bioeternity
30.06.12,17:03
Poprosím o kritiku k našej web stránke, myslím, že cena za ňu bola neprimerane vysoká, problematike sa nerozumiem, bolo to narýchlo cez známeho, ale pravdepodobne nás dobre ošmekol a využil našu neznalosť. poprosím ak by mohli zainteresovaní, čo tomu rozumejú, akú to má vlastne hodnotu, čo tomu chýba...atď, veľmi pekne ďakujem. stránka je www.bioeternity.sk (http://www.bioeternity.sk) /nakoniec vám napíšem cenu/ :mad:
Dantess
30.06.12,15:23
Je to vlastne stránka s e-shopom. Grafika sa mi nepáči, ale toto je subjektívna vec. Podla mna hodnota stránky je okolo 300 - 600eur.
Atomer.sk
30.06.12,16:39
Gafika nic moc, eshop postaveny na Joomle, takze tiez nic moc.
Zalezi, co znamena pre Teba "neprimerane vysoka cena". Pre niekoho je to aj 150 Eur.
premiko
30.06.12,17:14
ide ti o kritiku alebo cielenu reklamu ? :)
bioeternity
30.06.12,20:28
ide mi len o kritiku...ja sa v tom vobec nevyznam....ten moj "znamy" si za to "dielo" vypytal 3000€ a robil to skoro 3 mesiace....preto potrebujem sa niecim obhajit preco to reklamovat....dakujem poprosim aj o neake podrobnosti ak sa da :o
bioeternity
30.06.12,20:29
ten moj "znamy" si za to "dielo" vypytal 3000€ a robil to skoro 3 mesiace....preto potrebujem sa niecim obhajit preco to reklamovat....dakujem poprosim aj o neake podrobnosti ak sa da :o
avalik
30.06.12,20:32
ide mi len o kritiku...ja sa v tom vobec nevyznam....ten moj "znamy" si za to "dielo" vypytal 3000€ a robil to skoro 3 mesiace....preto potrebujem sa niecim obhajit preco to reklamovat....dakujem poprosim aj o neake podrobnosti ak sa da :o

a co chces reklamovat??? ... to ste nemali dohodu/zmluvu, vratane ceny?
bioeternity
30.06.12,20:47
ved vravim, islo o znameho, dohoda bola len medzi nami, vysledok sa mi nepaci, predstava bola ina, chcem len nezainteresovane nazory od toho k tomu rozumie, potrebujem to co najskor doriesit aby som nebola niecim zaskocena...dakujem velmi pekne
avalik
30.06.12,20:53
ved vravim, islo o znameho, dohoda bola len medzi nami, vysledok sa mi nepaci, predstava bola ina, chcem len nezainteresovane nazory od toho k tomu rozumie, potrebujem to co najskor doriesit aby som nebola niecim zaskocena...dakujem velmi pekne

no zaskocena uz asi si - cenou, ... ale ked sledujes dianie na SK, tak si mohla v mediach postrehnut informacie o weboch pre stat - a to neboli eshopy, ale len staticke stranky - ceny od 20tis. €.

takze mas poucenie do buducnosti - vsetko pisomne ... tvoje poziadavky, termin, cena - potom mozes reklamovat

este doplnim: co tomu chyba musis vediet hlavne ty - do administracie ti nevidime,
z vonku to v podstate "moze byt", chybaju ti tamm niektore info - za tie ale nie je zodpovedny programator
... co mi ale vadi, ze pri objednavani nevidim celkovu cenu vratane nakladov na dorucenie (dosla som len po cast zadania mojich udajov)
Chobot
30.06.12,22:41
ved vravim, islo o znameho, dohoda bola len medzi nami, vysledok sa mi nepaci, predstava bola ina, chcem len nezainteresovane nazory od toho k tomu rozumie, potrebujem to co najskor doriesit aby som nebola niecim zaskocena...dakujem velmi pekne

A to si vôbec nevidela návrh stránky? Počas prípravy a tvorby si s autorom vôbec nespolupracovala? Zadala si vôbec nejaké požiadavky a špecifikácie? Vysvetlila si autorovi, čo očakávaš?

