marjankaj
30.06.12,19:43
Rád by som vedel, načo je užitočné, aby po kliknutí troch rispievateľov" bola téma uzamnknutá.
Vôbec tam nebolo nič provokatívne. Riešila sa tam praktická otázka zatiaľ nik nedokázal objasniť. Napriek tomu sa našli osoby, ktorým na tom niečo vadilo, ničím neprispeli a hlasovali za vyriešené. môžu potom spojiť hociktorí traja a hromadne pozatvárať všetky témy. A zadávateľ, ktorý čaká, že mu niekto poradí sa potom nestačí diviť, čo sa vlastne deje.

V linku sú dve ukážky takýchto dôležitých aktivistov.:eek: Tretí už je anonymný.:eek:
http://www.porada.sk/t196887-vlastnictvo-balkona.html#post2095813
marjankaj
30.06.12,17:51
Ďalšia uzatvorená téma a žiadna odpoveď.
http://www.porada.sk/t196707-fajcenie-balkon.html#post2094848

Ja som nefajčiar.
Ale rád by som vedel, kde môžu vlastne tí fajčiari fajčiť?
Odporúčania typu, "nech nefajčia" si môžete nechať pre seba.
buchač
30.06.12,18:22
Rád by som vedel, načo je užitočné, aby po kliknutí troch rispievateľov" bola téma uzamnknutá.
Vôbec tam nebolo nič provokatívne. Riešila sa tam praktická otázka zatiaľ nik nedokázal objasniť. Napriek tomu sa našli osoby, ktorým na tom niečo vadilo, ničím neprispeli a hlasovali za vyriešené. môžu potom spojiť hociktorí traja a hromadne pozatvárať všetky témy. A zadávateľ, ktorý čaká, že mu niekto poradí sa potom nestačí diviť, čo sa vlastne deje.

V linku sú dve ukážky takýchto dôležitých aktivistov.:eek: Tretí už je anonymný.:eek:
http://www.porada.sk/t196887-vlastnictvo-balkona.html#post2095813

...stačí predsa len jedna osoba ..........že má tri nicky , je proste už len zhoda " náhod ".....
lujza.j
30.06.12,18:31
za chvíľku prídu aj sem a vyklikajú aj túto...a mne struhnú "neužitočné":D každý má iné hobby, alebo IQ:rolleyes:
pepsikova
30.06.12,18:58
...to je tu teraz taký šport...
korela
30.06.12,19:05
Ďalšia uzatvorená téma a žiadna odpoveď.
http://www.porada.sk/t196707-fajcenie-balkon.html#post2094848

Ja som nefajčiar.
Ale rád by som vedel, kde môžu vlastne tí fajčiari fajčiť?
Odporúčania typu, "nech nefajčia" si môžete nechať pre seba.
Ja by som sa odrazila asi od toho, čím bol zdôvodnený zákaz fajčenia na zástavkách MHD? Je to totiž dosť príbuzný problém. Čo sa vzdialenosti týka.
Na zástavke môže však človek poodstúpiť.
Richard
30.06.12,19:06
Momentálne vyhodnocujem viaceré aspekty Porady, určite sa pozriem aj na uzatváranie tém (odôvodnenosť, kto a ako hlasuje) a spravím úpravy ak je nesprávnosť významná.

Akékoľvek nástroje na udržanie úrovne diskusie však Porada má, každý jeden aktívny člen ju významne ovplyvňuje, takže ak chceme viesť odbornú diskusiu, musíme ju každý ovplyvňovať pozitívne, inak nie je nárok na sťažnosti.
wagner
30.06.12,19:09
Ja by som sa odrazila asi od toho, čím bol zdôvodnený zákaz fajčenia na zástavkách MHD? Je to totiž dosť príbuzný problém. Čo sa vzdialenosti týka.
Na zástavke môže však človek poodstúpiť.

Na zástavkách MHD keď sa fajčí pod prístreškom, tak ten dym tam ostáva a obťažuje ostatných spolucestujúcich. Tá vzdialenosť cestujúcich je malá - môžu stáť aj vedľa seba. Preto sa presadil zákaz.
lujza.j
30.06.12,19:18
alebo "láska".....
tictac7
30.06.12,19:31
Ja by som sa odrazila asi od toho, čím bol zdôvodnený zákaz fajčenia na zástavkách MHD? Je to totiž dosť príbuzný problém. Čo sa vzdialenosti týka.
Na zástavke môže však človek poodstúpiť.

....hmmm, tadeto asi cesta nepovedie.....zástavky MHD sú riešené v zákone o ochrane nefajčiarov a VZN príslušného mesta alebo obce....
tictac7
30.06.12,19:47
mimotemy ...kto poznáte električkové zastávky v Karlovej Vsi - akú majú dĺžku? Ja fakt nemám odhad ... pre predstavivosť ostatných - v pohode sú tam zaparkované 2 električky, každá s dvomi vozňami, bez toho, aby boli na seba natlačené a bez toho, aby ľudia z prvých dverí prvého vozňa prvej električky, alebo ľudia z druhého vozňa druhej električky z posledných dverí, vystupovali mimo nástupného ostrovčeka.... No a na takejto dlhej-predlhej zastávke sa jedného krásneho dňa ocitla moja mama. Bola pekná teplá jar, obed, bola si niečo kúpiť (ako nepracujúca dôchodkyňa s predplatným lístkom na MHD bežne obieha 3 mestské časti - čo kde lacné, tam kúpi....) električky mali opäť akýsi výpadok, autobusy skôr ako po trojhodinovom výpadku nenasadia....tak pekne poodišla ku koncu nástupišťa (smerom k podchodu) a - zapálila si... A tu zrazu, mestskí policajti sa odkiaľsi znenajzdania vzali a vybrali sa za pani, čo si pekne pofajčievala rovno pod označením zastávky MHD. A táto alefaktževeeeľmimilápani upozornila pánov policajtov aj na moju mamu. Ale fakt že slovenský národ sa nezaprie - keď mi skape koza - susedovi nech dve..... no fuuuuuuj
Llívia
30.06.12,19:47
mimotemy
...V linku sú dve ukážky takýchto dôležitých aktivistov.:eek: Tretí už je anonymný.:eek:
http://www.porada.sk/t196887-vlastnictvo-balkona.html#post2095813
Jeden klik dala Noemi-ke ako pomstu za to, že som jej klika na "Vyriešené" v téme "Psy.", keďže rovnaká téma tu je, druhý dala Luana38, tretí Alaya1 ;)
Tému som založila znovu http://www.porada.sk/t196960-vlastnictvo-balkona-ii.html
korela
30.06.12,19:49
....hmmm, tadeto asi cesta nepovedie.....zástavky MHD sú riešené v zákone o ochrane nefajčiarov a VZN príslušného mesta alebo obce....
Ale veď tu sa tiež búria nefajčiari, nie fajčiari.
Richard
30.06.12,19:49
:) Táto téma začína byť zrelá na uzatvorenie. Už po pár príspevkoch sa tu baví úplne mimo zadania otázky.
Takýchto tém je tu veľa, škoda.
Llívia
30.06.12,20:01
Rád by som vedel, načo je užitočné, aby po kliknutí troch rispievateľov" bola téma uzamnknutá...
Užitočné to je - klikla som už XY-krát, ak bola založená téma, ktorá sa tu už riešila (aj so zdôvodnením prečo a odkazom na rovnakú tému), ak bol niekto nedočkavý a založil si 2-3 rovnaké témyak to bola téma v rozpore s etiketou (ak sa v nej riešilo niečo nie v súlade so zákonmi), ak to bola téma o ..... A užitočné je to aj vtedy, keď sa téma zvrhne úplne nesprávnym smerom.
Z môjho pohľadu tlačidlo "Vyriešené" zmysel má, len sa nemá používať ako nástroj pomsty.
lujza.j
30.06.12,20:01
mimotemy
Jeden klik dala Noemi-ke ako pomstu za to, že som jej klika na "Vyriešené" v téme "Psy.", keďže rovnaká téma tu je, druhý dala Luana38, tretí Alaya1 ;)
Tému som založila znovu http://www.porada.sk/t196960-vlastnictvo-balkona-ii.html
no a ked nepozatvárajú témy...tak aspoň rozdávajú "neužitočné" tiež iba vytipovaným ......
noemi-ke
30.06.12,20:01
Nechcela som reagovat, lebo si myslim, ze to nema vyznam. No bolo tu spomenute moje meno, tak napisem.


