Faustik
30.06.12,08:12
Moji starí rodičia nadobudli byt na základe par. 3 vyh. 66/66. Moja mama ho zdedila darovacou zmluvou a ja po jej smrti notárskou zápisnicou ( osvedčením o dedičstve) platí pre mňa zákon 182/1993 o vlastníctve bytov a nebytových priestorov?
Ďakujem Vám pekne za odpoveď.
mattto
30.06.12,13:54
§1 ods. 1 zák. č. 182/93 Z.z. Tento zákon upravuje spôsob a podmienky nadobudnutia vlastníctva bytov a nebytových priestorov v bytovom dome, práva a povinnosti vlastníkov týchto bytových domov, práva a povinnosti vlastníkov bytov a nebytových priestorov, ich vzájomné vzťahy a práva k pozemku.

áno platí pre teba zákon o vlastníctve byte, vlastníctvo si nadobudla dedením v zmysle Občianskeho zákonníka
Mária27
30.06.12,19:00
Uvedená vyhláška je vydaná na základe zákona č. 52/1966 Zb. o osobnom vlastníctve bytov, ktorý je v zákone o vlastníctve bytov viackrát uvedený, napr.:

§ 18a
Cena pozemku


(2) Ak sa prevádza spoluvlastnícky podiel na pozemku zastavanom domom a priľahlom pozemku do vlastníctva vlastníka bytu, ktorý nadobudol byt do vlastníctva podľa osobitného predpisu, 24c) alebo do vlastníctva jeho dediča, alebo do vlastníctva manžela, detí, vnukov alebo rodičov pôvodného vlastníka bytu, cena za 1 m2 pozemku sa rovná najvyššej výške ročného nájomného za 1 m2 zistenej podľa osobitného predpisu. 24d)

24c) Zákon č. 52/1966 Zb. o osobnom vlastníctve bytov v znení neskorších predpisov.