Je nemiestne teraz kritizovať hotový produkt, ktorý ti niekto pripravil podľa najlepšieho vedomia. Či je cena primeraná neviem, ale dohodli ste sa na nej. Pripomienky sa nedávajú po funuse, ale počas tvorby.
Ice dive
01.07.12,05:48
no nie len, že stránka stála 3000 éčiek, ešte ste aj všeobecné obchodné podmienky okopčili z iných webshopov...
http://www.parfums.sk/sk/freetext/obchodne-podmienky/
http://www.bodyworld.sk/clanok/obchodne-podmienky
http://www.optimalov.sk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=3&Itemid=3
http://www.pivnicaradosina.sk/menu/obchodne-podmienky

mňa by len zaujímalo, ako by sa k takémuto niečomu postavila SOI alebo nejaká iná inštitúcia, ak by som ja ako majiteľ webshopu podal podnet na konkurenta, že sprosto opajcol moje podmienky, či vie dodržať tie plnia, v ktorých sa k nim zaväzuje... podľa môjho názoru, podnikateľ, ktorý skopíruje podmienky a behom pár sekúnd sa dá na to dôjsť (stačí skopírovať z tvojich VOP jednu vetu a spýtať sa uja googla - mimochodom si už na 7 mieste....) je dosť nedôveryhodný, ako mám mať dôveru v jeho produkty a služby, keď už len vlastnú vizitku si skopíroval... (podnikanie je o vlastnom nápade a jeho realizácií...)
avalik
01.07.12,06:00
no nie len, že stránka stála 3000 éčiek, ešte ste aj všeobecné obchodné podmienky okopčili z iných webshopov...
http://www.parfums.sk/sk/freetext/obchodne-podmienky/
http://www.bodyworld.sk/clanok/obchodne-podmienky
http://www.optimalov.sk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=3&Itemid=3
http://www.pivnicaradosina.sk/menu/obchodne-podmienky

mňa by len zaujímalo, ako by sa k takémuto niečomu postavila SOI alebo nejaká iná inštitúcia, ak by som ja ako majiteľ webshopu podal podnet na konkurenta, že sprosto opajcol moje podmienky, či vie dodržať tie plnia, v ktorých sa k nim zaväzuje... podľa môjho názoru, podnikateľ, ktorý skopíruje podmienky a behom pár sekúnd sa dá na to dôjsť (stačí skopírovať z tvojich VOP jednu vetu a spýtať sa uja googla - mimochodom si už na 7 mieste....) je dosť nedôveryhodný, ako mám mať dôveru v jeho produkty a služby, keď už len vlastnú vizitku si skopíroval... (podnikanie je o vlastnom nápade a jeho realizácií...)

nevidim problem v okopirovanych VOP, pokial su prisposobene na dany eshop
tak, ako napriklad kupna zmluva ma svoje nalezitosti, tak aj VOP maju svoje nalezitosti vyplyvajuce zo zakonov.
Ice dive
01.07.12,06:05
nevidim problem v okopirovanych VOP, pokial su prisposobene na dany eshop
tak, ako napriklad kupna zmluva ma svoje nalezitosti, tak aj VOP maju svoje nalezitosti vyplyvajuce zo zakonov.

len tak na okraj, hovorí ti niečo duševné vlastníctvo? áno aj VOP majú svoje náležitosti, ale skopírovať VOP od slova do slova a jediná zmena, ktorá tam je, je zmena spoločnosti... je trochu moc... a ešte keď za to zaplatí 3000 € tak radosť mať takého obchodného partnera....

zaujímavé, že za použitie hoc akého obrázku výrobku musíš mať súhlas autora, resp. pri zmluvách s dodávateľom máš aj klauzulu, že odberateľ môže používať obrázky a popisy tovarov výrobcu, pre VOP to neplatí????
avalik
01.07.12,06:22
len tak na okraj, hovorí ti niečo duševné vlastníctvo? áno aj VOP majú svoje náležitosti, ale skopírovať VOP od slova do slova a jediná zmena, ktorá tam je, je zmena spoločnosti... je trochu moc... a ešte keď za to zaplatí 3000 € tak radosť mať takého obchodného partnera....

zaujímavé, že za použitie hoc akého obrázku výrobku musíš mať súhlas autora, resp. pri zmluvách s dodávateľom máš aj klauzulu, že odberateľ môže používať obrázky a popisy tovarov výrobcu, pre VOP to neplatí????

ano, viem co je to dusevne vlastnictvo ... ale VOP za ne nepovazujem, napr. postup odstupenia od kupnej zmluvy, reklamacne podmienky, identifikacia ucastnikov ... vsetko vyplyva zo zakonov ... co je na tom autorske?
dodacie podmienky - kurier, posta osobne - co je na tom autorske?
cena - taka aka je v case objednania, moze sa menit v zavislosti od cien dodavatela - co je na tom autorske?

