welawrawna
01.07.12,13:11
Zdravím, na jeseň som si ojednala sedlo na mieru pre môjho koňa, to že bolo strašne drahé ani nemusím hovoriť. Sedlo bolo vyrobené, ale hneď sa mi zdalo, že kobyle nesedí, mysleli sme si, že je to za to, že cez zimu kone nerobia a nemajú svaly, tak im trocha trčia kosti a kostra sedla sa nemá o čo oprieť. Lenže sedlo nepasovalo, ani keď sme začali s koňom robiť, dokonca ju ptlačilo ta, že sa jej zapálil nerv. Pri reklamácií u výrobcu sa výrobca vyjadril, nech sedlo donesiem, on ho redá a potom ma vyplatí... To som odmietla, navyše výrobca mi nedal ani doklad o zaplatení, vraj má nejaké technické problémy, že potom, mám iba potvrdenie o zaplatení zálohy- 600e. Odvtedy, sa zatajuje pán výrobca, vysmieva sa a vyhovára sa. Písala som na SOI, ktorá mi oznámila, že milý pán výrobca ukončil podnikateľskú činnosť v roku 2000 a veselo vyrába 12 rokov na čierno, takže to bol problém vystavenia dokladu...Teraz akosi neviem, čo mám robiť, ako mne tu sedlo stojí nevyužité, kopec peäazí mi chýba a pán úžasný vyrába ďalej a bez živnosti, neviete mi poradiť. P.s: nikdy sa netajil, že to sedlo mám od neho, má ho sám nafotené a prezentoval sa ním, nemôže ani len spochybniť, že nie je od neho a že nie je vyplatené.
mattto
01.07.12,16:00
podaj trestné oznámenie TČ neoprávnené podnikanie §251 TZ

máš nejakú zmluvu o dielo? písomne ho vyzvi, aby sedlo upravil podľa zadaných kritérií (dúfam, že máš niečo na papieri), potom odstúp od zmluvy, vyzvi ho, aby si pre sedlo prišiel a vrátil ti peniaze.
welawrawna
01.07.12,16:18
Máma meilovú komunikáciu a výpis z banky a bol vyzvaný na vrátenie peňazí, keďže kostra sa nedá opraviť, ona je už taká, takýe to by musel spraviť druhé sedlo a trvalo by to strašne dlho, ja som kúpila rýchlo iné sedlo, keďže kone musia robiť... soi povedala, že aj mailová komunikácia sa berie ako zmluva o dielo, takže to platí, už bol aj vyzvaný a naďalej ignoruje.
mattto
01.07.12,16:25
Máma meilovú komunikáciu a výpis z banky a bol vyzvaný na vrátenie peňazí, keďže kostra sa nedá opraviť, ona je už taká, takýe to by musel spraviť druhé sedlo a trvalo by to strašne dlho, ja som kúpila rýchlo iné sedlo, keďže kone musia robiť... soi povedala, že aj mailová komunikácia sa berie ako zmluva o dielo, takže to platí, už bol aj vyzvaný a naďalej ignoruje.

trestné konanie by ho malo trochu nakopnúť

ak vieš sama spísať žalobu na súd, podaj, alebo si nájdi advokáta
welawrawna
01.07.12,16:26
Ďakujem za radu, dúfam, že sa s tým dačo pohne :/