sisi1
01.07.12,12:26
Do dedenia musia byť zahrnuté náklady spojené s pohrebom aj v tom prípade ak všetci súrodenci vedeli, že poručiteľ nechal peniaze na pohreb? Nie je o tom žiadna písomná správa. Ak už to je v návrhu dedenia dá sa voči tomu ohradiť? Ďakujem
MiroslavV PF TU
01.07.12,20:55
a kde nechal peniaze v banke alebo "v perine" ak su v banke može niekto disponovat s učtom. Stretol som sa s prípadmi kedy sa z účtu vyberali peniaze aj po smrti poručitela, ešte predtým ako bolo oznámené banke úmrtie. (o tom čo je v perine nikto nemusi vediet) teda hlavne notar su to len dalsie naklady ktore budete musiet vynalozit na notara. Ak su surodenci rozumný tak to tam nedavajte a rozdelte si to pomerne , pretoze ako som uz spominal vsetko vam zvysuje naklady. Ci sa da voci tomu ohradit no da, vsetko ale zalezi aj na notarovi ci bude ochotny.
sisi1
02.07.12,16:53
Asi som sa nesprávne vyjadrila. Peniaze nechala babka u jedného zo súrodencov, ktorý pohreb aj financoval a teraz prišlo predvolanie na dedičské konanie a jedným z bodov na výpise majetku je aj pohľadávka pre súrodenca, ktorý pohreb vyplatil. Dá sa voči tomuto bodu ohradiť, stačí s tým nesúhlasiť priamo u notárky na dedičskom konaní, alebo skôr ešte pred pojednávaním. Ako postupovať???Veľké ďakujem za rady!!!!!!
Tweety
02.07.12,18:25
Asi som sa nesprávne vyjadrila. Peniaze nechala babka u jedného zo súrodencov, ktorý pohreb aj financoval a teraz prišlo predvolanie na dedičské konanie a jedným z bodov na výpise majetku je aj pohľadávka pre súrodenca, ktorý pohreb vyplatil. Dá sa voči tomuto bodu ohradiť, stačí s tým nesúhlasiť priamo u notárky na dedičskom konaní, alebo skôr ešte pred pojednávaním. Ako postupovať???Veľké ďakujem za rady!!!!!!
Treba si to s tým súrodencom vyjasniť ešte pred dedičským konaním, ak sa nedá, potom to riešiť priamo pred notárkou a žiadať o vybratie nákladov na pohreb z jeho pohľadávky.
MiroslavV PF TU
02.07.12,19:07
Asi som sa nesprávne vyjadrila. Peniaze nechala babka u jedného zo súrodencov, ktorý pohreb aj financoval a teraz prišlo predvolanie na dedičské konanie a jedným z bodov na výpise majetku je aj pohľadávka pre súrodenca, ktorý pohreb vyplatil. Dá sa voči tomuto bodu ohradiť, stačí s tým nesúhlasiť priamo u notárky na dedičskom konaní, alebo skôr ešte pred pojednávaním. Ako postupovať???Veľké ďakujem za rady!!!!!!

prednedavnom som mal tiez dedicske konanie, islo o dlh v banke a nejako mi uslo ze tam je pozicka cize som bol z toho prekvapeny notar mi na to povedal ze ja ten dlh uznat nemusim. ale ten dlh takymto neuznanim nezanika len si ho banka bude uplatnovat na sude. v pripade ze j ty by si ten dlh cosi uplatnuje brat neuznal musel by ist na sud lebo inak nebude zahrnuty v osvedceni o dedicstve

neviem c i to pomoze aletkto mi to notar vysvetlil
xxxlea
05.07.12,06:12
neda pokial to nie je podlozene papierovo