bajkobajko
30.06.12,20:09
Máte niekto skúsenosť so systémom automatického rozpoznávania detskej sedačky? Mám to v aute a iba tak vraj viem vypnúť airbag spolujazdca. Moja autosedačka s tým systémom samozrejme nefunguje (Maxi Cosi CabrioFix). Existuje nejaké zariadenie, ktoré by som na sedačku "nalepil", aby to fungovalo?
Dakujem!
Vlado
Chobot
30.06.12,22:26
Máte niekto skúsenosť so systémom automatického rozpoznávania detskej sedačky? Mám to v aute a iba tak vraj viem vypnúť airbag spolujazdca. Moja autosedačka s tým systémom samozrejme nefunguje (Maxi Cosi CabrioFix). Existuje nejaké zariadenie, ktoré by som na sedačku "nalepil", aby to fungovalo?
Dakujem!
Vlado

Vôbec nepíšeš, v akom aute to máš ani nič bližšie. A prečo nepoužiješ Google???????? To je skutočne tak ťažké si niečo vyhľadať na nete?

http://auto.rodinka.sk/autosedacky/montaz-autosedacky/bezpecne-v-aute-dieta-na-prednom-sedadle/

Alebo prečo nenapíšeš priamo importérovi značky tvojho auta?
bajkobajko
01.07.12,07:05
Je to Mercedes B.
Google som samozrejme použil, ale našiel som iba ten istý článok, čo ty. A tam som sa dozvedel, že: "Nevýhodou je, že táto inteligentná technika funguje len s pomerne drahými a špeciálnymi autosedačkami od konkrétnych výrobcov vozidiel.
A preto som si dovolil napísať sem, či s tým nemá niekto osobnú skúsenosť a či sa to prípadne nedá nejako obísť. Lebo ľudia sú vynaliezavejší ako importér, ktorý mi iste ponúkne možnosť kúpiť si novú, predraženú sedačku za XY€.
A to je aj jeden z dôvodov, prečo som mu nepísal. Ten druhý je, že bola sobota večer:) V pondelok ráno mu samozrejme hneď volám, ale chcel som dovtedy nazbierať informácie.
Týmto ti ďakujem za tie tvoje, ale tie mi bohužiaľ veľmi nepomohli.
pivko
01.07.12,10:29
Neverím že to nemá aj osobitný vypínač airbegu a keď nie tak Ťa predajca núti kúpiť sedačku len od neho , ktorá bude komunikovať.
Preto nekupujem Mercedesy.
bajkobajko
01.07.12,11:15
Keď som ho kupoval, tak som sa na to pýtal. Predajca mi povedal, že systém automaticky rozozná, či tam je sedačka, alebo dospelý človek. Podľa jeho vysvetlenia som sa domnieval, že to bude na základe hmotnosti, čo mi dávalo logiku a viac som to neriešil. Teraz budem asi musieť nechať v servise airbag vypnúť úplne, až dokým mi dcéra nevyrastie. A dovtedy sa na prednom sedadle nebude nikto iný voziť. Aj to je riešenie, aj keď by som radšej uvítal obyčajný zámok, ako na každom normálnom aute.
Jedine, že by nejaký koumák v Číne (alebo aj hocikde) vymyslel niečo, čo kúpim za pár eur, vložím to do mojej sedačky a bude to fungovať:)
pivko
01.07.12,16:51
Neviem čo tam máš ,ale ak by to malo byť bezpečné pre dieťa tak by si mal mať na sedadle spolujazdca ISOFIX a keby chceli v Mercedese múdrovať tak by to urobili tak že ak nasadíš sedačku na isofix tak vypne airbag. Ja som mal A6 s isofixom na prednom sedadle ale takú múdrosť to nemalo. A obyčajnú sedačku bez isofixu by som na predné sedadlo nedal.