Dnes o 7-mej rano som vytvorila temu PSY vseobecne. Nie o starostlivosti, ako je tu uz vytvorena. Dvaja poradaci pridali prispevky, potom sa to v teme zvrtlo a temu 3 ludia vyklikali o 9tej rano.. Vraj je duplicitna. Nasla som mnoho tem, ktore riesia podobne veci. Napr. v sekcii cestovanie, je asi 13 tem o Chorvatsku, len na jednej strane, ktoru mi vyhladavac vyhladal.O balkonoch som nasla 3temy. Tak prave koli tomu, som ja vyklikala temu vlastnictvo balkona. Ved moze byt sucastou temy o fajceni na balkone, ako ma byt podla niektorych tema PSY, v teme starostlivost o psov.



Pre mna tema vlastnictvo balkona bola preto vyriesena.
tictac7
30.06.12,20:02
:) Táto téma začína byť zrelá na uzatvorenie. Už po pár príspevkoch sa tu baví úplne mimo zadania otázky.
Takýchto tém je tu veľa, škoda.

...nie, téma nie je zrelá na uzatvorenie. Že sa odklonila diskusia od témy v zadaní - to je druhá vec, ale za to zadávateľ nemôže. Na to je tu hádam niekto iný....žeby moderátor?

Neviem, kde, neviem, či už bola takáto téma zvlášť, ale niekde som už prezentovala svoj názor k uzatváraniu tém. A na niektoré som už aj klikla....neviem, či ich bolo viac ako päť...

...môj názor - téma sa uzavrie ak okrem troch iných nikov - musí s uzavretím "súhlasiť" aj zadávateľ alebo ak sa to zvrhne na osočovanie a tak - tak je tu admin, alebo moderátor....

...to, že niekto "posúdi" že sa téma "zvrhla" nie je dôvod na uzavretie. Fakt sa mi momentálne nechce hľadať - ale je tu asi desaťtisíc tém, kde sa v konečnom dôsledku riešia úplne iné "veci" - avšak stále prospešné veci a otázky a zadania.....
Llívia
30.06.12,20:08
Nechcela som reagovat, lebo si myslim, ze to nema vyznam. No bolo tu spomenute moje meno, tak napisem.


Dnes o 7-mej rano som vytvorila temu o PSY vseobecne. Nie o starostlivosti, ako je tu uz vytvorena. Dvaja poradaci pridali prispevky, potom sa to v teme zvrtlo a temu 3 ludia vyklikali o 9tej rano.. Vraj je duplicitna. Klikla som aj ja, dôvod som napísala a dala som aj odkaz na druhú tému. Nasla som mnoho tem, ktore riesia podobne veci. Napr. v sekcii cestovanie, je asi 13 tem o Chorvatsku, len na jednej strane, ktoru mi vyhladavac vyhladal.O balkonoch som nasla 3temy. Tak prave koli tomu, som ja vyklikala temu vlastnictvo balkona. Ja som žiadnu tému o vlastníctve balkóna nenašla, až neskôr jednu, ktorá je 5!!! rokov stará. Keď si našla iné témy, prečo si na rozdiel odo mňa nedala odkaz a nezdôvodnila, prečo klikáš na "Vyriešené"? Ved moze byt sucastou temy o fajceni na balkone Prosím? Tá téme NEBOLA O FAJČENí NA BALKÓNE, ALE O TOM, KTO HO VLASTNí!!!, ako ma byt podla niektorych tema PSY, v teme starostlivost o psov.



Pre mna tema vlastnictvo balkona bola preto vyriesena. Bola pre teba vyriešená len preto, že žiadnu inú tému som tu v poslednom čase nezaložila, tažke si nemala akú inú tému "vyriešiť". ;)
Mimochodom, tú sú rozdiely v tých dvoch témach:
http://www.porada.sk/t196952-psy.html
Túto tému som otvorila na konštruktívnu debatu,pre milovníkov,ale aj neprajníkov týchto zvierat, či len na priloženie pár fotografií s tymito stvoreniami bez akýchkoľvek obmedzení v určovaní obsahu príspevkov.

http://www.porada.sk/t196836-starostlivost-o-psa-ii.html
Otváram túto tému ako pokračovanie témy Starostlivosť o psa (http://www.porada.sk/t98890-p61-starostlivost-o-psa.html)

Téma je o pomoci a skúsenostiach ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo o bežných starostiach a radostiach s našimi miláčikmi.

Ja v zadaní tých dvoch tém skutočne nevidím žiadny rozdiel.
Llívia
30.06.12,20:17
...môj názor - téma sa uzavrie ak okrem troch iných nikov - musí s uzavretím "súhlasiť" aj zadávateľ ...
Problém je, že niekedy zadávateľ položí otázku a už nikdy sa tu neukáže alebo tú svoju tému ignoruje, takže tá téma by zostala otvorená dlho. Potom ju niekto nájde a položí do nej otázku úplne od veci alebo odpovedá na niečo, čo je roky staré a medzitým sa už zmenili zákony, a potom je z toho chaos - toto sa tu tiež stáva.
danushka
30.06.12,20:35
Nechcela som reagovat, lebo si myslim, ze to nema vyznam. No bolo tu spomenute moje meno, tak napisem.


Dnes o 7-mej rano som vytvorila temu PSY vseobecne. Nie o starostlivosti, ako je tu uz vytvorena. Dvaja poradaci pridali prispevky, potom sa to v teme zvrtlo a temu 3 ludia vyklikali o 9tej rano.. Vraj je duplicitna. Nasla som mnoho tem, ktore riesia podobne veci. Napr. v sekcii cestovanie, je asi 13 tem o Chorvatsku, len na jednej strane, ktoru mi vyhladavac vyhladal.O balkonoch som nasla 3temy. Tak prave koli tomu, som ja vyklikala temu vlastnictvo balkona. Ved moze byt sucastou temy o fajceni na balkone, ako ma byt podla niektorych tema PSY, v teme starostlivost o psov.



Pre mna tema vlastnictvo balkona bola preto vyriesena.

Richard, založ prosím sekcie ,,Trucovňa" a ,,Pieskovisko", nech sa poniektorí vybláznia a nastav to podľa možnosti tak, aby sa to nedalo zamykať. Porada potrebuje ako vidím priestor perpetum mobile, kde sa dookola a čokoľvek bude rozoberať, kde si bude môcť každý tresnúť a kopnúť do koho chce. Moderátom prikáž, aby si tieto sekcie vôbec nevšímali a bude pokoj.

