Danuulienka
02.07.12,12:21
Dobrý deň,
chcem poprosiť o radu : podávam dodatočné DP, nakoľko mi ide len o zníženie príjmu. Klientovi sme omylom prirátali dvakrát jednu Fa. V DP sme žiadali o vyplatenie daňového bonusu, ktorý bol vyplatený. Teraz však nie som si istá ako správne vyplniť dodatočné DP. Deti vypíšem do dodatočného DP a tým pádom mi vyhadzuje bonus aj v oddieli XI. DP. za pomoc vopred ďakujem:)
bejka76
03.07.12,20:12
Mám priateľku, ktorá je na rodičovskej dovolenke 3 rok. Minulý rok teda presnejšie v marci 2011 sa rozviedla so svojim manželom - otcom jej 3 ročného dieťaťa. Od tohto času otec nemá nárok na daňový bonus na svoje dieťa, ktorý dovtedy uplatňoval u svojho zamestnávateľa, nakoľko už nežije s dieťaťom v spoločnej domácnosti. A teraz moja otázka. Môže si moja kamarátka cez daňové priznanie znárokovať daňový bonus na dieťa od toho marca, resp. apríla 2011 ak je na rodičovskej dovolenke a nepoberala okrem rodičovského príspevku žiadny iný príjem? Ja si myslím, že má nárok. Podala by si asi dodatočné daňové priznanie za rok 2011. Máte niektorá skúsenosť s podobným prípadom?
Katy a R
03.07.12,20:18
pre bejka: ak nemá príjem - tak to nepôjde .. viď http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-03-2012-a.html#33
bejka76
03.07.12,20:19
Ja by som inak do toho dodatočného priznania deti určite napísala. Vypočítala by som správnu výšku bonusu na deti a upravila by som ju so zrejme novou daňovou povinnosťou, ktorá vám vyšla po odúčtovaní duplicitného príjmu predmetnej faktúry (zrejme tu ide o jednoduché účtovníctvo). Vyjde vám podľa toho ak som dobre pochopila rozdielna suma k úhrade dane za 2011 - nižšia. Na základe toho by mal daňový úrad vratiť rozdiel medzi pôvodným a dodatočným priznaním.
bejka76
03.07.12,20:24
No pekne. Ja trúbka mohla som sa naozaj najprv kuknúť do zákona - hneď v prvom odseku § 33 to mám napísané. Nemala zdaniteľný príjem, teda nemá nárok na bonus.
Ďakujem veľmi pekne za radu. :-)))))))))