Roman Tkáč
02.07.12,11:59
Ahojte.
Niekde som tu už raz našiel tému kde bola celkom pekná tabuľka čo všetok musíme mať v aute (týka sa to iba dokladov).
Neviem to teraz nájsť - ako niekomu sa môže zdať že je to absurdná otázka ale nejako som si nie istý čo presne všetko treba nosiť. Ak by bol niekto taký láskavý mohol by sem napísať od A po Z aké doklady treba.
Čo ja viem je to :

vodičský preukaz
občiansky preukaz
"techničák" časť I - teda tá plastová kartička
doklad o STK
doklad o EK
biela karta - od poistovne

čo som zabudol ?
jb0863
02.07.12,10:05
Najnovšie musí byť v aute správa o nehode, teda formulár, ktorý vyplnia účastníci nehody, ku ktorej netreba volať políciu. Tlačivo obsahuje údaje o oboch účastníkoch nehody a ich poisťovniach. Vodiči v ňom popíšu aj priebeh nehody a vzniknutú škodu. Polícia by správu o nehode nemala kontrolovať v rámci cestných kontrol. Problém však nastane v prípade škodovej udalosti. V prípade, že tlačivo správy o nehode nevyplníte a nepodpíšete, škodová udalosť sa začne chápať ako dopravná nehoda, ku ktorej treba volať políciu. Zároveň ten, kto nevyplní a nepodpíše správu o nehode, riskuje pokutu od polície do výšky 60 eur.
snezienka01
04.07.12,20:45
dnes ma zastavili policajti a kontrolovali povinnu vybavu, nemala som kartu prvej pomoci, pokuta 30eur