Tak to vyzerá, keď v detstve deti nemajú svoju izbu...
noemi-ke
30.06.12,20:38
Richard, založ prosím sekcie ,,Trucovňa" a ,,Pieskovisko", nech sa poniektorí vybláznia a nastav to podľa možnosti tak, aby sa to nedalo zamykať. Porada potrebuje ako vidím priestor perpetum mobile, kde sa dookola a čokoľvek bude rozoberať, kde si bude môcť každý tresnúť a kopnúť do koho chce. Moderátom prikáž, aby si tieto sekcie vôbec nevšímali a bude pokoj.

Tak to vyzerá, keď v detstve deti nemajú svoju izbu...

Patrilo to konkretne mne? Lebo ja netrucujem, ani nemam uz vek na pieskovisko.
danushka
30.06.12,21:51
Patrilo to konkretne mne? Lebo ja netrucujem, ani nemam uz vek na pieskovisko.
Drahá noemi-ke,
citovala som vyššie Tvoj príspevok, lebo si vystihla ako nechápeš a ako to mnohí iní nechápu, k čomu slúži uzatváranie tém.
Pôvodný zámer moderovania tém predpokladám bol taký, že sami členovia budú môcť moderovať Poradu a v prípade, že vznikne situácia, že téma stratila pôvodný zámer, alebo sa diskutujúci nechali uniesť vášňou, téma sa zavrie. Príde mi však zvláštne, že neprispejem do témy a kliknem na jej uzatvorenie.
Akoby som bola servírkou v reštaurácii a vzala tanier hosťovi zo stola, pretože mám osobne pocit, že má už dosť a pritom tam má ešte polovičnú porciu a on sa len zanietil do rozhovoru v skupine za stolom. Pritom ten hosť s tým svojim tanierom niekoho nevyrušoval a ani nebol hlučný a vulgárny a ja si vyberiem práve jeho, napriek tomu, že v reštaurácii ich sedí ďalších 20.
Nesadol mi ten hosť, objednal si držkovú a tú ja veru nemusím, čo ma je po jeho chuti, ten tanier mu vezmem, lebo to ja chcem. Možno keby si tú držkovú varila, bez ohľadu na to, že ju nejedávaš, ako majster kuchár by si sa potešila, že Tvoja ochota bola zjedená a niekomu chutila a pomohla mu vtedy, keď mal prázdny žalúdok.
Komplikované prirovnanie, čo?

Pieskovisko a trucovňa bola myslená obrazne. Klokoce tu v hrncoch a občas dobre padne vykypieť a spľasnúť ;). Komu to nepomôže v trucovni, nech sa pohrá na pieskovisku, ak premeškal svoj detský vývoj, treba to dohnať a dozrieť na tolerantnú diskusiu. V takom pieskovisku sa deti toho veľa naučia. Buď ho tie ostatné prijmú a požičajú mu svoje vedierko s lopatkou, alebo má smolu a ostane v kúte revať.

A uzatváranie tém s možnosťou minikomentovania po uzavretí nemá význam.
Aj ja som už možno 5x dala prst k uzavretiu témy, ale vždy som v téme diskutovala a urobila som tak vtedy, ak v téme vrelo a vznikali tam invektívy, zachádzalo sa do súkromia diskutérov, vznikali tam hrubosti a pod. Prípadne vznikla situácia aj taká, že samotní diskutéri sme sa zhodli, že téma je vhodná na AMEN a zamkli sme si ju sami.

Ale zatiaľ to tu funguje tak, že ja tebe, ty mne a basta! Mne je šum a fuk, či na jeden problém existuje X tém, toto je práca moderátorov, aby zlučovali a nebudem vytýkať a mentorovať zakladateľovi témy, prečo nezadal svoj probém do už existujúcej témy.

Teda poopravím to šum a fuk...duplicitné témy sama nezakladám, používam vyhľadávač Porady, ale nekomentujem, ak nováčik založí duplicitnú tému, nezamykám mu ju, každý tu raz začínal a postupne sa naučil, ako to tu funguje... Ak moderátor tému zlúči, mal by to dať vedieť zakladateľovi a zdôvodniť, prečo tak urobil.
Indeed
30.06.12,22:00
nesťažuj sa aj Ty niekedy klikneš na vyriešené....
Indeed
30.06.12,22:05
Áno, bolo by to konštruktívné ak by s uzatvorením témy musel suhlasiť jej zadávateľ ,

a tiež treba rozšíriť počet hlasov za uzatvorenie témy spoň na 5 ,

teda 5+1.
noemi-ke
01.07.12,03:27
DANUSHKA-

Dakujem za odpoved.
Ale netrebalo takto obsirne.Naozaj som vas o jednej v noci nechcela obrat o vas cas na spanok.

Ja odpoviem len citaciou jednej vety


"....a vobec nemienim sa vykecavať, čo som kedy urobil alebo neurobil...

Som plne svojprávny a nepotrebujem na svoje kroky súhlas od inych....."


Je to dost nezdvorilo, je to citacia, forma je nezdvorila, s obsahom suhlasim. Ale verte, ze my sme doma mali az 2 detske izby.
danushka
01.07.12,05:13
Keby som mala potrebu o jednej v noci spať, tak spať budem :).

Končím v tejto téme a nedivím sa zadávateľom, že sú z tohto uzamykania zúfalí. Tu mnohokrát nejde ani o to, kto tému založil, ale o to, kto sa v diskusii ocitol. Je dosť možné, že opakovane podobne zmýšľajúce, vnútorne ješitné osoby bez jediného príspevku v téme priložia prst k jej uzatvoreniu.

Niekomu stačí vysvetliť veci v prirovaniach, niekto to potrebuje počuť polopate s dávkou expresív, aby pochopil. Nuž, ja som slušne vychované dievča s Božskou trpezlivosťou aj po polnoci, možno raz noeimi prispeje k zavretiu témy iným diskutérom a vysvetlia jej to tak ,,posvojom". A že sa tu dajú veci vysvetliť originálne, to je fakt.

Až teraz som si všimla noemi, že si pravdepodobne učiteľka. Pedagógov si veľmi vážim a nepáči sa mi, keď ľudia povedia- si učiteľ, si deformovaný. Tiež sa mi ale nepáči, ak sa pedagóg chová tak, že ja som sa rozhodol, že to bude vyzerať tak, ruky za chrbát. Mierny šum v triede treba vydržať a keď ma svrbí za uchom, tak si ho poškrabkám a nebudem čakať na koniec vyučovacej hodiny. ;)

Inak noemi mi len prihrala. Ukázala jasne, že Vy ste mi zavreli moje témy bez príspevkov, tak teraz to spravím ja Vám. A to je pre mňa detinské.

Osobne nie som v žiadnom tábore Porady. Pokojne podporím diskutéra v jednej téme, hoci mi v inej naložil, koľko sa len do mňa mohlo zmestiť. Taktiež nepohladkám chrbát tam, kde sa nestotožňujem, hoci v iných témach sme si názorovo blízki. Formou ss tu s nikým neriešim trenice Porady.
A milé pani učiteľky, zas si len nevyberte z celého príspevku to, čo Vás najviac pichlo, čítajte príspevok komplexne.

Príspevok je mienený všeobecne, len noemi mi loptu prihrala.
alaya1
01.07.12,05:40
Skoda, ze za hodnotenim SUHLASIM, neexcistuje hodnotenie NESUHLASIM. Bolo by UZITOCNEJSIE, ako to NEUZITOCNE.Pripadne este hodnotenie akceptujem tvoj nazor.
sito
01.07.12,05:45
:eek: Ale veď je to úžasné, je možnosť zatvoriť = zabiť! A je to vyvážené, aj otvoriť sa dá, niekedy aj tá istá. Len mať známeho ... ako všade ... Ale zabité, asi sa oživiť nedá. Či?

