jablko29
16.02.06,08:03
Ahojte,
potrebujem poradiť.Sme firma ,ktorá sa zaoberá cestnou službou a prenájmom vozidla.Moja otázka znie:
-prenájom nášho fir.vozidla s DPH alebo bez
-prenájom vozidla od obch.partnera /my sme sprostredkovateľ/ s DPH alebo bez?
Za odpoveď ďakujem
ALBO
17.02.06,06:59
Prenájom vozidla na komerčný účel vždy s daňou
jablko29
17.02.06,08:20
dík,zabudla som ešte dodať,že ten prenájom je do zahraničia.
ALBO
17.02.06,10:52
dík,zabudla som ešte dodať,že ten prenájom je do zahraničia.

To je o inom ,ale výsledok je ,že zo slovenskou daňou.§15 ods.7/8 vás pošle na § 15/1.
Jana Acsová
17.02.06,17:30
dík,zabudla som ešte dodať,že ten prenájom je do zahraničia.Miestom dodania služby pri prenájme dopravných prostriedkov je miesto, kde má dodávateľ služby svoje sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkáreň, z ktorej sa služba dodáva ... A dodávateľom je prenajímateľ a teda slovenský subjekt. Miesto dodania SR a faktúra podľa § 71 ods. 2 ZDPH.
jablko29
20.02.06,09:02
ďakujem,a ešte by ma zaujímalo,či faktúrovať odťah vozidla do EÚ s daňou alebo bez?
ALBO
20.02.06,13:41
ďakujem,a ešte by ma zaujímalo,či faktúrovať odťah vozidla do EÚ s daňou alebo bez?
Odťah vozidla je preprava tovaru § 16/1.Miestom dodania vrámci EU je miesto, kde sa preprava začína (=Slovensko). Výnimka je len, ak prepravu robíte pre odberateľa-platiteľa , potom je miesto dodania členský štát, ktorý mu pridelil IČ.
Konkrétne: preprava zo Sl. do ČR: pre platiteľa, neplatiteľa aj FO so slovenskou daňou.
preprava so SL do ČR : pre čecha platiteľa- fakturácia bez DPH, miesto dodania je ČR
pre čecha neplatiteľa a FO -slovenská daň