VOP a uhrada za tvorbu stranky su dve rozne veci - za obsah stranky zodpoveda odberatel, nie tvorca stranky - ten tam vlozi texty, ktore dostal

s obrazkami plne suhlasim - ale nemozes ich porovnavat s VOP
Ice dive
01.07.12,06:33
ano, viem co je to dusevne vlastnictvo ... ale VOP za ne nepovazujem, napr. postup odstupenia od kupnej zmluvy, reklamacne podmienky, identifikacia ucastnikov ... vsetko vyplyva zo zakonov ... co je na tom autorske?
dodacie podmienky - kurier, posta osobne - co je na tom autorske?
cena - taka aka je v case objednania, moze sa menit v zavislosti od cien dodavatela - co je na tom autorske?

VOP a uhrada za tvorbu stranky su dve rozne veci - za obsah stranky zodpoveda odberatel, nie tvorca stranky - ten tam vlozi texty, ktore dostal

s obrazkami plne suhlasim - ale nemozes ich porovnavat s VOP

no nevieme čo zahrňa cena 3000 € to nám zadávateľka ešte neprezradila... možno to bola tvorba stránky "na komplet"...

čo je na tom autorské? no to, že bol raz jeden borec, čo to dal dokopy zosumarizoval a vyplazol to na svoju stránku, dal si s tým námahu, obetoval tomu čas, sledoval tie zákony, konzultoval to s právnikom, ktorého musel zaplatiť, nevenoval sa sebe a svojim záľubám, resp. rodine... proste sa pri tom zapotil..... (aj keď podľa teba len zosumarizoval len to, čo už aj tak všetci vedeli, lebo to bolo v zákone...)

to čo ty hovoríš je osnova, podľa ktorej by mali možno pri tvorbe postupovať, ale opajcnúť ich od slova do slova... sa proste nerobí je to aj istá vizitka podnikateľa... zober si napr. také PZP na trhu máš 11 poisťovní, ktoré tento produkt ponúkajú... je to produkt riadený zákon... t.j. žiadna poisťovňa nemôže robiť nejaké odchylky a VPP v podstate kopírujú zákon o PZP ale aj tak má každá poisťovňa iné VPP...
avalik
01.07.12,06:42
no nevieme čo zahrňa cena 3000 € to nám zadávateľka ešte neprezradila... možno to bola tvorba stránky "na komplet"...

čo je na tom autorské? no to, že bol raz jeden borec, čo to dal dokopy zosumarizoval a vyplazol to na svoju stránku, dal si s tým námahu, obetoval tomu čas, sledoval tie zákony, konzultoval to s právnikom, ktorého musel zaplatiť, nevenoval sa sebe a svojim záľubám, resp. rodine... proste sa pri tom zapotil.....

to čo ty hovoríš je osnova, podľa ktorej by mali možno pri tvorbe postupovať, ale opajcnúť ich od slova do slova... sa proste nerobí je to aj istá vizitka podnikateľa... zober si napr. také PZP na trhu máš 11 poisťovní, ktoré tento produkt ponúkajú... je to produkt riadený zákon... t.j. žiadna poisťovňa nemôže robiť nejaké odchylky a VPP v podstate kopírujú zákon o PZP ale aj tak má každá poisťovňa iné VPP...

