prodavacbot
01.07.12,20:44
Chcel by som sa spytat, ze maximalne kolko percent /presne/ si moze podnikatel odratat, resp. vydokladovat na odvody z prispevku na podnikanie?
Za presnu odpoved dakujem.
ewita888
01.07.12,18:55
toľko, koľko si si uviedol/uvedieš v podnikateľskom zámere... môžeš uviesť aj celú čiastku príspevku...
veronikasad
01.07.12,19:01
Podla mojich posledných informácii (UP PE), dotáciu je možné použiť len na platbu odvodov do zdr. poisťovne po dobu 24 mesiacov. (nedá sa z nej platiť dobrovolné ani povinné poistenie do SP).
Katy a R
01.07.12,19:03
Chcel by som sa spytat, ze maximalne kolko percent /presne/ si moze podnikatel odratat, resp. vydokladovat na odvody z prispevku na podnikanie?
Za presnu odpoved dakujem.
Presnú odpoveď dostaneš len na svojom UPSVaR. Každý má "svoje" požiadavky.
Ja som sa s takýmto niečím ešte nestretla :confused:- odrátať si môže, koľko skutočne zaplatí - za predpokladu, že to mal uvedené v podnikateľskom zámere.
väčšinou si dávajú sumu minimálnych odvodov na dva roky a plus niečo navyše. :confused:
veronikasad
01.07.12,19:06
Presnú odpoveď dostaneš len na svojom UPSVaR. Každý má "svoje" požiadavky.
Ja som sa s takýmto niečím ešte nestretla :confused:- odrátať si môže, koľko skutočne zaplatí - za predpokladu, že to mal uvedené v podnikateľskom zámere.
väčšinou si dávajú sumu minimálnych odvodov na dva roky a plus niečo navyše. :confused:
Katy, máš nejaké info okolo sociálky ? Mňa to zaskočilo, neverila som klientke, tak som volala priamo na UP a tam mi to potvrdili.
ewita888
01.07.12,19:11
U nás sa môže dať aj celá suma príspevku na odvody... ale ako Katka píše, je možné, že na inom Upsvare nie, pretože každý má iné podmienky..
Katy a R
01.07.12,19:15
Katy, máš nejaké info okolo sociálky ? Mňa to zaskočilo, neverila som klientke, tak som volala priamo na UP a tam mi to potvrdili.

no ak to už má v podnikateľskom zámere - tak áno. U nás bolo možné (nedávno) dať do PZ aj odvody do SP. (poznám prípad, že teraz začína platiť odvody do SP z dotácie)
Ale aká je v tejto chvíli situácia (aktuálna):confused: .. preto som písala, že najlepšie sa informovať na vlastnom UPSVaR.
u nás napr aj výkazy - štvrťročné správičky o činnosti odovzdávali už vlani .. a niekde netreba nič ..
mondes
01.07.12,19:38
Do podnikateľského zámeru si môže započítať len povinné odvody, t.j. zdravotné poistenie na 24 mesiacov a SP až po podaní DP, t.j. od júla 2013. Viem to na 100%, pretože som robila jeden podnikateľský zámer. Ale moja známa robila PZ pred dvomi rokmi a vtedy si mohla dať do výdavkov aj SP na celých 24 mesiacov. Je to na UPSVaR Prešov-Sabinov.
veronikasad
02.07.12,05:35
Do podnikateľského zámeru si môže započítať len povinné odvody, t.j. zdravotné poistenie na 24 mesiacov a SP až po podaní DP, t.j. od júla 2013. Viem to na 100%, pretože som robila jeden podnikateľský zámer. Ale moja známa robila PZ pred dvomi rokmi a vtedy si mohla dať do výdavkov aj SP na celých 24 mesiacov. Je to na UPSVaR Prešov-Sabinov.
UP Partizánske v máji t.r. neschválil žiadne odvody do SP - vraj majú metodický pokyn, že preplácať sa môžu len odvody do ZP.
Zita5
02.07.12,05:53
Je to teda chaos na štátnch úradoch ...och joj ...mali by ísť príkladom ....