beck67
02.07.12,17:43
ked pri preberani reklamovaneho tovaru zistim zavadu a neprevezmem ho, trva stale povodna reklamacia alebo zacina nova. ?
misoft
02.07.12,19:39
Za vybavenie reklamácie sa považuje odovzdanie výrobku po oprave, výmene alebo zamietnutí reklamácie, príp. vrátenie peňazí pri odstúpení od zmluvy.
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
Teda keď pri preberaní reklamovaného výrobku zistíš, že tento nie je funkčný, nepreberieš a reklamácia sa bude považovať za nevybavenú.
beck67
03.07.12,10:14
dakujem,takze by som mal sancu na vratenie penazi lebo tym sa to predlzilo a je to viacej ako 30 dni.
misoft
03.07.12,14:34
Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
Opäť ten istý link.
Teda nielen že to neodstránili, ešte aj neskoro vybavili. A keďže zákon umožňuje dve varianty riešenia, pokiaľ si vyberieš navrátenie kúpnej ceny - nie je o čom diskutovať - musia na to pristúpiť, inak idú proti zákonu.
arizona
03.07.12,15:17
dakujem,takze by som mal sancu na vratenie penazi lebo tym sa to predlzilo a je to viacej ako 30 dni.
A aka je to zavada, ktora brani pouzivat fotak, na ktoru ani v servise odbornici neprisli,ale ty ju zistis hned pri preberani?:confused:
beck67
03.07.12,15:30
A aka je to zavada, ktora brani pouzivat fotak, na ktoru ani v servise odbornici neprisli,ale ty ju zistis hned pri preberani?:confused:
je to stale ta ista zavada panoramy. po par pokusoch zamrzne a nezameria treti bod.. niekedy sa to objavy po troch pokusoch alebo hned.
beck67
03.07.12,15:32
je to stale ta ista zavada panoramy. po par pokusoch zamrzne a nezameria treti bod.. niekedy sa to objavy po troch pokusoch alebo hned.
zavadu videl aj reklamacny technik. ak niekto nechce zavadu najst tak ju nenajde. dva krat ju nasli, treti ked maju vratit penaze tam nieje. a teraz som sa dozvedel zaujimavu vec ze aj ked som neprevzal reklamaciu oni vystavili novu:)
huawei1
04.07.12,20:06
:)
misoft
05.07.12,08:48
dva krat ju nasli, treti ked maju vratit penaze tam nieje. a teraz som sa dozvedel zaujimavu vec ze aj ked som neprevzal reklamaciu oni vystavili novu
Teda v poradáí štvrtá? Neprípustné! Oznámiť SOI! Porušenie zákona 372/1990 §18 http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-ochrane-spotrebitela/ a
Reklamácia
http://portal.gov.sk/portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=1652
beck67
05.07.12,15:32
ano stvrta,ale tu tretiu neuznali a ja som ju neprevzal. je to zamotane. ako mozu vypisat stvrtu ked nieje dokoncena tretia?