:);)
alaya1
01.07.12,06:05
A naozaj tu nie sme v skole, aby niekto niekomu urcoval, co ma robit, vo verejnom portale.
pepsikova
01.07.12,06:15
...celkom súhlasím...a tu fakt škoda ďalších slov...
pepsikova
01.07.12,06:17
...to faaakt?..bolo by dobre, keby si si to občas zapamätala...a aj každý z nás..inak sa tu zožerieme...
marjankaj
01.07.12,06:19
A naozaj tu nie sme v skole, aby niekto niekomu urcoval, co ma robit, vo verejnom portale.
Veď nikto nikomu nič neurčuje. To čo každý robí aj niečo o ňom vypovedá.
Tu existujú určité pravidlá, ako na každom podobnom portáli. Ide iba o to ako ich nastaviť, aby nedochádzalo k nejakým extrémom.
Som rád, že Richard to zaregistroval a pracuje na vylepšení. Nie je jednoduché, aby vyhovel všetkým.

Ale také detinské veci, ako niekto zatvorí tému mne, tak aj ja na oplátku jemu. Alebo dostanem neužitočné, tak to dotyčnému vrátim aspoň trikrát.
Ak sa niekomu zdá téma neužitočná, tak nech ide robiť niečo užitočnejšie namiesto jej čítania.
alaya1
01.07.12,06:24
Navrhni adminovi, aby neuzitocne dal prec, nakolko sam vyzyval poradakov, aby toto tlacidlo pouzivali.A naozaj zivot cloveka stoji a lezi na tom tlacidle. Preboha...
alaya1
01.07.12,06:24
Fakt.,
sito
01.07.12,06:44
A ja, že prečo? Nie od tých rafanov to máte?
Zimama
01.07.12,09:57
Richard, založ prosím sekcie ,,Trucovňa" a ,,Pieskovisko", nech sa poniektorí vybláznia a nastav to podľa možnosti tak, aby sa to nedalo zamykať. Porada potrebuje ako vidím priestor perpetum mobile, kde sa dookola a čokoľvek bude rozoberať, kde si bude môcť každý tresnúť a kopnúť do koho chce. Moderátom prikáž, aby si tieto sekcie vôbec nevšímali a bude pokoj.
Tak to vyzerá, keď v detstve deti nemajú svoju izbu...

...po pôvodnej skorozávislosti mám teraz také obdobie, že som na Porade veľmi málo (často doma ani nezapnem počítač...), a tak sa považujem tak trochu za "nezávislého pozorovateľa";), a v posledných 3-4 dňoch sa priam bavím na tom, že si čítam témy, ktoré ani nie sú v centre mojej pozornosti (o psíkoch či o balkónoch) a sledujem, ako sa tu rozdávajú "neužitočné" skutočne len "z princípu" a hlavne z trucu (ty mne raz - ja tebe trikrát...:(). A že sa pritom notoricky opakujú rovnaké mená, je holý štatistický fakt... sekcia "Trucovisko" by tak bola jasná...:---
No uzavrieť tému, do ktorej som ani neprispela, mi príde skutočne choré - lenže pre niektorých je asi veľmi ťažké takú tému jednoducho odignorovať.

(...Danuška, zdá sa mi, že s tou detskou izbou si nemala celkom pravdu...:D)
avalik
01.07.12,10:25
Zimama, to by musel vymyslat dovod, takto sa automaticky picne neuzitocne a nemusi zdovodnovat, ale hadam ma potom pokoj na dusi :D:D:D
Zimama
01.07.12,11:05
Dara, myslíš...? Že pokoj na duši? ... Mne sa skôr zdá, že tu prebieha nejaká súťaž o to, kto dá najviac neužitočných... :D
avalik
01.07.12,11:10
tisko som v to dufala :D ... no ale sutaz je sutaz, ved sa musia realizovat aspon takto virtualne, ked uz realita nie je podla ich predstav ... :D
Richard
02.07.12,06:46
Viacerí tu máte dobré postrehy, ale žiaľ vo veľa príspevkoch je aj snaha "rypnúť" si a to sa potom akokoľvek dobré myšlienky nedajú rozvíjať ak si jednoducho vytvoríte bojovú atmosféru. Naoko to vyzerá že diskusia nie je vulgárna, ale v skutočnosti to má výsledný efekt rovnaký ako keď si dvaja vulgárne nadávajú...

Uzatváranie tém je nástroj na spoločné moderovanie, ale je to aj zodpovednosť ktorá vyžaduje odosobnenie a nadhľad nad vecou.
Je to istým spôsobom privilégium pre "spoluvytváranie Porady" a kto si ho nevie vážiť/obstáť, bude mu musieť byť odobraté.
alaya1
12.07.12,08:05
Zlodej krici- chytajte zlodeja!!!!

Opat zavreta tema http://www.porada.sk/t151318-p2-chov-psov.html
bez pridania prispevku do temy.
Llívia
12.07.12,08:18
Zlodej krici- chytajte zlodeja!!!!

Opat zavreta tema http://www.porada.sk/t151318-p2-chov-psov.html
bez pridania prispevku do temy.
Pokiaľ viem, tak meno tretieho - teda toho, kto tému skutočne uzatvorí - vidí len zadávateľ otázky. A tú položila Ockoo, nie ty, tak odkiaľ vieš, že ten tretí klik dal niekto, kto do témy neprispel? :eek::confused: Mimochodom, OTÁZKA ZODPOVEDANÁ BOLA!!!
willma
12.07.12,09:18
a preto je ten tretí hlas môj, nepovažovala som za potrebné pridávať ničnehovoriaci príspevok, aby som mohla tému uzavrieť
alaya1
12.07.12,13:14
http://www.porada.sk/image.php?u=18557&dateline=1193737107

willma (http://www.porada.sk/member.php?u=18557)

3 Hours Ago #16145 a preto je ten tretí hlas môj, nepovažovala som za potrebné pridávať ničnehovoriaci príspevok, aby som mohla tému uzavrieť

Mila Wilma, tvoje zavretie nebolo o vyrieseni temy, lebo ta vyriesena nebola. Bolo to zavreta koli uplne niecomu inemu a niekomu inemu.
A ak si uctovnicka, mohla si pridat svoj nazor na potrebu zivnosti na chov psov, nakolko chovatelia na Slovensku ziadnu zivnost nemaju, chcela som o tom napisat,ked som si to dnes rano u viacerych overovala, zial, uz si mi to znemoznila.

