Joja123
01.07.12,08:13
Ahojte,

mám takýto problém. Nehnuteľnosť, ktorá sa zakúpila na kancelárske priestory sa dorábali priečky a opravovali sa steny i stropy zároveň. Ako teraz určiť náklady na opravu a technické zhodnotenie? Čo sa týka kúpa tehál, to viem, tým, že sa tam stavali nové priečky, je technické zhodnotenie, ale čo s kúpou omietky na nové steny i na staré steny a stropy? Ak ste sa s tým stretli alebo viete ako to rozdeliť do nákladov opráv a technického zhodnotenia, môžete poradiť? Budem moc rada za každú radu.
KEJKA
01.07.12,16:38
bolo treba riešiť pri delení materiálu...................čo my tu na diaľku urobíme?
nechaj to rozpočítať odborníkom, napr. podiel plochy nových priečok k celkovej ploche omietok.
Joja123
01.07.12,17:10
Tiež som nad tým rozmýšľala, že nejakým percentuálnym pomerom to vyriešiť. Nedá sa tam dať približný odhad? To daňováci budú chcieť úplne presne? :(
Adiks
02.07.12,13:11
Neexistuje rozpočet na stavebné práce ?
Joja123
02.07.12,13:25
Nie, žiadny. Kupoval sa postupne materiál a išlo to i na opravu i na technické zhodnotenie. Konateľ mi istotne neurobí nejaký rozpočet, ten by to chcel dať ako opravu. No ale keď sa tam dorábali priečky, malo by to ísť na technické zhodnotenie.
KEJKA
02.07.12,15:45
Nie, žiadny. Kupoval sa postupne materiál a išlo to i na opravu i na technické zhodnotenie. Konateľ mi istotne neurobí nejaký rozpočet, ten by to chcel dať ako opravu. No ale keď sa tam dorábali priečky, malo by to ísť na technické zhodnotenie. malo ako malo - v zásade súhlasím, Ale musí to tak byť len v prípade, že hodnota T.Z. je vyššia ako 1700 EUR. Je?
Joja123
02.07.12,16:20
Áno, je vyššia ako 1700 EUR.
Joja123
04.07.12,11:40
No, po konzultácii s konateľom sa to nakoniec vyriešilo, urobí sa celková kalkulácia nákladov na TZ, takže už si s tým hlavu nemusím lámať:). Ďakujem všetkým.