muška7
29.06.12,13:39
Má osoba - zamestnanec /bez podnikateľskej činnosti/ povinnosť osobne oznámiť príslušnému daňovému úradu podľa trvalého bydliska zmenu trvalého bydliska /ak sa aj týka zmeny ulice/?:eek:
Zita5
29.06.12,11:49
Zamestnanec pokiaľ nie je evidovaný na DU z iného dôvodu ako HPP, tak neviem prečo by mal dôvod toto oznamovať na DU . Jeho povinnosť je oznámiť túto zmenu zamestnávateľovi.
Tweety
29.06.12,11:56
Má osoba - zamestnanec /bez podnikateľskej činnosti/ povinnosť osobne oznámiť príslušnému daňovému úradu podľa trvalého bydliska zmenu trvalého bydliska /ak sa aj týka zmeny ulice/?:eek:
Si názoru, že má?
muška7
29.06.12,11:58
Mne však prišlo dnes predvolanie na daňový úrad vo veci Vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane - nesedí adresa daňového subjektu s registrom DÚ - nutné opraviť s OP! Po telefonickomu kontakte mi oznámili, že som si nesplnil povinnosť oznámiť zmenu trvalého bydliska daňovému úradu...a neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje...
Tweety
29.06.12,11:59
Mne však prišlo dnes predvolanie na daňový úrad vo veci Vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane - nesedí adresa daňového subjektu s registrom DÚ - nutné opraviť s OP! Po telefonickomu kontakte mi oznámili, že som si nesplnil povinnosť oznámiť zmenu trvalého bydliska daňovému úradu...a neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje...
A bol si prihlásený na DÚ z iného dôvodu?
muška7
29.06.12,12:02
Nie. Má iba jeden hlavný pracovný pomer.
Tweety
29.06.12,12:04
Priznám sa bez mučenia, že tomu nerozumiem,
muška7
29.06.12,12:06
Priznám sa, ani ja. Pani na druhej strane telefónu však bola chladná ako kameň a povedala, že sa mám bezodkladne dostaviť na daňový úrad. Keďže je to dosť mimo, musím si kvôli tomu vziať dovolenku...
veronikasad
29.06.12,12:09
Priznám sa, ani ja. Pani na druhej strane telefónu však bola chladná ako kameň a povedala, že sa mám bezodkladne dostaviť na daňový úrad. Keďže je to dosť mimo, musím si kvôli tomu vziať dovolenku...
Skús si ešte overiť u zamestnávatela, či uviedol správnu adresu v ročnom Hlásení za rok 2011.
muška7
29.06.12,12:12
Nech hľadám, ako hľadám, nikde nevidím, že mi to vyplýva zo zákona /len samý živnostník, firmy a pod./, no neviem, ale nerobím sa múdry, keď si nie som istý...len dúfam, že z toho nebudú sankcie,už som aj tak dosť v bahne.
veronikasad
29.06.12,12:14
Nech hľadám, ako hľadám, nikde nevidím, že mi to vyplýva zo zákona /len samý živnostník, firmy a pod./, no neviem, ale nerobím sa múdry, keď si nie som istý...len dúfam, že z toho nebudú sankcie,už som aj tak dosť v bahne.
Sankcie určite nie, nanajvyš tvoje 2% nenájdu adresáta. A možno chybu v ročnom výkaze má zamestnávateľ.
muška7
29.06.12,12:17
Uvidíme, overíme, lebo u nich nikdy nevieš...
Zita5
29.06.12,12:26
Mne však prišlo dnes predvolanie na daňový úrad vo veci Vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 % zaplatenej dane - nesedí adresa daňového subjektu s registrom DÚ - nutné opraviť s OP! Po telefonickomu kontakte mi oznámili, že som si nesplnil povinnosť oznámiť zmenu trvalého bydliska daňovému úradu...a neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje...

Ale však to vyhlásenie ste si písali osobne aj osobne ste zaniesli na Váš DU . Tak potom je to predsa len Vaša chyba ...

Ako poukázať 2% Dôležité termíny: do 31. marca 2012
Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (FO), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania do 30. apríla 2012
Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)
Popis krokov pre venovanie 2% z dane Ak ste zamestnaní:


Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
Najneskôr do 30. apríla 2012 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.
kikoza
29.06.12,12:33
a nemá zlú adresu ten, komu tie 2% dávaš?
muška7
01.07.12,08:34
Asi to zopakujem - na predvolaní z DÚ stálo - adresa daňového subjektu nesedí s registrom DÚ. Vyhlásenie o 2 % bolo vytlačené priamo z webovej stránky organizácie.