Kde sa pohnem, tak mam tien, ale v tychto horucavach je dost prijemne byt v tieni-)-.
PASKOV
12.07.12,13:49
Osobně si myslím, že některé diskuse jsou samoúčelné, aproto uzavření je jedno z možných řešení.
Stefan2005
12.07.12,14:17
divím sa jednému - ak niekoho téma nebaví, prečo namiesto "uzavretia témy" neklikne na "nezobrazovať mi tému" a nech si ostatní (čo si ešte "maju čo v téme povedať") nech "diskutujú" ďalej...
PASKOV
12.07.12,15:08
Bohužel někteří usilovní diskutéři v odborných problémech nechtějí si doplnit svoje znalosti a vytrvale " radí " na úrovni nepoučitelného laika.
veronikasad
12.07.12,15:12
divím sa jednému - ak niekoho téma nebaví, prečo namiesto "uzavretia témy" neklikne na "nezobrazovať mi tému" a nech si ostatní (čo si ešte "maju čo v téme povedať") nech "diskutujú" ďalej...
Kde sa dá nastaviť nezobrazovanie tém ? (viem iba o nezobrazovani-zablokovaní príspevkov)
willma
12.07.12,15:15
občas neuškodí nákuk do profilu.
buchač
12.07.12,16:20
Kde sa dá nastaviť nezobrazovanie tém ? (viem iba o nezobrazovani-zablokovaní príspevkov)

Moje nastavenia
Môj profil
Upraviť profil
DRAK - Objednávka
Upraviť svoj obrázok
Upraviť avatar
Upraviť podpis
Súkromie profilu
Môj účet
Zmeniť email & heslo
Upraviť možnosti
Facebook prepojenie
Členstvo v skupinách
Upraviť neželaných
Platený prístup
Firmy radia
Networking
Kontakty a Priatelia
Pripomienky
Rôzne
Prílohy

následne


Sledovanie tém - nastavenia:
alaya1
12.07.12,16:36
aha a koli nakuku sa zamkne tema.Logicke.
alaya1
12.07.12,16:46
Naco nezobrazovat temy, staci neotvarat. Ale myslim, ze neide o temy, ale o nicky.
sito
12.07.12,16:55
A čo si myslíte? Že tu budete naveky!?
Zita5
12.07.12,17:02
A čo si myslíte? Že tu budete naveky!?

Však ešte aspoň 15 - 20 rokov :D
misoft
12.07.12,17:27
... alebo až do "skonania sveta" - teda ja pokiaľ mi oči a paľčoky poslúžia (rozum nebudem potrebovať - šak mám gúúgl :D)
sito
12.07.12,17:33
Však ešte aspoň 15 - 20 rokov :D

To skoro ako večnosť, nie na veky. :);)
sito
12.07.12,17:35
... alebo až do "skonania sveta" - teda ja pokiaľ mi oči a paľčoky poslúžia (rozum nebudem potrebovať - šak mám gúúgl :D)

A čo by si hľadal? :);)
misoft
12.07.12,17:47
:D no predsa ten rozum.
babka - ježibabka
12.07.12,18:12
Iba som sem zablúdila, ale toto sa mi páči. Kde na tie vtipy chodíš?
Llívia
12.07.12,18:52
Willma, súhlasím s tebou. Ale keďže niektorí za uzatváraním tém vidia niečo, čo tam vôbec nie je, tak ja radšej pridávam komentár, prečo klikám na "Vyriešené".
Llívia
12.07.12,18:54
Súhlasím. Niektoré z tých samoúčelných diskusií skončili aj na smetisku a už po nich nie je ani stopy.
Llívia
12.07.12,19:15
divím sa jednému - ak niekoho téma nebaví, prečo namiesto "uzavretia témy" neklikne na "nezobrazovať mi tému" a nech si ostatní (čo si ešte "maju čo v téme povedať") nech "diskutujú" ďalej...
Téma: http://www.porada.sk/t151318-chov-psov.html
Otázka: Ahojte,
viete mi poradit?
Chcela by som zacat chovat psov.
Registrovala som si chovatelsku stanicu a planujem mat tak 3-4 vrhy rocne.
Musim si zalozit zivnost alebo je to prilezitostna cinnost podla §8 zakona o dani z prijmu?

Počet odpovedí (príspevkov - bez minikomentárov): 18
Z toho k téme: 0,5!!! príspevku a tento príspevok zodpovedal na otázku - príspevok č. 9 od Betky
Mimo témy: 17,5 príspevkov vrátane jedného úplne nezmyselného obrázku so šteňatami, ktorý s témou absolútne nesúvisí!
Otázka položená: 10.11.2010
Otázka zodpovedaná: 3.10.2011
Posledná návšteva Ockoo = zadávateľky témy - na Porade: 10.1.2011

Moja otázka: ...nech si ostatní (čo si ešte "maju čo v téme povedať") nech "diskutujú" ďalej...
Akí ostatní a o čom mali diskutovať? :confused: Veď zadávateľke témy akurát tak väčšina nadávala do množiteliek bez toho aby si zistili, ako a čo chce robiť. Na položenú otázku jej odpovedané bolo a téma (založená v "Daň z príjmu") sa opäť zvrhla úplne iným smerom.

Na Porade boli uzatvorené stovky tém. Boli uzatvorené aj také témy, ktoré sa zvrtli úplne iným smerom než ako bola položená otázka a doteraz nikto kvôli tomu tak nekričal, ako niekto kričí v poslednej dobe. Prečo ten niekto kričí len pri uzatvorení istých tém? :rolleyes: Prečo nekričí aj pri uzatvorení iných tém? :rolleyes: Žeby to bolo kvôli nickom, ktoré kliknú na "Vyriešené"? :rolleyes:
alaya1
12.07.12,19:22
:D no predsa ten rozum.

Dnes je zase horuco....mne rozum ostava stat :):):)
veronikasad
12.07.12,20:07
následne
Juraj, to poznám. Myslela som, že niektoré témy je možné označiť a neuvidím ich v ponuke, tak ako príspevky od neželaných členov.
kukučka
12.07.12,20:17
mimotemy, ale asi nie zlezaradil ?

Miluj blížneho aspoň tak ako svojho psa. ;)
sito
12.07.12,20:17
Kam by chodíííl, šak je z Michaloveeec, tam je to hotová veeec ...
Llívia
13.07.12,04:12
mimotemy, ale asi nie zlezaradil ?

Miluj blížneho aspoň tak ako svojho psa. ;)
mimotemy , ale asi nie zlezaradil ?
Nemysliteľné pre toho, kto ťa nechá žiť len v prípade, ak si nedovolíš mať iný názor a dokonca si za ním stáť. ;)
alaya1
13.07.12,05:38
Juraj, to poznám. Myslela som, že niektoré témy je možné označiť a neuvidím ich v ponuke, tak ako príspevky od neželaných členov.


Veronika, ja som netusila, ze sa tu daju ludia oznacit za nezelanych clenov, potom sa nezobrazuju ich temy a prispevky?
kukučka
13.07.12,08:15
Keby to napísal nováčik, tak sa nečudujem...nepýtam sa, vyskúšam! Kliknem obsluha, nastavenia a čítam.
alaya1
13.07.12,10:06
mimotemyMudry clovek sa uci cely zivot, hlupakovi staci............
noemi-ke
18.07.12,06:46
fiha, a ked ini zavreli temu bez prispevku, to bolo reci, ze? Opat- rovni a rovnejsi...
Llívia
18.07.12,08:43
mimotemyMilá Noemi-ke, ak ti označenie môjho príspevku za "Neužitočný" spríjenilo deň, prosím, tu máš ešte jeden, môžeš sa realizovať :):):):

(http://www.porada.sk/member.php?u=162107)Noemi-ke (http://www.porada.sk/member.php?u=162107) 1 Hour Ago #16686 fiha, a ked ini zavreli temu bez prispevku, to bolo reci, ze? Opat- rovni a rovnejsi...


Richard, založ prosím sekcie ,,Trucovňa" a ,,Pieskovisko", nech sa poniektorí vybláznia a nastav to podľa možnosti tak, aby sa to nedalo zamykať. Porada potrebuje ako vidím priestor perpetum mobile, kde sa dookola a čokoľvek bude rozoberať, kde si bude môcť každý tresnúť a kopnúť do koho chce. Moderátom prikáž, aby si tieto sekcie vôbec nevšímali a bude pokoj.

Tak to vyzerá, keď v detstve deti nemajú svoju izbu...
No, niektorým ani dve detské izby nepomohli :rolleyes: Inak, súhlasím, len ešte treba dať možnosť bez obmedzenia klikať na "Neužitočné".
alaya1
18.07.12,17:34
Pre moderatora, ci admina-
prosim o vysvetlenie a "manual", kedy mozno pouzit tlacidlo neuzitocne, lebo ked sa pouzije, je to hotove peklo.

