Silvi93
02.07.12,10:57
Dobrý deň,
chápem to dobre, že ak teraz pojdem na 1 rok na prirodovedeckú fakultu a buduci rok na lekársku fakultu, budem musieť potom ten posledný 6.ročník platiť? Ale ked vyštudujem na pridovedeckej Bc. a potom pojdem na lekársku fakultu nebudem musieť platiť nič? Alebo je to hluposť a po vyštudovaní Bc. budem musieť na lekárskej platiť až za 3 ročníky? Za odpovede dakujem:)
viktorviktor
02.07.12,11:25
- ano
- budeš platiť za dobu čo si študovala naviac - za 3 roky

pozor, budeš platiť aj vtedy keď sa zapíšeš (napr. na prirodovedeckú fakultu) ale nenastúpiš, začneš až doktora

(4) Študent verejnej vysokej školy v dennej forme štúdia, ktorý neprekročil štandardnú
dĺžku štúdia ustanovenú pre študijný program, školné neplatí. Verejná vysoká škola nemôže požadovať školné od študentov, ktorých prijala na bezplatné študijné programy v externej forme(§ 89 ods. 5).

(5) Študent, ktorý študuje súbežne v jednom akademickom roku dva alebo viac študijných programov poskytovaných verejnou vysokou školou v tom istom stupni, je povinný uhradiť ročné školné v druhom a ďalšom študijnom programe za štúdium v príslušnom akademickom roku. Študent, ktorý sa opätovne zapíše na štúdium ďalšieho študijného programu v príslušnom stupni po prerušení (§ 69 ods. 1), je povinný uhradiť verejnej vysokej škole pomernú časť z ročného školného v závislosti od počtu kalendárnych mesiacov zostávajúcich do konca príslušného akademického roka po jeho opätovnom zapísaní.

(6) Študent, ktorý študuje študijný program poskytovaný verejnou vysokou školou dlhšie, ako je jeho štandardná dĺžka štúdia, je povinný uhradiť verejnej vysokej škole ročné školné za každý ďalší rok štúdia. V celkovej dobe štúdia sa zohľadňuje doba, počas ktorej bol študent zapísaný na verejnej vysokej škole v niektorom zo študijných programov príslušného stupňa vysokoškolského vzdelávania; ak bol študent v jednom akademickom roku súbežne zapísaný n štúdium viacerých študijných programov, do celkovej doby štúdia sa mu započítava len jeden rok. Doba, počas ktorej bol študent zapísaný na štúdium študijného programu v príslušnom akademickom roku, sa na účely tohto odseku zaokrúhľuje na celý akademický rok.
(7) V celkovej dobe štúdia podľa odseku 6 sa nezohľadňuje doba, počas ktorej bol študent zapísaný na štúdium na verejnej vysokej škole v študijnom programe, v ktorom uhrádzal školné.
ivka70
02.07.12,11:38
Ak vystudujes na jednej skole Bc. a pojdes na inu skolu, budes platit tie 3 roky,
cize ak medicina nema Bc., budes platit posledne 3 roky 6 rocneho studia.
a kby si isla na skolu s Bc., paltis 3 roky Bc. ako prekrocenie standardnej dlzky studia.
Silvi93
02.07.12,13:42
Chápem, veľmi pekne ďakujem za upresnenie :)
sandrush
23.02.13,23:15
Dobry den, cchela by som sa sp&tat a poprosit o radu- vystudovala som externe jednu vysoku skolu a idem na druhu, za prvu som aj platila, ale mali to zmluvne urobene s nejakou instituciou tak, aby sa v tom case nemuselo riesit, ze protipravne vyberali peniaze a teda oficialne som platila za materialne zabezpecenie studia tejto institucii a nie akoby priamo skole. A chcela by som vediet, ci mam pravo na jedno vysokoskolske vzdelanie denneho typu v tomto mojom pripade? Podla mna by som mala mat. Len neviem, ci im bude stacit doklad o prijati na externe predoslou skolou alebo ci by skumali aj to platenie a nezamietli ma s tym, ze to nebolo akoby priamo skole, hoci to kazdy normalny vie. Mma 28 rokov, neviem ci hra vek nejaku rolu. Ale ja som to pochopila tak, ze by som mala mat skolu v tomto dennom type bez platenia, kedze som raz platila za cele bakalarske, magistra uz nie, menili sa vtedy zakony a uz sa bali vyberat peniaze. Viete mi prosim poradit, ci ten narok na bezplatne studium teda mam minimalne na bakalara? Dakujem.