, ci nie? Aku pravdepodobnost by si tomu udelil?
Linky na fore nie :-) myslel som to zo srandy a nie vazne, je jedno kto s tym zacal prvy..
Ale mozes poslat link na to co si posielal, o rotacii potravin.

EDIT: toto si myslel ? http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=6825

...áno ...toto ...presnejšie


When the shit hits the fan
...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..

http://www.webforum.sk/viewforum.php?f=59
avalik
03.07.12,20:10
Preco si myslis, ze nepridu vojaci pozbierat zbrane v legalnej drzbe? co poviem ze som stratil?
A mam na teba este jednu otazku, co si myslis o loveckej kusi, na obranu na nic alebo .. ?
Nepoznam zakony, no teoreticky to mozne je, ci nie? Aku pravdepodobnost by si tomu udelil?
Linky na fore nie :-) myslel som to zo srandy a nie vazne, je jedno kto s tym zacal prvy..
Ale mozes poslat link na to co si posielal, o rotacii potravin. Vyrobil uz niekto rotacnu jednotku ci system?
Nieco taketo: http://www.shelfreliance.com/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/h/u/hub-only_2_1.png
hore hodis cerstve, dole vyberies "stare" a stale sa to rotuje..

EDIT: toto si myslel ? http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=6825

taky system mala uz moja babka :) ... cerstve zasoby zalozit do zadu na polici, stare posunut dopredu :D
SamuelSK
04.07.12,14:41
buchac,

227 z z clanok 2
(3) d) 4. prikazanim odovdzania zbrani a streliva do povinnej uschovy ozbrojenych zborov.

co ty na to ?
(to ze vojaci, to som myslel vseobecne armadu, alebo proste kohokolvek ktory sa bude opierat o tento ci podobny zakon a ja legalne nemozem odporovat.. ale nestudoval som celu 227cku)
lubko6394
04.07.12,15:15
buchac,

227 z z clanok 2
(3) d) 4. prikazanim odovdzania zbrani a streliva do povinnej uschovy ozbrojenych zborov.

co ty na to ?
(to ze vojaci, to som myslel vseobecne armadu, alebo proste kohokolvek ktory sa bude opierat o tento ci podobny zakon a ja legalne nemozem odporovat.. ale nestudoval som celu 227cku)

Študovanie je nanič. Rieš situáciu. Ak vidím, že je prúser na obzore zatajím aj Krista na kríži a ak som sa nezmýlil, tak nebude toho sudcu, čo by ma odsúdil a ani policajta, čo by ma zatkol. A v boji o prežitie predsa nemám čo stratiť.
SamuelSK
04.07.12,15:55
Suhlasim ale.. v case nevojny je to nepovolene ozbrojenie :D a v case vojny zbran asi nedostanem :D jedine.. ze by som teraz sa nejak nepovolene ozbrojil a drzaj jazyk za zubami :D ale tak, naozaj by som nechcel pouzit zbran proti cloveku ani pocas vojny,
SamuelSK
04.07.12,15:56
bez ohladu na to, co si o tom myslim TERAZ (ze by som zabil kohokolvek), myslim ze pocas vojny naozaj uvidim svoju pravu tvar ale neviem aka bude :) ci strielat alebo nie....
lubko6394
04.07.12,16:17
No ale ja zbroják mám, aj zbraň aj náboje. Ak sa brániť nechceš - z akýchkoľvek dôvodov - tak Ti je to všetko nanič.