Kazdy tu pise a hodnoti podla svojho nazoru.
Je to na hriech, to tlacidlo. Mne mozete dat aj 109 neuzitocnych. Kludne sa vyspim...aj v obyvacke!
Llívia
18.07.12,20:08
Že tu niekomu huba neupadne za tie neustále klamstvá :rolleyes: Alebo aspoň ruka :rolleyes:

mimotemyJa si prosím vysvetlenie, kedy možno označiť príspevok ako "Užitočný", alebo kedy s ním môžem súhlasiť, lebo aj takéto veci niekoho trápia (kto, kedy, kde, komu, za čo, prečo, ako klikol a ešte aj čo mu do profilu napísal) a nedajú mu v noci spať, lebo musí takéto v samostatných témach riešiť. Nerada by som bola, keby i mojím neúmyselným pričinením niekto k ďalšej diagnóze prišiel :):):)
Llívia
18.07.12,20:16
mimotemy
Rád by som vedel, načo je užitočné, aby po kliknutí troch rispievateľov" bola téma uzamnknutá.
Vôbec tam nebolo nič provokatívne. Riešila sa tam praktická otázka zatiaľ nik nedokázal objasniť. Napriek tomu sa našli osoby, ktorým na tom niečo vadilo, ničím neprispeli a hlasovali za vyriešené. môžu potom spojiť hociktorí traja a hromadne pozatvárať všetky témy. A zadávateľ, ktorý čaká, že mu niekto poradí sa potom nestačí diviť, čo sa vlastne deje.

V linku sú dve ukážky takýchto dôležitých aktivistov.:eek: Tretí už je anonymný.:eek:
http://www.porada.sk/t196887-vlastnictvo-balkona.html#post2095813


mimotemy
Jeden klik dala Noemi-ke ako pomstu za to, že som jej klika na "Vyriešené" v téme "Psy.", keďže rovnaká téma tu je, druhý dala Luana38, tretí Alaya1 ;)
Tému som založila znovu http://www.porada.sk/t196960-vlastnictvo-balkona-ii.html

Aj druhá téma Vlastníctvo balkóna II (http://www.porada.sk/t196960-vlastnictvo-balkona-ii.html) je uzatvorená. Jeden klik som dala ja, ďalšie dva viem kto bol (vy to nepotrebujete vedieť :---) - požiadala som o to ja a ďakujem za ten "uzatvárací" klik ďakujem. :)
Ak niekto chce v téme pokračovať, môže požiadať administrátor o jej odomknutie.
sito
18.07.12,20:55
mimotemy



Aj druhá téma Vlastníctvo balkóna II (http://www.porada.sk/t196960-vlastnictvo-balkona-ii.html) je uzatvorená. Jeden klik som dala ja, ďalšie dva viem kto bol (vy to nepotrebujete vedieť :---) - požiadala som o to ja a ďakujem za ten "uzatvárací" klik ďakujem. :)
Ak niekto chce v téme pokračovať, môže požiadať administrátor o jej odomknutie.

Netreba!

Hlavne, že si pochopila, to - čo o balkónoch.

Možno, aj o Zákone 182/1993?

A že, nech ti to vydrží.

:);)
Llívia
19.07.12,04:10
Čo ty vieš o dôvode môjho rozhodnutia?
sito
19.07.12,07:57
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

Llívia (http://www.porada.sk/member.php?u=37215)

3 Hours Ago #16753 Čo ty vieš o dôvode môjho rozhodnutia?

Ten dôvod prečo si sa rozhodla II. zatvoriť a požiadať vrany, aby si sadli vedľa teba. Ten ma vôbec nezaujíma! Príspevok 115 si pochopila?

http://www.porada.sk/t196960-p3-vlastnictvo-balkona-ii.html#post2106925

Skôr ten prečo si založila II. To si fakt nedokázala pochopiť ten odsek 7, Zákona 182/1993 v § 2

(7) Podlahovou plochou bytu sa na účely tohto zákona rozumie podlahová plocha všetkých miestností bytu a miestností, ktoré tvoria príslušenstvo bytu, 5) bez plochy lodžií a balkónov.

Treba veriť, aj zákonom. Aj Bohušovi ...




http://www.youtube.com/watch?v=3Oww2BjvgB8&feature=related

má to aj pokračovanie ... veríš?
Llívia
19.07.12,07:59
Keď máš potrebu pokračovať v téme o vlastníctve bytov II, tak požiadaj o jej odomknutie. Nevykecávaj sa tu, táto téma je o niečom úplne inom!
sito
19.07.12,08:17
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

Llívia (http://www.porada.sk/member.php?u=37215)

2 Minutes Ago #16780 Keď máš potrebu pokračovať v téme o vlastníctve bytov II, tak požiadaj o jej odomknutie. Nevykecávaj sa tu, táto téma je o niečom úplne inom!

Vidíš, vidíš, dievča zlaté! Máš to nejaké do?urvené. A pritom je to z tvojej hlavy.

http://www.porada.sk/t196887-vlastnictvo-balkona.html

http://www.porada.sk/t196960-vlastnictvo-balkona-ii.html

Zabi!!!
Llívia
20.07.12,19:17
Preklep: téma sa volá "vlastníctvo balkónov II".
Llívia
20.07.12,19:19
Mám tu skoro 5.000 príspevkov - prajem príjemnú zábavu pri hľadaní, kde všade som spravila preklep. Keď ti to spraví pekný večer... alebo deň.
Llívia
20.07.12,19:23
O tom, kto čo má do?urvené by sme mohli hodiť reč. Určite by sa do debati radi pridali aj ďalší. Ukázalo by sa, kto čo má do?urvené ;-)
Llívia
24.07.12,18:31
Viacerí tu máte dobré postrehy, ale žiaľ vo veľa príspevkoch je aj snaha "rypnúť" si a to sa potom akokoľvek dobré myšlienky nedajú rozvíjať ak si jednoducho vytvoríte bojovú atmosféru. Naoko to vyzerá že diskusia nie je vulgárna, ale v skutočnosti to má výsledný efekt rovnaký ako keď si dvaja vulgárne nadávajú...

Uzatváranie tém je nástroj na spoločné moderovanie, ale je to aj zodpovednosť ktorá vyžaduje odosobnenie a nadhľad nad vecou.
Je to istým spôsobom privilégium pre "spoluvytváranie Porady" a kto si ho nevie vážiť/obstáť, bude mu musieť byť odobraté.
Budem mimotemy , ale nenašla som tému, do ktorej sa písali návrhy na zlepšenie Porady.

1. K prvému zvýraznenému: bolo by možné, aby v prípade zmazania príspevku tento príspevok zostal v podobe, že tam zostane meno, čas, poradové číslo príspevku a samotný príspevok nebude obsahovať nič? Príp. by sa mohlo zobrazovať meno toho, kto to zmazal. Pretože napr. niektoré nicky tu neustále rýpu, potom tieto vyslovene provokačné príspevky rýchlo zmažú a ak niekto na ne reagoval, tak je v téme bordel, lebo kto ju nesledoval, tak nevie, že tam bolo niečo zmazané, a že preto tie príspevky nedávajú zmysel, alebo tie príspevky vyznejú inak, keď nie je vidieť, na čo reagovali - nie každý používa citácie. Takto by bolo vidieť aspoň, že do témy tie nicky písali, potom príspevky zmazali, a že tí, ktorí reagovali v nasledujúcich príspevkoch, reagovali na niečo zmazané, že nepísali do témy len tak pre zábavu.

