Monika Čulagová
02.07.12,16:45
Ahojte poraďáci, chcela by som sa Vás spýtať na zaradenie do PT. Totižto od šk.roku 2010/2011 pracujem v MŠ ako nekvalifikovaná učiteľka s tým, že si dokončujem vzdelávanie. V tomto školskom roku som dokončila 1.stupeň VŠ. No problém nastal v tom, že v roku keď som nastupila som začala aj adaptačné vzdelávanie, avšak p.riaditeľka ochorela a bola dlhodobo PN, taktiež jej skončilo funkčné obdobie a do dnešného dňa sa nevrátila. Momentálne ju zastupujem, pretože nevedia nájsť vhodnú riaditeľku, resp. nik nemá záujem o prácu v mini škôlke. Avšak ja teraz neviem ako mám byť zaradená do PT., resp. číslo triedy viem, ale chcel aby som vedieť, či mám nárok byť samostatný pedagog, nakoľko pracujem už 2 roky, ale nemám adaptačné, nakoľko mi ho nemal kto dokončiť. Započíta sa mi to ako prax, alebo budu s tym problémy. Ak sa mi to započíta treba k tomu aj nejaký papier, že som samostatný pedagog? Alebo budem stále iba ako začínajúci pedagog...ďakujem...
brontosaurus
02.07.12,19:36
Hmmm, dosť neštandardná situácia.
To, že ste s nástupom do práce začala absolvovať aj adaptačné vzdelávanie, je v poriadku a tak to aj určuje zákon. Zákon ale aj hovorí, že ste povinná ho najneskôr do 2 rokov aj ukončiť, lebo ak nie, tak by mal s vami váš zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer.
Samostatný pedagogický pracovník môžete byť až po tom, čo úspešne ukončíte adaptačné vzdelávanie a dostanete o tom aj potvrdenie s protokolom.
Podľa mňa, vám mal váš zamestnávateľ, alebo zriaďovateľ pri týchto problémoch určiť nového uvádzajúceho pedagóga, aby ste mohli adaptačné vzdelávanie ukončiť v zákonnej lehote. Nie je problém ani v tom, ak by to bol niekto iný, kto nie je z vašej MŠ, pokojne by to mohol byť aj riaditeľ inej MŠ, alebo jej pedagogický zamestnanec, ak spĺňa všetky podmienky uvedené v zákone (VŠ vzdelanie II.stupňa a 1.atestácia).
Na vašom mieste by som sa snažil to čím skôr doriešiť, lebo ak by to niekto napadol, že do 2 rokov ste neukončili adaptačné vzdelávanie, mali by vás prepustiť zo zamestnania, aj keď vy ste v tejto celej situácii nevinne.
Monika Čulagová
03.07.12,09:12
ďakujem za odpoveď...som si toho vedomá a aj sa snažím to doriešiť, ale ja sama nezmôžem žiaľ nič :-( snažím sa, ale zatiaľ to nevyzerá nejako ružovo:-(
brontosaurus
03.07.12,16:00
ďakujem za odpoveď...som si toho vedomá a aj sa snažím to doriešiť, ale ja sama nezmôžem žiaľ nič :-( snažím sa, ale zatiaľ to nevyzerá nejako ružovo:-(

Držím palce aby sa vám to podarilo čím skôr doriešiť.