RenataGat
30.06.12,08:57
Dobrý deň.
Chcem vás poprosiť o cenné rady. Mám vyriešiť aj dokladovo, aj účtovne prevod záväzkov medzi dvomi s.r.o. a nevyše má byť tento prevod bezodplatný. Neviem, či som zle hľadala, ale čo mi bolo tu na Porade dostupné, našla som riešenie prevodu pohľadávok. Majitelia sro-čiek to neriešia, a ja som sa s týmto ešte nestretla. Ďakujem vám za cenné rady, návody , ......

Firma "A" s.r.o. prebrala na seba záväzok-neuhradené nájomné firmy "B" s.r.o.. Tento záväzok hotovostne spláca prenajímateľovi. /Dohovor ústny na jednaní firmy "A" "B" a prenajímateľa/. Jedná sa o dosť vysokú sumu cca 50.000,-€.
RenataGat
01.07.12,09:17
Žeby nikto neriešil niečo podobé? Ja viem, že je bežnejšie postupovať, teda prevádzať pohľadávky. Ale aj toto priniesol život. Tak sa skúsme na to pozrieť, keby sa tieto záväzky predávali.
Ani s týmto nemal nikto skúsenosť?

Ak áno, ďakujem vopred za rady a názory.
IvoM
02.07.12,06:44
Prevzatie záväzku bez protihodnoty, to sa tak často nevidí, ale Tvoja nová otázka "keby sa záväzky predávali" je podľa mňa už totálny ekonomický nezmysel.
Pozri firma "B" je jasná, tá sa zbaví záväzku, takže na základe zmluvy zaúčtuješ
321/648 , no a firme "A" nezostáva nič iné ako zaúčtovať nový záväzok
548/325.