2. Nadväzuje na bod 1.: mohlo by byť v citáciách aj číslo citovaného príspevku? Napr. http://www.porada.sk/t197654-bankove-vypisy-cislovanie-ktore-na-seba-nenadvazuje.html#post2103819 v mojom príspevku č. 4 som reagovala na Veronikin príspevok, ktorý však ona zmazala a teraz to vyzerá tak, ako keby som si vymyslela celú citáciu, pretože po tom jej vymazanom príspevku nezostala žiadna stopa. Keby v téme zostal "riadok" s tým, že príspevok č. 4 od Veroniky bol zmazaný a v citácii by bolo, že to je príspevok č. 4, tak by bola aspoň aká-taká predstava, ako tie príspevky išli za sebou, ako na ne nadväzovali ďališ príspevky.
Zita5
09.10.12,10:29
Ja tak po tichu uvažujem, že ako môže niekto prejavovať lásku a príkladný prístup k zvieratám, ak to nedokáže k ľuďom. Ako to definovať ?
danushka
09.10.12,10:37
Ja tak po tichu uvažujem, že ako môže niekto prejavovať lásku a príkladný prístup k zvieratám, ak to nedokáže k ľuďom. Ako to definovať ?
Jediné vysvetlinie Zituška je také, že zviera nepapuľuje, neodvráva a len mlčí. Mlčí aj vtedy, keď ho niečo bolí a trápi a my ľudia by sme tiež občas mlčať mali. Niekedy aj ticho lieči. Možno by sme sa to mali učiť práve od tých svojich domácich miláčikov, ako sa aj bez slov dá veľa vyjadriť.
Llívia
09.10.12,10:47
]Dovoľujem si požiadať moderátorov o zverejnenie, kto požiadal o uzatvorenie témy http://www.porada.sk/t197794-pomoc-zvieratam.html aj s vysvetlením, prečo bola téma uzatvorená. Nebaví ma totiž čítať 3,14:

http://www.porada.sk/t197794-p14-pomoc-zvieratam.html
noemi-ke (http://www.porada.sk/member.php?u=162107)


42 Minutes Ago #23119
Asi nevidis, ze sa neda do temy prispievat, asi preco!! Verim, ze si stastna.

Ja som o uzavretie témy nežiadala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alaya1, gratulujem! To je úžasný prístup požiadať o uzatrovenie témy, keď sú v nej názory, ktoré sa nezhodujú s tvojimi, a ktoré vyvracajú blbosti, čo si napísala!!! :mad::mad::mad: Toto si
neurobila prvýkrát!!!

Edit: nemám nič spoločné ani s uzatvorením témy http://www.porada.sk/t196975-psy.html - o to si požiadala Noemi-ke ty sama? Alebo Alayka?
Oliwa
09.10.12,11:06
]Dovoľujem si požiadať moderátorov o zverejnenie, kto požiadal o uzatvorenie témy http://www.porada.sk/t197794-pomoc-zvieratam.html aj s vysvetlením, prečo bola téma uzatvorená. Nebaví ma totiž čítať 3,14:

http://www.porada.sk/t197794-p14-pomoc-zvieratam.html
noemi-ke (http://www.porada.sk/member.php?u=162107)


42 Minutes Ago #23119
Asi nevidis, ze sa neda do temy prispievat, asi preco!! Verim, ze si stastna.

Ja som o uzavretie témy nežiadala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alaya1, gratulujem! To je úžasný prístup požiadať o uzatrovenie témy, keď sú v nej názory, ktoré sa nezhodujú s tvojimi, a ktoré vyvracajú blbosti, čo si napísala!!! :mad::mad::mad: Toto si
neurobila prvýkrát!!!

Edit: nemám nič spoločné ani s uzatvorením témy http://www.porada.sk/t196975-psy.html - o to si požiadala Noemi-ke ty sama? Alebo Alayka?
Ľudia, prosím Vás, nehádajte sa tu ako psy... :confused:
Zároveň prosím psov o prepáčenie. ;)
Llívia
09.10.12,11:20
Ľudia, prosím Vás, nehádajte sa tu ako psy... :confused:
Zároveň prosím psov o prepáčenie. ;)
S kým sa hádam? :confused:
Požiadala som o vysvetlenie, lebo som bola obvinená z niečoho, čo som neurobila. To mám držať hubu a nechať si od .... učiteliek donekonečna s.ať na hlavu? :confused::confused::confused:
Llívia
09.10.12,11:21
Blcha nie je zviera, ale hmyz.
Dav
09.10.12,11:35
]Dovoľujem si požiadať moderátorov o zverejnenie, kto požiadal o uzatvorenie témy http://www.porada.sk/t197794-pomoc-zvieratam.html aj s vysvetlením, prečo bola téma uzatvorená. Nebaví ma totiž čítať 3,14:

http://www.porada.sk/t197794-p14-pomoc-zvieratam.html
noemi-ke (http://www.porada.sk/member.php?u=162107)


42 Minutes Ago #23119
Asi nevidis, ze sa neda do temy prispievat, asi preco!! Verim, ze si stastna.

Ja som o uzavretie témy nežiadala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alaya1, gratulujem! To je úžasný prístup požiadať o uzatrovenie témy, keď sú v nej názory, ktoré sa nezhodujú s tvojimi, a ktoré vyvracajú blbosti, čo si napísala!!! :mad::mad::mad: Toto si
neurobila prvýkrát!!!