aj ja som sa pri tom zapotila ... a co? tak nech si to niekto opajcne, pokial dojde na lamanie chleba a nejakym problemom, ja viem okamzite reagovat na vzniknutu situaciu vyplyvajucu z VOP, ale ten co to opajcol tak zrazu zacne nahanat pravnika, napriklad aj preto, lebo vo svojich VOP ma, ze "... riadia sa právne vzťahy neupravené obchodnými podmienkami nazovstrankyodkialopajcol.sk ..." :D
luigi72
01.07.12,07:06
Za Joomlu s jednoduchou grafikou 3000 EUR????
luigi72
01.07.12,07:13
Presne. Bioeternity, aspon oprav tuto cast, kde mas h****.sk
luigi72
01.07.12,07:20
Jednoducho povedane: 3000 € je strasne vela za tuto stranku, kedze sa jedna o joomlu s jednoduchym designom. 3-mesacna tvorba je tiez velmi dlha, aj ked to robil sam. Keby si trochu hladala na nete, nasla by si vela firiem, ktore ponukaju naozaj kvalitne webshopy a stranky za ovela menej €, pricom tieto este upravia presne podla zelania zakaznika + prepoja aj s roznymi uctovnymi SW. A dodaju max. do 1 mesiaca odo dna obdrzania objednavky, dodania podkladov a odsuhlasenia navrhu.
220870
01.07.12,07:31
Ja mám stránku platil som 200€ nieje to e šopa.V cene mám aktualizácie takmer neobmedzene(aj keď ich je ako šafránu).Takže tot mi pripadá ,ako základ na ktorom by mal dizajnér ešte dlhodobo dopĺňať a vylepšovať podľa údajov a dát ktoré mu budete priebežne dodávať.On mohol vytvoriť stránku len z toho materiálu čo ste mu dali.Neporovnávajte s webmi ktoré fungujú roky ,oni sa aj roky tvoria, je to neustál proces.
arizona
01.07.12,07:33
Dovolim si aj ja napisat moj nazor,aj ked nie ohladom technickej stranky, ci ceny,ale skor moj prvy dojem zo stranky:
- paci sa mi podrobny popis vyrobkov

nepaci sa mi :
- sede,malo vyrazne a zle citatelne pismo pri jednotlivych prodiktoch
- uplne mi vadi a doslova odrazdza pozornost od vyrobkov to kriciace cervene "pridat do kosika"
- chyba mi viac farebnych a putavych obrazkov pri kazdom tovare,ale aj moznost zvascit obrazok na detailnejsi zaber konkretneho tovaru. Aj obal predava.A pri kozmetike to plati obzvlast.
Ked kupujem nieco cez net,tak si to potrebujem dokladne popozerat aspon na obrazkoch,aby som mala pocit,ze ten tovar"mam akoby obchytany"
Ale to je iba moj,individualny pohlad ...
luigi72
01.07.12,09:55
Prešiel som celú objednávku, nižšie som uviedol dve do očí bijúce nezrovnalosti:

Vyberte spôsob dopravy!
Standard Shipping: €3.00

Kto mi dodá tovar?
Len vo VOP som našiel: "Predávajúci dodáva tovar prostredníctvom Slovenskej pošty doporučene ako dobierku alebo doporučene bez dobierky (pri platbe prevodom na účet) s jednotným poštovným a balným 2,99 €."
V podstate o jeden cent menšie poštovné - ale aj tak je to už nezákonné.
Prečo nie je namiesto "Standard Shipping" "Dodanie prostredníctvom Slovenskej pošty"?

Spôsob platby:
- Prevodom na účet
- Dobierka

vo VOP: "bankový prevod - po prijatí Vašej objednávky Vám zašleme číslo účtu a variabilný symbol. Za tovar zaplatíte vopred na náš bankový účet vedený vo SLSP."
Ale v kontaktoch máš: "Bankový účet ********** / 0200 VÚB"

Fotky k jednotlivým produktom by si mala vkladať väčšie, potom by si mala aj pri zväčšených náhľadoch obrázky prijateľnej veľkosti.

Bioeternity, vo VOP uprav aspoň tie časti, kde máš uvedený názov konkurenčného e-shopu h****.sk Máš to dokonca 2x...
arizona
01.07.12,11:07
Co ste vsetci aki tajnostkari ;)

Obchodne podmienky su okopirovane z HAMSA.sk http://www.hamsa.sk/

Ten, kto robil stranku a zobral za nu nemale peniaze,okopiroval cudzie OP, si mohol dat aspon tu namahu, ze ich precita a upravi...
luigi72
01.07.12,11:24
Nie sme tajnostkari, len nechceme robit reklamu dalsiemu e-shopu :)
kopretinka
01.07.12,11:41
otras,okopírujú niečo a ešte tam aj nechajú názov firmy,od ktorej to okopírovali.no nemám slov.a ešte si tu robí zadarmo promo. F U J !!!
inú reklamu tu okamžite napádate a tejto ešte radíte....