bbaron
02.07.12,15:26
Dobry den,

potreboval by som poradit. niesom registrovany ako platca DPH (zatial). Mam zmluvu s firmou v CZ o dodavani sluzieb. Chcel by som im poslat fakturu, ale neviem ci je to vobec mozne, kedze niesom platca DPH. Chcem sa zaregistrovat, ale to nejde, kedze spolocnost menila obchodne meno a nemam zatial aktualny vypis z obchodneho registra (na internete zapis uz je).

moja otazka teda je:
mozem vystavit fakturu do CZ, alebo aspon nejaku zalohovu fakturu? pripadne ako postupovat pokym nebudem registrovany ako platca DPH.

za odpovede vopred dakujem.
KEJKA
02.07.12,16:18
všetko si treba naplánovať. A registrovať sa ti stačí podľa §7a) ale ešte pred dodaním služby. Ešte otázka - akej služby?
Aj tú zmluvu asi musíš zmeniť, ked tie údaje už neplatia, či?
A zalohovú fa ti musí odobriť hlavne druhá strana - dohodli ste sa na platbe vopred?
bbaron
03.07.12,15:28
Zmluvu sme uzatvorili ku dnu zmeny obchodneho mena s novym nazvom.
dodavam pocitacove sluzby a poradenstvo.
KEJKA
03.07.12,16:56
takže zmluva je už na nové obchodné meno, určite ti tam chýba ičDPH. Pokiaľ podáš žiadosť o regostráciu, druhá strana môže akceptovať - ale nemusí tvoju faktúru.
Závisí, čo ešte ste v tej zmluve dohodli - zálohy, platby vopred atp.
Registrácia podľa §7a) netrvá dlho - cca 7 dní, takže zbytočne otáľaš, už si mohol byť registrovaný.
bbaron
03.07.12,17:46
da sa potom poziadat o zmenu na vseobecneho platcu DPH? nebude v tom potom problem?
zatial dakujem za info.
KEJKA
03.07.12,18:36
požiadaš o registráciu podľa§4 - ak splníš obrat, bude to bez problémov, ak budeš chcieť dobrovoľne, tak práve §7a) ti môže pomôcť, lebo už bude DU vidieť, že máš niečo za sebou.