Edit: nemám nič spoločné ani s uzatvorením témy http://www.porada.sk/t196975-psy.html - o to si požiadala Noemi-ke ty sama? Alebo Alayka?
Tému som uzamkla ja, lebo v nej štekáte horšie, ako nevychované psy. Za mesiace diskusií bol jediný výsledok vášho prístupu k starostlivosti a pomoci psom na Porada.sk, že téma sa ocitla na smetisku. Podľa toho, že niektoré rovnaké nicky ako vaše majú na Dogfóre zakázaný prístup, dá sa usudzovať, že ste po vyhodení z iných fór prišli štekať na Poradu.
Keď vidím nicky Micheliq, Noemi-ke, Alaya1 a Llívia, automaticky predpokladám zvrhnutie diskusie na názorový konflikt. Nikto nepožiadal o otvorenie témy, nezaložili ste novú, ale idete do otáčok, ako vám je zase ukrivdené.
Mimochodom, čo sa týka ozajstnej starostlivosti o psy v reálnom svete,či už ide o legitímne chovné stanice,či pomoc opusteným, týraným psom sú tu nicky, o ktorých viem, že sa starajú o psy, o zmeny v zákonoch, venujú im svoj voľný čas. Len im neostáva čas štekať na seba na Porade.
Llívia
09.10.12,11:55
Tému som uzamkla ja, lebo v nej štekáte horšie, ako nevychované psy. Za mesiace diskusií bol jediný výsledok vášho prístupu k starostlivosti a pomoci psom na Porada.sk, že téma sa ocitla na smetisku. Podľa toho, že niektoré rovnaké nicky ako vaše majú na Dogfóre zakázaný prístup, dá sa usudzovať, že ste po vyhodení z iných fór prišli štekať na Poradu.
Keď vidím nicky Micheliq, Noemi-ke, Alaya1 a Llívia, automaticky predpokladám zvrhnutie diskusie na názorový konflikt. Nikto nepožiadal o otvorenie témy, nezaložili ste novú, ale idete do otáčok, ako vám je zase ukrivdené.
Mimochodom, čo sa týka ozajstnej starostlivosti o psy v reálnom svete,či už ide o legitímne chovné stanice,či pomoc opusteným, týraným psom sú tu nicky, o ktorých viem, že sa starajú o psy, o zmeny v zákonoch, venujú im svoj voľný čas. Len im neostáva čas štekať na seba na Porade.
Uzatvárala si aj iné témy a v nich si napísla, kto a prečo. Možno by do budúcnosti nebolo zlé to robiť (viem, že to nie je povinnosť), aby som zase nebola obviňovaná ja alebo ktokoľvek z niečoho, čo sme neurobili. :)
Neurážaj! Nebola som vyhodená zo žiadneho Dogfóra! To by som tam najskôr musela chodiť.
Názorový konflikt = keď mám iný názor ako prvé tri spomenuté nicky, tak si za to vyslúžim nevhodné, urážky, narážky, klamstvá, obviňovanie...To sa nestalo raz a nestalo sa to len v tejto téme, ale aj v iných a čuduj sa svete, od rovnakých nickov. A rovnaké nicky nesutále provokujú, a potom svoje príspevky vymažú. Daj radu, čo s tým robiť :) Či si mám nechať od nich .... na hlavu? (Už som navrhovala, aby bolo zrušené hodnotenie "Neužitočné", lebo neplní svoju funkciu. A nič...)
Prosím si otvoriť tému. Alebo mám založiť novú? Ďakujem :)
Téma bola o ZVIERATÁCH, nie o psoch ;) Poznáš ma, že si dovolíš súdiť, či a ako pomáham/nepomáham ZVIERATÁM? :rolleyes:
luana38
09.10.12,13:06
Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero
MisheliQ
09.10.12,18:30
Chceli by ste si hýčkať črevné červy? Lebo aj to možno považovať za zviera (aj keď správnejšie by bolo živočích). A kam zaradíme také baktérie a vírusy? To len taká filozofická otázka
MisheliQ
09.10.12,18:44
Llívia tak toto nechápem. Tebe vadí, že ťa niekto obviňuje z niečoho, čo nerobíš, ale to, že mňa obviňuješ z vymazávania, označovania za neužitočné, z narážok, klamstiev (akých?) a obviňovaní, je ok?

Dav, s Llíviou sme sa názorovo nezhodli,to je pravda. Určite nevyhľadávam dôvod, aby som s niekym mala názorový konlfikt. Neviem čím to je, že s Llíviou si nedokážem vymieňať názory bez toho, aby sa to nezvrtlo. Jej príspevky na mňa pôsobia povýšenecký (ale pritom s Kvakou (?)) si písala a tie príspevky boli ako keby ich písal úplne iný človek...hneď sa to lepšie čítalo)....ale aj mne sa stane, že ako reaguje niekto na mňa, tak ja na neho...som len človek, nie vždy sa dokážem vzorovo ovládať...
buchač
09.10.12,19:31
S kým sa hádam? :confused:

...pravdu Livi ???

Ak mám použiť to slovko ...nuž s každým ......nuž , pomaly aj všade .....a dávno ......
marjankaj
09.10.12,22:21
...pravdu Livi ???

Ak mám použiť to slovko ...nuž s každým ......nuž , pomaly aj všade .....a dávno ......
No pekne si jej to naznačil.:D
Llívia
10.10.12,05:00
Llívia tak toto nechápem. Tebe vadí, že ťa niekto obviňuje z niečoho, čo nerobíš, ale to, že mňa obviňuješ z vymazávania, označovania za neužitočné, z narážok, klamstiev (akých?) a obviňovaní, je ok?

Dav, s Llíviou sme sa názorovo nezhodli,to je pravda. Určite nevyhľadávam dôvod, aby som s niekym mala názorový konlfikt. Neviem čím to je, že s Llíviou si nedokážem vymieňať názory bez toho, aby sa to nezvrtlo. Jej príspevky na mňa pôsobia povýšenecký (ale pritom s Kvakou (?)) si písala a tie príspevky boli ako keby ich písal úplne iný človek...hneď sa to lepšie čítalo)....ale aj mne sa stane, že ako reaguje niekto na mňa, tak ja na neho...som len človek, nie vždy sa dokážem vzorovo ovládať...
Kde, kde? Ukáž, lebo si akosi nepamätám, že by som toto písala na tvoju adresu.
No práve, že nedokážeš + k tomu nejaké učiteľky a ďalší ľudia z dogfóra, ktorí jediní máte pravdu a akýkoľvek iný názor musí byť ušliapaný. Keby len na teba, určite aj na nejaké učiteľky, pretože neviete tolerovať názory, ktoré sa nezhodujú s vašimi, alebo dokonca vám odporujú. Tie príspevky písal jeden a ten istý človek - reagujem na ľudí, tak ako oni na mňa - to si si ešte nevšimla? Pri niečom vlastne možno ani nie, lebo tu je taká super možnosť, volá sa to že "Minikomentáre" a teraz je také módne, alaykovské, niečo napísať, provokovať, a potom príspevok rýchlo vymazať :rolleyes:Kvaka nemá najmenší problém, keď s ňou nesúhlasím, vie sa ovládať a argumentuje argumentmi, nie rozdávaním "Neužitočného" a vyhrážkami, že požiada o vymazanie príspevkov. Veď aj ja ;)
Llívia
10.10.12,05:04
...pravdu Livi ???

Ak mám použiť to slovko ...nuž s každým ......nuž , pomaly aj všade .....a dávno ......
Včera som sem pridala tento príspevok (nebudem ho citovať):

...
S kým som sa v ňom hádala?
KEJKA
10.10.12,05:12
čo tak zatvoriť tému "zatvárenie tém"?
Llívia
10.10.12,05:20
Požiadaj niektorého z moderátorv alebo klikni ty a Zita5, jeden klil tam už je, téma sa uzavrie :-)
buchač
10.10.12,05:23
čo tak zatvoriť tému "zatvárenie tém"?

....už dve kliknutia sú ....jedno moje .....

...a inak ???

Nechutná téma , nepekné osočovanie , hnusné názory ....... jak na dvore ...štekanie , poprípade kotkodákanie sliepok a gagot husí ...

...a nie dišputa ......prisámfakt ......občas aj na onééé ....
MisheliQ
10.10.12,06:29
Konkrétne tu si ma obvinila (lebo medzi 1. troma nickmi je aj môj):,Názorový konflikt = keď mám iný názor ako prvé tri spomenuté nicky, tak si za to vyslúžim nevhodné, urážky, narážky, klamstvá, obviňovanie...To sa nestalo raz a nestalo sa to len v tejto
MisheliQ
10.10.12,06:30
...téme, ale aj v iných a čuduj sa svete, od rovnakých nickov. A rovnaké nicky nesutále provokujú, a potom svoje príspevky vymažú."
MisheliQ
10.10.12,06:31
Vidíš, nedá sa to. Reagujem slušne a aj tak reaguješ na mňa tak ako reaguješ.
wagner
10.10.12,19:50
Ako vidím, že presne Tebou menované osoby mi dvíhajú žlč. A myslela som si že len mne. Ako vidím, nie som v tom sama. Vychcané baby, zaslúžili by si každá päťadvadsať na riť.
Indeed
12.10.12,05:59
To je práve na tom najhoršie,že máš UTKVELÚ PREDSTAVU, že za každú cenu MUSÍŠ tlmiť konflikty a UZATVÁRAŤ témy, PREČO ??? Nemožeš nechať tak ???
danushka
12.10.12,16:33
Dav tu nespomínala Tvoje meno...